28870

2017-08-20 17:24:00

Legia górą w Płocku

Autor: Kacper Ruszczak Fot. Mateusz Kostrzewa
W 6. kolejce LOTTO Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Wisłę Płock 1:0 po debiutanckim, kapitalnym golu Jarosława Niezgody.

Relację tekstową LIVE z meczu Wisła Płock - Legia Warszawa znajdziecie TUTAJ

W wyjściowym składzie na mecz z Wisłą Płock znalazło się tylko trzech piłkarzy, którzy zagrali od pierwszej minuty w czwartkowym spotkaniu z Sheriffem: Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski i Thibault Moulin. Trener Magiera postawił na zmienników w obliczu arcyważnego rewanżu z mistrzem Mołdawii. W Płocku szansę ponownego debiutu w Legii dostał Inaki Astiz, a po raz pierwszy od samego początku wystąpił Berto. Bramki bronił Radosław Cierzniak, a za strzelanie goli miał odpowiadać Jarosław Niezgoda. Do gry po kontuzji wrócił także Tomasz Jodłowiec.

Szkoleniowiec mistrzów Polski zaskoczył jednak nie tylko wyborami personalnymi, ale również taktyką. Legia była cofnięta i pozwalała Wiśle prowadzić grę, licząc na kontrataki. Taki sposób gry pozwolił legionistom już w ciągu pierwszych 10 minut stworzyć świetną sytuację. Niezgoda posłał dobre prostopadłe podanie do Pasquato, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdecydował się na strzał lobem i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Potem świetną akcję przeprowadził Jodłowiec, który po przyjęciu piłki na 25. metrze odważnie ruszył między dwóch rywali i oddał bardzo mocny strzał, po którym piłkę na rzut rożny wybił Kiełpin.

Później swoje sytuacje mieli gospodarze. Najgroźniej było po mocnym uderzeniu Merebashvilego z dystansu, ale na posterunku był Cierzniak. W 40. minucie natomiast Pasquato przejął piłkę w środku pola, zagrał krótko do Niezgody, ten popędził kilkadziesiąt metrów w kierunku bramki Wisły i huknął nie do obrony po długim rogu, strzelając swojego pierwszego gola dla Legii i wyprowadzając Wojskowych na prowadzenie w Płocku.

Kilka minut po przerwie Legia mogła wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez gospodarzy piłka trafiła do ustawionego na 45. metrze przed bramką Legii zawodnika Wisły, do którego odważnie ruszył Berto, odbierając mu futbolówkę. Portugalczyk szybko ruszył więc przez pół boiska na bramkarza rywali, ale w decydującym momencie zbyt mocno wypuścił sobie piłkę, czym znacznie ułatwił interwencję Kiełpinowi. Swoją okazję miał również Pasquato. Włoch oddał mocny strzał sprzed pola karnego, ale golkiper płocczan ponownie był górą.

Obraz gry się nie zmieniał, o czym świadczyła chociażby statystyka posiadania piłki, utrzymująca się przez całe spotkanie na poziomie 60%-40% dla Wisły. Największe zagrożenie pod bramką Cierzniaka tworzył Dominik Furman, który popisywał się świetnymi dośrodkowaniami ze stałych fragmentów gry, ale dobrze zorganizowani w defensywie Wojskowi nie dopuszczali przeciwników do oddania strzałów po centrach naszego wychowanka.

Wiślacy przycisnęli w samej końcówce spotkania, ale nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Legia wywalczyła więc pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. W czwartek Wojskowi zmierzą się w rewanżu z Sheriffem Tyraspol.

Wisła Płock - Legia Warszawa 0:1 (0:1)

Bramka: Niezgoda 40'

Żółte kartki: Chukwu, Kucharczyk

Wisła: Kiełpin - Stefańczyk, Byrtek, Łasicki, Stępiński - Łukowski (Varela 60'), Furman, Rasak, Merebashvili - Lebedyński (Kante 46'), Biliński (Reca 73')

Rezerwowi: Kryczka, Sielewski, Dźwigała, Varela, Reca, Piątkowski, Kante

Legia: Cierzniak - Broź, Dąbrowski, Astiz, Jędrzejczyk - Jodłowiec, Moulin - Chukwu (Mączyński 80'), Pasquato (Nagy 74'), Hildeberto (Kucharczyk 68') - Niezgoda

Rezerwowi: Malarz, Moneta, Mączyńśki, Kucharczyk, Nagy, Hamalainen, Sadiku