2016-06-05 22:00:00

Legia przegrała z Pogonią, wydłuża się droga do obrony tytułu w CLJ

Autor: Jakub Jarząbek Fot. Jacek Prondzynski
Legia Warszawa przegrała z Pogonią Szczecin 0:2 w pierwszym spotkaniu finału Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla rywali zdobyli Michał Walski i Gracjan Jaroch. W środę w Szczecinie rozegrany zostanie mecz rewanżowy, który zadecyduje o losach tytułu mistrza Polski juniorów starszych.

W początkowej fazie spotkania nie zobaczyliśmy wielu efektownych akcji. Oba zespoły z szacunkiem podeszły do rywala i w pierwszych minutach obserwowaliśmy typowe badanie sił obu drużyn. Od początku meczu aktywni byli obaj skrzydłowi Legii – Mateusz Leleno oraz Konrad Michalak, jednak ich dośrodkowania przejmowali obrońcy gości.

Pogoń nastawiła się na grę z kontry i jedna z nich w 19. minucie przyniosła efekt w postaci gola na 1:0. Legioniści stracili piłkę w środku pola. Piłkę przejęli rywale, Michał Walski wyszedł sam na sam z Majeckim i pewnym płaskim strzałem pokonał bramkarza naszego zespołu.

W drugiej części pierwszej połowy zawodnicy naszego Klubu dążyli do odrobienia strat. Kilkukrotnie zamykali rywali na swojej połowie, jednak goście twardo bronili dostępu do swojej bramki i ich golkiper – Patryk Brzozowski nie miał wielu okazji do interwencji. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i na przerwę legioniści schodzili z jednobramkową stratą.

Warto docenić postawę kibiców Legii, którzy mimo późnej pory rozgrywania spotkania zgromadzili się na trybunie wschodniej i głośno swoim dopingiem od początku spotkania wspierali młodych legionistów.

Drugą część gry legioniści rozpoczęli z dwiema zmianami w składzie. Na murawie pojawili się Michał Trąbka i Tomasz Nawotka, którzy zmienili Karbowego oraz Więdłochę. Nasz zespół ponownie był na początku stroną atakującą, jednak w pierwszym kwadransie drugiej połowy to Pogoń stwarzała groźniejsze sytuacje. Najpierw z wolnego ponad bramką uderzył Walski, później mieliśmy dwie dobre interwencje legijnych obrońców w strefie pola bramkowego, które uratowały nasz zespół przed stratą gola.

W 67. minucie to goście zdobyli kolejną bramkę, podwyższając prowadzenie. Dobre prostopadłe podanie z linii pomocy otrzymał Gracjan Jaroch, który wyszedł sam na sam z Radosławem Majeckim i nie miał problemu z pokonaniem naszego młodego bramkarza. Po tej bramce mecz mocniej się otworzył. Legioniści odkryli się, ryzykując kolejne kontry gości. W 73. minucie w pole karne „Portowców” wpadł Leleno, jednak serię jego zwodów zakończyli obrońcy rywali.

Ostatni kwadrans rozpoczęło groźnie dośrodkowanie Walskiego z rzutu wolnego.  W 78. minucie mieliśmy kuriozalną sytuację w polu karnym Pogoni. Brzozowski wybijając piłkę trafił w Nawotkę, jednak ta nie wpadła do bramki. Końcówka meczu nie przyniosła jednak klarownych sytuacji dla naszego zespołu. To Pogoń mogła podwyższyć wynik, kiedy w 88. minucie po rzucie rożnym tuż obok bramki uderzył Jaroch. Była to ostatnia groźna sytuacja w tym spotkaniu.

Przed legionistami trudne zadanie. Już w środę w Szczecinie spotkanie rewanżowe, które zadecyduje o losach tytułu mistrza Polski juniorów. Legia broni tego miana, jednak dzisiejsza porażka drogę do obrony tego trofeum mocno wydłuża. Początek rewanżu o godzinie 18.

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 0:2

Bramki: Michał Walski 19’ Gracjan Jaroch 67’

Legia Warszawa: 1.  Radosław Majecki – 2. Bartosz Skowron, 15. Mateusz Bondarenko, 5.Mateusz Żyro, 3. Maciej Ostrowski  (19. Grzegorz Aftyka 65’) – 7. Konrad Michalak (22. Piotr Cichocki 83’), 20. Aleksander Waniek, 8. Filip Karbowy (19. Michał Trąbka), 4. Adrian Małachowski, 11. Mateusz Leleno – 9. Eryk Więdłocha (17. Tomasz Nawotka)

Rezerwowi: 12. Józef Burta, 13. Sebastian Walukiewicz, 14, Kacper Pietrzyk, 17. Tomasz Nawotka, 18. Grzegorz Aftyka, 19. Michał Trąbka, 22. Piotr Cichocki

Trener. Piotr Kobierecki

Pogoń Szczecin: 1. Patryk Brzozowski – 2. Paweł Marczuk, 3. Patryk Adamczuk, 4. Jakub Kuzko, 7. Szymon Waleński – 6. Michał Walski, 18. Jakub Piotrowski, 11. Marcin Listkowski (17. Krystian Peda), 10. Rafał Maćkowski, 8. Sebastian Kowalczyk – 9. Gracjan Jaroch

Rezerwowi: 12. Mikołaj Barylewski, 13. Tomasz Borucki, 14. Mateusz Bartolewski, 15, Gracjan Kuśmierek, 16. Fabian Pach, 17. Krystian Peda, 19. Damian Pawłowski

Trener: Paweł Cretti