2019-05-22 21:00:00

Legia II Warszawa z Pucharem Polski!

Autor: LW Fot. Damian Kujawa
Piłkarze drużyny rezerw Legia Warszawa zdobyli mazowiecki Puchar Polski. Podopieczni trenera Piotra Kobiereckiego w meczu finałowym pokonali po dogrywce Błoniankę Błonie 2:1. Gole dla zespołu Wojskowych strzelili Bartosz Brodziński i Mateusz Bondarenko.

Rezerwy Legii Warszawy na boisku IV-ligowej Błonianki, wicelidera rozgrywek w swojej grupie, wykorzystali atuty, które kolejny raz w tym sezonie pozwoliły na wygraną. Kluczową rolę odegrał Radosław Pruchnik i jego dośrodkowania ze stałych fragmentów gry. W stołecznej drużynie zabrakło graczy z pierwszego zespołu. W bramce stanął więc Gabriel Kobylak, a duet w środku pola razem ze wspomnianym Pruchnikiem utworzył Aleksander Waniek, u którego nie ma już śladu po kontuzji zerwania więzadła krzyżowego.

W 23. minucie warszawianie wyszli na prowadzenie. Pruchnik zagrał na głowę Bartosza Brodzińskiego, a środkowy obrońca Legii pokonał bramkarza przeciwników. Do przerwy Wojskowi mieli przewagę i schodzili do szatni prowadząc 1:0. W drugiej odsłonie przez długi czas gry wynik się nie zmieniał. W 75. minucie sędzia podyktował jednak rzut karny dla rywali. Uderzenie z jedenastu metrów wykorzystał Marcin Gregorowicz. Jak się okazało, do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była dogrywka.

Wydawało się, że dodatkowe pół godziny nie wystarczy do wyłonienia triumfatora mazowieckiego Pucharu Polski. W 118. minucie ponownie dobrym dośrodkowaniem popisał się jednak Pruchnik, a najwyżej po dograniu piłki z rzutu rożnego wyskoczył Mateusz Bondarenko. Legia II po golach dwóch stoperów mogła więc cieszyć się z wygranej w turnieju, w którym ograła wcześniej rezerwy Wisły Płock i Mazovii Mińsk Mazowiecki, a także Legionovię.

Dla rezerw stołecznego klubu to pierwszy puchar zdobyty na szczeblu regionalnym od 2012 roku. Wtedy warszawianie po awansie do właściwych rozgrywek, mieli okazję zmierzyć się m.in. z KS-em Polkowice.