Legia Warszawa
vs Rangers F.C.
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2019-05-22 19:00:00
Newsletter

Legia Amp Futbol leci na LM do Gruzji!

Autor: Kamil Majewski Fot. Jacek Prondzynski
W środę, 22 maja późnym wieczorem, z lotniska im. Fryderyka Chopina na warszawskim Okęciu odleci samolot z zawodnikami sekcji Amp Futbolu Legii Warszawa na pokładzie. W dniach 25-26 maja w stolicy Gruzji, Tbilisi legioniści wezmą udział w pierwszej edycji Ligi Mistrzów EAFF.

Rywalizację w turnieju finałowym EAFF Ligi Mistrzów Amp futboliści Legii Warszawa rozpoczną w najbliższą sobotę w stolicy Gruzji, Tbilisi. Tego dnia zagrają dwa mecze fazy grupowej o awans do półfinałów. Najpierw legioniści o godz. 9:45 czasu polskiego zmierzą się z Evertonem, a następnie o godz. 13:00 z tureckim Ortotekiem Gaziler. Na niedzielę zaplanowano półfinały, które rozpoczną się o godzinie 8:00 czasu polskiego. Następnie odbędą się mecze o miejsce piąte i trzecie miejsce. Spotkanie finałowe zaplanowano na godz. 15:00 czasu polskiego. Bezpośrednie transmisje ze wszystkich meczów będzie można oglądać na FB EAFF.

 

 

- O Ligę Mistrzów, jak sama nazwa wskazuje, pojadą walczyć najlepsze kluby w Europie, wśród nich my czyli Legia Warszawa. Przede wszystkim jest to wielki splendor zarówno dla nas, jak i dla całego klubu. Oczywiście, jedziemy do Gruzji po jak najwyższą lokatę, ale chcemy też cieszyć grą zarówno siebie jak i tych, którzy będą za nas ściskać kciuki. Jesteśmy w grupie "śmierci" ale to również z tego powodu, że jest tam Legia Warszawa. Jesteśmy mocną i dobrze przygotowaną drużyną. Jedno jest pewne - damy z siebie wszystko! - powiedział bramkarz oraz wicekapitan zespołu Jakub Popławski.

 

 

2 marca, podczas kongresu European Amputee Football Federation, który odbył się na stadionie Legii, rozlosowano fazę grupową europejskiego czempionatu. Wojskowi trafili do grupy B, w której zmierzą się z Evertonem (Anglia) oraz Ortotekiem Gaziler SK (Turcja). W grupie A znalazły się z kolei AFC Tbilisi (Gruzja), Dinamo Ałtaj (Rosja) i Cork City (Irlandia). Zespół z Liverpoolu to drużyna półamatorska, Turcy z kolei to zespół w pełni zawodowy, przez co stawiani są w roli faworyta do zwycięstwa w całych rozgrywkach. 

 

 

 

 

- Liga Mistrzów to bez dwóch zdań wydarzenie, które jest marzeniem każdego zawodnika grającego w piłkę nożną. Możliwość reprezentowania kraju jako jedyny zespół z Polski podnosi dodatkowo rangę tego turnieju. Nasza drużyna ciężka walką w ostatnim sezonie zapracowała sobie na wyjazd do Tbilisi. Przygotowywaliśmy się do tego turnieju najlepiej jak mogliśmy i zrobimy wszystko, aby nie zawieźć naszych kibiców. Na boisku zostawimy nasze serca. Naszym głównym celem jest dobry występ i awans do strefy medalowej - zapowiedział kapitan drużyny i wielokrotny reprezentant Polski Adrian Stanecki.

 

 

W kadrze Legii Warszawa na Ligę Mistrzów EAFF znalazło się 12 zawodników, w tym trzech bramkarzy. Funkcję trenera od początku istnienia zespołu pełni Mateusz Szczepaniak, jego asystentem jest Radosław Kokoszka. - Jestem zadowolony z pracy jaką wykonaliśmy w ostatnim czasie. Zawodnicy są w pełni przygotowani, cały plan od początku roku był nacelowany na uzyskanie najwyższej formy podczas Ligi Mistrzów. Ostatni turniej pokazał, że już wtedy wyglądaliśmy dobrze, w końcówce jednak zabrakło nam sił. Teraz jesteśmy w optymalnej formie. Za cel przyjmujemy sobie wygranie każdego kolejnego meczu na tym turnieju i granie naszej piłki. Jedziemy tam po trofeum ale planem minimum jest awans do strefy medalowej. Mamy trudnych przeciwników w grupie, my jednak również znamy swoją wartość. Potrzebujemy chłodnej głowy, żeby przekuć to na poczynania boiskowe - powiedział szkoleniowiec Wojskowych.

 

 

Nasza ekipa będzie towarzyszyć piłkarzom Legia Amp Futbol podczas całego pobytu w Gruzji. Zapraszamy do śledzenia codziennych relacji na naszych klubowych kanałach. Transmisje spotkań Legii w Lidze Mistrzów EAFF będzie można śledzić na stronie Europejskiej Federacji Ampfutbolu (fb/EuroAMP) oraz na kanałach sekcji Amp Futbolu i Legii.

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN