Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2016-08-04 16:39:00
Newsletter

Legia Warszawa tworzy Trybunę Weterana

Autor: Jakub Jarząbek Fot. Mateusz Kostrzewa
Legia Warszawa, w hołdzie za zasługi weteranów dla naszej Ojczyzny, podjęła decyzję o utworzeniu specjalnej Trybuny Weterana, na której żołnierze będą mogli za darmo oglądać każdy mecz naszego Klubu. Decyzję ogłoszono podczas specjalnej uroczystości w Centrum Weterana, w której udział wzięli: wiceprezes Legii Warszawa – Jakub Szumielewicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej – Bartosz Kownacki oraz Dyrektor Centrum Weterana, ppłk Leszek Stępień.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia przez zgromadzone strony kwiatów i zapalenia znicza przy pomniku upamiętniającym poległych żołnierzy w misjach zagranicznych. Następnie nastąpiła oficjalna część, która odbyła się w sali tradycji Centrum Weterana. Podczas niej każda z osób wygłosiła krótkie przemówienie okolicznościowe:

 

Bartosz Kownacki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej: - Jestem zaszczycony faktem, że mogę być w takim miejscu i oddawać cześć tym, którzy służą Ojczyźnie. Często poza granicami kraju służą swoim życiem, swoją krwią, żeby Polska była bezpieczniejsza, żeby nasz kraj był silniejszy. Ci żołnierze często sławią imię Polski poza jej granicami i jestem szczególnie wzruszony tym, że mogę uczestniczyć w takiej uroczystości. Ponadto od małego byłem kibicem Legii Warszawa, pamiętam sukcesy Legii w Lidze Mistrzów i życzę kolejnych także w tym roku.

 

 

 

Jest element wspólny między Legią Warszawa a weteranami. Ten, który przychodzi wszystkim na myśl – piękne tradycje wojskowe sięgające czasów odzyskiwania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Drugi wspólny element to fakt, że ten klub również sławi dobre imię Polski poza granicami kraju i również buduje markę naszego kraju. Cieszy mnie, że Legia chce i potrafi sławić tradycje wojskowe z korzyścią dla obu stron. Gorąco dziękuję za symboliczny gest przekazania koszulki, a także dziękuję za decyzję o powołaniu Trybuny Weterana.

 

Jakub Szumielewicz, wiceprezes Legii Warszawa: - Chciałbym podziękować za możliwość bycia w tym miejscu. Osobiście bardzo przeżywam takie chwile i mam olbrzymi szacunek dla żołnierzy polskich. Jako Klub mamy korzenie wojskowe. Tradycję wojskową mamy zapisaną w naszym kodzie DNA. To zobowiązanie do tego, żeby przestrzegać pewnych zasad w codziennym życiu i mamy tego pełną świadomość. Nie jesteśmy tylko klubem piłkarskim. Jesteśmy wielką organizacją społeczną, która musi wykorzystywać potencjał, który zaszyty jest w nazwie Legia Warszawa. W tym celu została chociażby powołana Fundacja Legii Warszawa, aby wspierać potrzebujących.

 

Wojsko Polskie jest nam bardzo bliskie, a weterani są osobami, które wykazały się czymś najwyższym – często utratą zdrowia po to, aby budować bezpieczeństwo naszej ojczyzny. Mając świadomość tego, jak bardzo wysoka jest to cena, chcemy wykonać gest symboliczny w postaci otwarcia Trybuny Weterana, czyli dedykowanych miejsc, które zawsze będą otwarte dla weteranów polskiego wojska. Będą dla nich dostępne zawsze, na każdym meczu, jako dowód uznania całego Klubu, całej społeczności Legii. To decyzja, która ma olbrzymią aprobatę wewnątrz naszej organizacji i chcemy oddawać cześć ludziom, którzy potrafili oddać swoje zdrowie na rzecz Polski. Ten gest ma być dowodem, że nie są to puste słowa, ale prawdziwa wdzięczność.

 

 

 

Dyrektor Centrum Weterana, ppłk Leszek Stępień: - W imieniu całej społeczności weteranów pozwolę sobie podziękować Legii Warszawa. Takie podejście, budowanie szacunku dla całej społeczności weteranów, będzie mam nadzieję kontynuację przez kroki podjęte przez inne kluby sportowe. Dziękuję za wsparcie dla weteranów i wspomnienie o naszych żołnierzach poległych poza granicami państwa.

Po przemówieniach nastąpiło symboliczne przekazanie koszulki z numerem 100 i napisem "Weteran". Legia Warszawa, w hołdzie wojskowej tradycji oraz zasług weteranów dla Ojczyzny zdecydowała o utworzeniu Trybuny Weterana. Od tej pory polscy weterani będą mieli możliwość obejrzenia za darmo każdego meczu naszego Klubu w specjalnie zarezerwowanym dla nich miejscu. To symboliczny gest podkreślający wdzięczność, jaką ma legijna społeczność wobec polskich weteranów.

 

Była to kolejna z okazji, w których Legia Warszawa oddaje hołd ludziom, którzy oddali życie dla dobra naszej ojczyzny. Takich okazji jednak nigdy nie za wiele, a o postawie osób zdolnych do największych poświęceń w słusznej sprawie trzeba przypominać jak najczęściej. Tak jak powiedział wiceprezes naszego Klubu – Jakub Szumielewicz – wojskowa tradycja to zaszczyt, ale i zobowiązanie. Jednym słowem – cześć i chwała bohaterom! 

 

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

toldo1970
2017-02-02 08:52:24
Witam. A gdzie jest ta trybuna i ile weteranów pomieści?????

Więcej na temat

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN