vs KuPS Kuopio

2018-12-15 16:00:00

Legia - Piast: Siedem klatek

Autor: Kamil Majewski Fot. Jacek Prondzynski
Ostatnie ligowe spotkanie legionistów z Piastem odbyło się 12 sierpnia. Wojskowi, nie bez problemów, pokonali rywala 3:1, stając się tym samym pierwszym zespołem, który zdołał urwać punkty niepokonanym do tamtego momentu gliwiczanom. Zapraszamy do obejrzenia siedmiu wybranych zdjęć z tego spotkania!

Michał Kucharczyk i Jakub Czerwiński dobrze znają się ze wspólnych występów w Legii. Środkowy obrońca reprezentował barwy warszawskiego klubu w latach 2016-2018. W koszulce z „eLką” na piersi Czerwiński wystąpił 19-krotnie, cztery z tych meczów były spotkaniami w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA.

Gościem honorowym na meczu Piasta z Legią był kapitan Aleksander Tarnawski ps. Upłaz i Wierch – ostatni żyjący Cichociemny. To właśnie do bohatera walk z okupantem podczas II wojny światowej należało symboliczne, pierwsze kopnięcie piłki w tym spotkaniu.

Wynik spotkania golem po uderzeniu piłki głową otworzył Artur Jędrzejczyk. 31-letni zawodnik, dla którego spotkanie z Piastem było pierwszym spotkaniem w obecnym sezonie, tuż po zdobyciu bramki ogłosił wszystkim wspaniałą nowinę. Kilka dni później na świat przyszło drugie dziecko obrońcy Wojskowych i jego małżonki Agnieszki – córka Oliwka.

Tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania prowadzący to spotkanie Mariusz Złotek wyrzucił z boiska Marcina Pietrowskiego. Zawodnik Piasta przewrócił wychodzącego na czystą pozycję Dominika Nagya i choć arbiter początkowo nie zdecydował się na pokazanie mu czerwonej kartki, to po skorzystaniu z systemu VAR zmienił decyzję.

Carlitos na murawie pojawił się dopiero w 57. minucie spotkania. Hiszpański snajper dwukrotnie uderzał na bramkę Piasta. Obydwie próby tego zawodnika zmierzały w światło bramki, ale ofiarnymi interwencjami skutecznie powstrzymywał go Jakub Szmatuła.

Dopiero w 86. minucie legioniści zdołali wyjść na prowadzenie. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Michał Kucharczyk, a piłkę do bramki skierował Jose Kante. Dla Gwinejczyka był to drugi gol w barwach Legii. Pierwszego, w meczu przeciwko Koronie Kielce, również zdobył głową i również na 2:1.

Kilka minut później gwóźdź do trumny gliwickiego zespołu wbił Dominik Nagy. Węgier otrzymał doskonałe, prostopadłe podanie od Carlitosa i strzałem w długi róg pokonał Jakuba Szmatułę. Dla Wojskowych było to drugie wyjazdowe zwycięstwo w drugim meczu rozgrywanym na stadionie rywala w bieżącym sezonie.