vs Rangers F.C.

2016-10-12 11:30:00

Langil przypieczętował awans Martyniki

Autor: Kacper Ruszczak Fot. Jacek Prondzynski
Skrzydłowy Legii Warszawa Steeven Langil strzelił kolejnego gola dla Martyniki w eliminacjach Pucharu Karaibów.

W ostatnim meczu trzeciej rundy eliminacji do Pucharu Karaibów 2017 Martynika zmierzyła się z Trynidadem i Tobago. W regulaminowym czasie gry żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola, więc by wyłonić zespół, który awansuje do finałów rozgrywek, potrzebna była dogrywka.

W niej lepsza okazała się Martynika. Najpierw w 105. minucie na 1:0 trafił Kevin Parsemain (występujący w Daring Club Motema Pembe w Kongo), a w 120. minucie wynik spotkania na 2:0 ustalił legionista Steeven Langil, dla którego było to trzecie trafienie w eliminacjach.

Puchar Karaibów 2017 zostanie rozegrany w Stanach Zjednoczonych między 9 a 30 lipca 2017 roku. Na razie oprócz Martyniki awans na turniej wywalczyła tylko jedna drużyna - reprezentacja Curacao.