2018-02-07 17:30:00

Legia II: Rezerwy Legii pokonały Juventus Primaverę 3:2

Autor: Łukasz Tyborowski Fot. Archiwum Legii
Legia II Warszawa pokonała Juventus Primavera 3:2 w spotkaniu sparingowym rozegranym we Włoszech. Gole dla podopiecznych Krzysztofa Dębka strzelili Amos Shapiro-Thompson (dwa) oraz Bartosz Gęsior.

Mecz z drugą drużyną mistrza Włoch był dla Wojskowych trzecim starciem podczas trwających przygotowań do rundy wiosennej III ligi. W poprzednich spotkaniach legioniści zremisowali ze Skrą Częstochowa 1:1 oraz pokonali Unię Skierniewice 3:0.

- Rozegraliśmy dobre spotkanie z drugą drużyną Juventusu, której siła jest oparta głównie o młodych zawodników. Do przerwy był bezbramkowy remis, choć mieliśmy kilka dogodnych okazji na strzelenie gola. Tuż po przerwie zdobyliśmy dwie bramki, ale Juventus dość szybko odpowiedział tym samym. W 82. minucie wynik meczu na 3:2 ustalił Amos Shapiro-Thompson - powiedział tuż po spotkaniu trener rezerw, Krzysztof Dębek.

We Włoszech Legia II zagra jeszcze - 10 lutego - z trzecioligową Gianą Erminio. Po powrocie do Polski, Wojskowych czekać będą kolejne sparingi. Zespół zmierzy się z wyżej notowanymi rywalami z pierwszej i drugiej ligi - Olimpią Grudziądz i Legionovią. Oprócz tego podopieczni trenera Krzysztofa Dębka podejmą grający w Lidze Okręgowej Sokół Serock, a także IV-ligową Pilicę Białobrzegi. Legioniści rundę wiosenną zainaugurują 10 marca meczem z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Juventus Primavera - Legia Warszawa 2:3 (0:0)

Bramki: Kulenović 75', Zanandrea 77' - Gęsior 57', Amos Shapiro-Thompson 62', Amos Shapiro-Thompson 82'

Legia II (1. połowa): Łakota - Mydlarz, Najemski, Pietrzyk, Matuszewski - Bondarenko, Aftyka, Bartczak - Orlik (25' Szwed), Olejarka, Góral.

Legia II (2. połowa): Ojrzyński - Król, Najemski, Pietrzyk, Grudziński - Szwed, Gęsior, Amos, Rymek, Kumor - Wełniak.