2017-10-25 22:41:00

Legia jedną nogą w półfinale Pucharu Polski

Autor: Kacper Ruszczak Fot. Jacek Prondzynski
W pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Polski Legia Warszawa pewnie pokonała na wyjeździe Drutex-Bytovię Bytów 3:1 po dwóch golach Sadiku i jednym trafieniu Pasquato. Rewanż pod koniec listopada w Warszawie.

Tekstowa relacja LIVE dostępna jest TUTAJ.

Cierzniak, Dąbrowski, Kopczyński, Chukwu, Szymański, Pasquato, Sadiku - to nazwiska piłkarzy, którzy nie wychodzili ostatnio w podstawowym składzie Legii, ale dostali od trenera Jozaka szansę gry od pierwszej minuty w meczu 1/4 finału Pucharu Polski z Drutex-Bytovią Bytów.

Tak jak w spotkaniach z Lechią i Wisłą, legionistom znowu udało się szybko otworzyć wynik meczu. Tym razem już w drugiej minucie, gdy Dąbrowski zagrał znakomitą prostopadłą piłkę do Sadiku, a ten w sytuacji sam na sam z bramakrzem oddał dokładny strzał bez przyjęcia. I już od tego momentu mistrzowie Polski mogli grać spokojniej. Legia oczywiście była wyraźnie lepszą drużyną i miała przewagę, którą udokumentowała kolejnym golem. W 29. minucie Chukwu zaliczył asystę (już trzecią w tej edycji Pucharu Polski) przy debiutanckim trafieniu Pasquato dla naszego klubu. Włoch nie dał bramkarzowi rywali szans na dobrą interwencję, stając z nim oko w oko.

Niestety Wojskowym nie udało się utrzymać dwubramkowego prowadzenia, bo chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy meczu Szewczyk strzelił kontaktowego gola dla Drutex-Bytovii, odnajdując się najlepiej w zamieszaniu, które powstało w naszym polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. 2:1 dla Legii - przy takim wyniku piłkarze schodzili do szatni na przerwę.

Drugą połowę Legia rozpoczęła z jedną zmianą w składzie. Do gry po kontuzji palca wrócił Jędrzejczyk, który zastąpił Brozia. Gra legionistów się nie kleiła. Mimo że mieli przewagę, to brak dokładności przy ostatnim, decydującym podaniu powodowała, że bramkarz gospodarzy nie miał zbyt wiele do roboty. Podobnie zresztą Cierzniak - defensorzy Wojskowych nie pozwalali Drutex-Bytovii stworzyć żadnych groźnych sytuacji.

Ciekawie było między 60. a 70. minutą. Najpierw mieliśmy zmianę w Legii - Astiza zastąpił Turzyniecki. To piłkarz, który latem został sprowadzony do drużyny rezerw, ale swoją postawą zapracował na treningi z "jedynką" i debiut w zespole trenera Jozaka. Potem natomiast na stadionie w Bytowie zgasło światło, przez co mecz został przerwany na blisko dwadzieścia minut.

Po wznowieniu gry trener Jozak zdecydował się zagrać na dwóch napastników i wprowadził na boisko Niezgodę za Jodłowca. Piłkarzom obydwu drużyn było jednak trudno ponownie wejść w ten mecz. Widowisko zdecydowanie "siadło". Mimo to Wojskowym udało się jeszcze podwyższyć prowadzenie. Swojego drugiego gola strzelił Sadiku, tym razem wykorzystując prezent od obrońcy gospodarzy, który za krótko podał do bramkarza, dzięki czemu legionista znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i ponownie go pokonał.

W najbliższą niedzielę legioniści zmierzą się z Arką Gdynia w 14. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Rewanżowe spotkanie z Drutex-Bytovią rozegrają natomiast pod koniec listopada przy Ł3.

Drutex-Bytovia Bytów - Legia Warszawa 1:3 (1:2)

Bramki: Szewczyk 45' - Sadiku 2', 87', Pasquato 29'

Drutex-Bytovia: Oszmaniec - Wróbel, Gonzalez, Stasiak, Opałacz - Duda (Wolski 64'), Poczobut, Szewczyk (Kamiński 46'), Wilk (Jakóbowski 46') - Wacławczyk, Surdykowski.

Rezerwowi: Szromnik, Kamiński, Jakóbowski, Kuzdra, Wilczyński, Wolski, Hebel.

Legia: Cierzniak - Broź (Jędrzejczyk 46'), Astiz (Turzyniecki 62'), Dąbrowski, Hlousek - Jodłowiec (Niezgoda 74'), Kopczyński - Szymański, Pasquato, Chukwu - Sadiku.

Rezerwowi: Szumski, Turzyniecki, Jędrzejczyk, Mączyński, Guilherme, Kucharczyk, Niezgoda.