2017-12-14 22:00:00

Legia II odpada z Premier League International Cup

Autor: Łukasz Tyborowski
W trzecim meczu Premier League International Cup, rezerwy Legii zremisowały 2:2 z Leicester City FC. Podopieczni Krzysztofa Dębka zajęli ostatnie miejsce w grupie B i odpadli z rozgrywek.

Mecz znakomicie zaczął się dla Wojskowych. Już w 10. minucie Praszelik świetnie podał do Cichockiego, ten uwolnił się spod krycia obrońcy i strzelił obok bezradnego bramkarza "Lisów". Legioniści cieszyli się z prowadzenia zaledwie przez 10 minut. Po znakomitym rajdzie Josha Gordona, wynik spotkania strzałem do pustej bramki wyrównał Layton Ndukwu. Jeszcze przed przerwą gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bramkę zdobył Josh Knight. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 2:1 dla Leicester.

W drugiej części gry Wojskowi rzucili się do odrabiania strat, ale "Lisy" skutecznie hamowały zapędy Legii. Do czasu. W 65. minucie spotkania, stan meczu strzałem z bliskiej odległości wyrównał Mateusz Bondarenko. Od tego momentu gospodarze rzucili się do ataku, ale nie udało im się pokonać dobrze dysponowanego Konrada Jałochy. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Taki wynik oznacza, że legioniści odpadają z rozgrywek Premier League International Cup. W trzech meczach zdobyli dwa punkty - zremisowali z Sunderlandem oraz Leicester City FC i przegrali z Herthą BSC Berlin. W naszej grupie pierwsze miejsce zajmuje Leicester City FC z czterema punktami, drugie Sunderland, który również ma cztery "oczka", a trzecie Hertha BSC Berlin z trzema punktami. O awansach zadecyduje ostatni, bezpośredni pojedynek "Lisów" z "Czarnymi Kotami".

Leicester City FC U23 - Legia II 2:2 (2:1)

Ndukwu 20', Knight 34' - Cichocki 10', Bondarenko 65'

Leicester City FC U23: Bramley, Pascanu, Wood, Kaba Sherif, Knight, Choudhury, Hughes, Thomas, Muskwe, Ndukwu, Gordon.

Rezerwowi: Yates, Johnson, Dewsbury-Hall, Eppiah, Martis, Uche Rubio, Bolkiah.

Legia II: Jałocha - Bartczak, Wełnicki, Bondarenko, Turzyniecki - Praszelik, Nishi - Aftyka, Wełniak, Cichocki - Góral.

Rezerwowi: Łakota, Pietrzyk, Olejarka, Karbownik.