Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2015-01-21 12:00:00
Newsletter

Krystian Bielik odchodzi do Arsenalu

Autor: Małgorzata Chłopaś Fot. Mateusz Kostrzewa
Krystian Bielik odchodzi z Legii. 17-letni pomocnik, który do Warszawy trafił w lipcu ubiegłego roku, będzie piłkarzem Arsenalu Londyn.
W przerwie zimowej Bielik znajdował się w orbicie zainteresowań wielu klubów z całej Europy, ale ostatecznie zdecydował się kontynować karierę w barwach "Kanonierów". W piątek Krystian przeszedł testy medyczne w Londynie.

- Zdecydowałem się na transfer do Arsenalu i chociaż nie mogę wiedzieć do końca co mnie czeka w przyszłości, to jestem przekonany do swojej decyzji i pewny swoich umiejętności. Jadę do Londynu żeby spełniać marzenia - mówił legia.com Krystian Bielik tuż przed wylotem do Anglii.

- Pół roku jakie spędziłem w Legii będę zawsze wspominał bardzo miło. Czułem się tutaj jak w domu. W ogromnym stopniu pomógł mi w Warszawie Dominik Ebebenge. Tego się nie da zapomnieć i nie ma słów, jakimi mógłbym wyrazić mu swoją wdzięczność. Dzięki życzliwości chłopaków w szatni moja aklimatyzacja w drużynie przebiegła bez problemów. Jestem wdzięczny także trenerowi Henningowi Bergowi za to, że zaufał tak młodemu zawodnikowi i dawał mi szansę gry w pierwszej drużynie. To w dużej mierze dzięki Bergowi lecę tam, gdzie lecę - dodał Bielik zanim jeszcze wsiadł na pokład samolotu.

- Żegnamy Krystiana z żalem. Oczywiście wolałbym, aby młodzi, utalentowani, perspektywiczni zawodnicy, którzy do nas przychodzą, wzmacniali naszą drużynę na dłużej. Zdajemy sobie jednak sprawę, że kluby piłkarskie są jak łańcuch pokarmowy - dobry zawodnik zmienia je siłą rzeczy na coraz lepsze, a my nie jesteśmy w stanie przerwać tego procesu, zwłaszcza kiedy oferta jaką dostajemy jest naprawdę dobra. Tak naprawdę najważniejsza jest wola samego zawodnika. Z Klubu nikt go na siłę nie wypychał. Wprost przeciwnie - byliśmy zdania, że powinien tu jeszcze zostać i wywalczyć w Legii miejsce w podstawowym składzie. Każdy jednak rozumie, że dla młodego chłopaka to wielka szansa - idzie do znanego klubu, i nikt nie będzie go zatrzymywał na siłę. Wyjazd do Arsenalu to na pewno piękna historia dla samego Krystiana, a my jako Klub pokazujemy, że Legia to miejsce, w którym można się rozwijać i to naprawdę szybko. Życzymy Krystianowi wszystkiego najlepszego i wielu sukcesów. Teraz wszystko zależy od niego - mówi Michał Żewłakow, Dyrektor Skautingu Legii Warszawa.

Krystian Bielik trafił na Łazienkowską z Lecha Poznań w lipcu 2014 roku i podpisał wówczas z naszym Klubem trzyletni kontrakt. Defensywny pomocnik urodzony w 1998 roku w Koninie rozegrał jesienią w barwach "Wojskowych" sześć meczów - pięć w T-Mobile Ekstraklasie i jeden w Lidze Europy.

- Krystian to bardzo utalentowany zawodnik, który przy ciężkiej pracy osiągnie w przyszłości wielkie sukcesy - powiedział trener Legii Henning Berg.

Dziękujemy Krystian i powodzenia. Wysokich lotów!
    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN