2018-12-01 16:00:00

Legia - Korona: Siedem klatek

Autor: Kamil Majewski Fot. Janusz Partyka
Ostatni mecz pomiędzy Legią a Koroną odbył się w 2. kolejce LOTTO Ekstraklasy na stadionie w Kielcach. Legioniści zdołali wówczas pokonać rywala mimo, że po pierwszej połowie przegrywali 0:1. Pierwsze ligowe zwycięstwo w obecnym sezonie Wojskowym zapewnili Krzysztof Mączyński i Jose Kante. Zapraszamy do obejrzenia siedmiu wybranych zdjęć z tego starcia.

Legioniści w pełnym skupieniu zapoznają się ze stanem murawy na Suzuki Arena. Na twarzach zawodników stołecznej drużyny nie widać uśmiechów, bowiem w tamtym okresie nie tylko wyniki, ale także styl gry zespołu, pozostawiał wiele do życzenia.

Aleksandar Vuković, asystent trenera Ricardo Sa Pinto, cieszy się w Kielcach olbrzymim szacunkiem. Spędził w tej drużynie cztery ostatnie lata swojej piłkarskiej kariery. „Vuko” rozegrał dla Korony 76 meczów, w których zdobył siedem bramek. To także w Koronie Vuković rozpoczął swoją przygodę w roli szkoleniowca.

Mimo porażki w 1. kolejce LOTTO Ekstraklasy, a także nie najlepszych występach w europejskich pucharach, legioniści mogli liczyć w Kielcach na wsparcie dużej grupy swoich kibiców. Głośny doping fanów ze stolicy poniósł Wojskowych do pierwszego ligowego zwycięstwa w sezonie 2018/2019.

W 57. minucie Krzysztof Mączyński otrzymał podanie od Carlitosa. Były reprezentant Polski opanował futbolówkę, po czym błyskawicznie oddał strzał. Odległość do bramki Korony wynosiła ok. 30 metrów, nie przeszkodziło to jednak zawodnikowi Legii w zdobyciu przepięknej bramki, dającej Legii wyrównanie stanu meczu.

Dla Mateusza Wieteski mecz z Koroną był pierwszym ligowym występem w obecnym sezonie. 21-letni obrońca spędził na placu gry 90 minut, a po 16. kolejkach jest zdecydowanie najbardziej eksploatowanym zawodnikiem warszawskiej drużyny. Oprócz meczu z 1. kolejki, kiedy nie znalazł się w kadrze meczowej, tylko w jednym nie wystąpił w pełnym wymiarze czasowym.

10 minut po wyrównującej bramce Mączyńskiego Matthias Hamrol dał pokonać się po raz drugi. Lewą stroną boiska popędził Adam Hlousek. Czech dośrodkował w pole karne, a tam najlepiej zachował się Jose Kante. Gwinejczyk uderzył głową nie do obrony. Legia objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu.

Wielokrotnie w trakcie tego spotkania zaskoczyć bramkarza Korony próbował Carlitos. Hiszpan prezentował się niezwykle aktywnie, w wykończeniu brakowało mu jednak szczęścia. Ostatecznie premierowego gola ligowego zawodnik, który dołączył do Legii przed rozpoczęciem sezonu, strzelił w meczu z sosnowieckim Zagłębiem.