Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2017-11-10 11:49:00
Newsletter

Koszykówka: Zapowiedź meczu Legii z Polskim Cukrem Toruń

Autor: Szymon Wojda, Marcin Bodziachowski/Legiakosz.com, JP Fot. Janusz Partyka
W niedzielę, 12 listopada o godzinie 18., „Zieloni Kanonierzy” rozegrają pierwsze w tym sezonie spotkanie w PLK w hali na Bemowie. Legioniści podejmą wicemistrza kraju - Polski Cukier Toruń. Zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania naszej drużyny!

KUP BILET NA MECZ JUŻ DZIŚ!

 

Torunianie bez wątpienia są faworytem niedzielnego spotkania. Drużyna, która w ostatnim sezonie walczyła w finale play-off o złoty medal ze Stelmetem, w obecnych rozgrywkach ma szanse, by powtórzyć ostatni sukces.  Kadra Polskiego Cukru jest bardzo mocna i zbilansowana. Już wcześniej mocny zespół wzmocnił Karol Gruszecki ze Stelmetu, którego bardzo dobrze zna Piotr Bakun, prowadzący zawodnika na początku kariery na poziomie drugiej ligi. Trzeci sezon w PLK, a drugi w Toruniu gra senegalski środkowy, Cheikh Mbodj. Wydaje się, że właśnie on stanowić będzie największą różnicę przy okazji niedzielnego spotkania. 

 

W drużynie z Torunia znajduje się tylko dwóch obcokrajowców. Oprócz Mbodja, w kadrze jest także amerykański rozgrywający Glenn Cosey. W dotychczasowych siedmiu spotkaniach Cosey notuje średnie na poziomie 16,7 punktu na mecz, 4,3 zbiórki oraz 5,4 asysty. Trener Mihevc ma do dyspozycji także bardzo dobrych polskich graczy na pozycjach 3-5. Wśród nich Krzysztofa Sulimę, Tomasza Śniega, Aleksandra Perkę, Bartosza Disuszko i Aarona Cela.

 

Twarde Pierniki na wyjazdach spisują się nieco słabiej niż przed własną publicznością. Najbliżsi rywale Wojskowych przegrali w Dąbrowie Górniczej (-13) i Radomiu (-15), ale w Koszalinie(+27) i Słupsku(+16) zwyciężali bez najmniejszych problemów. Właśnie wynik ze Słupska może być wykładnikiem różnicy w potencjale obu zespołów. Legia bowiem nie tak dawno przegrała po zaciętym meczu w słupskiej hali Gryfia. 

 

Przed tygodniem podopieczni Piotra Bakuna zostali rozgromieni we Włocławku przez Anwil. Jasnych punktów w naszym zespole było niewiele - na plus na pewno zaliczyć można występ Mickelsona oraz Aleksandrowicza, który dostał więcej minut na parkiecie. Zupełnie zagubiony był natomiast Naadir Tharpe, którego w niedzielę czeka gra przeciwko Cosey'owi - zdecydowanie bardziej zbliżonemu warunkami fizycznymi niż Airington i Almeida z Anwilu. Legioniści pod koszem dysponują co prawda Hunterem Mickelsonem, ale niepewny zdaje się występ Tomka Andrzejewskiego - kapitan naszej drużyny w ostatnim meczu we Włocławku opuścił parkiet już w pierwszych minutach po podkręceniu stopy. Wątpliwe, aby sztab szkoleniowy warszawskiego zespołu ryzykował zdrowiem "Richiego", w perspektywie dłuższej przerwy na mecze reprezentacji Polski.

 

Legia kolejny raz nie jest faworytem spotkania w PLK, ale z pewnością będzie walczyć o każdą piłkę, licząc na sprawienie sensacji. Zachęcamy wszystkich kibiców do wspierania naszej drużyny. Początek spotkania o godzinie 18. Bilety można kupować w kasach przy Łazienkowskiej oraz na stronie abilet.pl.

 

LEGIA WARSZAWA

 

Przewidywana wyjściowa piątka: Naadir Tharpe, Grzegorz Kukiełka, Joseph Wall, Hunter Mickelson, Adam Linowski.

Nie zagrają: Jorge Bilbao (kontuzja)

 

Najwięcej punktów: Tomasz Andrzejewski 75, Jobi Wall 70, Grzegorz Kukiełka 66, Mateusz Jarmakowicz 57, Hunter Miclekson 56.

 

Ostatnie wyniki: King Szczecin (w, 86:66), Asseco Gdynia (d, 76:87), TBV Start Lublin (w, 95:85), Stal Ostrów (d, 63:75), Czarni Słupsk (w, 83:75), GTK Gliwice (d, 78:88), Anwil Włocławek (w, 107:66).

 

 

POLSKI CUKIER TORUŃ

 

Przewidywana wyjściowa piątka: Glenn Cosey, Łukasz Wiśniewski, Karol Gruszecki, Aaron Cel, Krzysztof Sulima.

 

Najwięcej punktów: Glenn Cosey 117, Krzysztof Sulima 89, Karol Gruszecki 87, Łukasz Wiśniewski 55, Aaron Cel 55.

 

Ostatnie wyniki: MKS Dąbrowa Górnicza (w, 89:76), AZS Koszalin (w, 63:90), Miasto Szkła Krosno (d, 92:75), Asseco Gdynia (d, 87:79), Rosa Radom (d, 83:68), Turów Zgorzelec (d, 92:80), Czarni Słupsk (w, 64:80).

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN