vs Pogoń Szczecin

2018-08-26 17:45:00

Legia Warszawa - Wisła Płock 1:4

Autor: PG Fot. Jacek Prondzynski
Legia Warszawa przegrała 1:4 z Wisłą Płock w meczu 6. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Bramkę dla legionistów zdobył Carlitos po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego.

Pierwsze dziesięć minut przebiegało w dość spokojnym tempie, jednak w 11. minucie sytuacja się zmieniła. Po dograniu Merebaszwilego z narożnika boiska, do piłki w polu karnym legionistów dopadł Ricardinho i skierował ją do siatki. W 17. minucie do głosu doszedł Carlitos. Hiszpan najpierw okiwał dwóch obrońców Wisły, a następnie uderzył na bramkę, jednak strzał został zablokowany i legioniści wznowili grę od rzutu rożnego. W 28. minucie z urazem boisko opuścił zawodnik przyjezdnych - Giorgi Merebaszwili. Zastąpił go Nico Varela. W 38. minucie przed dogodną sytuacją stanął Ricardinho, jednak tym razem jego próbę zatrzymał Arkadiusz Malarz. Chwilę później bramkarz legionistów był już bez szans. Dominik Furman trafił do siatki po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego z okolic dwudziestego piątego metra.

Druga połowa rozpoczęła się źle. W 50. minucie Ricardinho dobił wybitą na piąty metr piłkę i strzelił swojego drugiego gola. Kilka minut później podopieczni trenera Sa Pinto mogli zdobyć pierwszą bramkę, jednak strzał Carlitosa został obroniony. Kwadrans po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę groźny strzał oddał Jose Kante, jednak w bramce rywali dobrze zachował się Thomas Dahne i obronił uderzenie. W 62. minucie mający już żółtą kartkę Inaki Astiz sfaulował zawodnika Wisły Płock i został ukarany drugim kartonikiem, a w konsekwencji obejrzał czerwoną kartkę. Carlitos w kolejnej sytuacji strzeleckiej znalazł się w 69. minucie, ale piłka po jego uderzeniu minęła słupek bramki przyjezdnych. Płocczanie strzelili natomiast czwartego gola. W 74. minucie. rzut karny na bramkę zamienił Nico Varela. W 83. minucie do siatki trafił Carlitos. Hiszpan strzelił gola po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego. Chwilę potem blisko zdobycia bramki był Wieteska, ale piłkę po uderzeniu głową wybił bramkarz przyjezdnych.

Po sześciu ligowych kolejkach piłkarze Legii Warszawa mają na swoim koncie dziesięć punktów.

Legia Warszawa Wisła Płock  1:4 (0:2)

Bramki: Carlitos (83’) - Ricardinho (11’, 50’), Furman (40’), Varela (74’)

LEGIA: Malarz - Jędrzejczyk, Astiz (czerwona kartka 62'), Wieteska, Hołownia (Kulenović 60’) - Kucharczyk, Cafu, Antolić (Mączyński 66’), Hamalainen (Pasquato 46’) - Carlitos, Kante
Rezerwowi: Cierzniak, Pazdan, Radović, Pasquato, Kulenović, Eduardo, Mączyński

WISŁA: Dahne - Uryga, Łasicki, Dźwigała, Warcholak - Rasak, Furman - Szwoch (Zawada 81’), Szymański, Merebaszwili (Varela 29’) - Ricardinho (Łukowski 61’)
Rezerwowi: Zapytawski, Sielewski, Stefańczyk, Łukowski, Varela, Stilić, Zawada

Żółte kartki: Astiz (18’, 62’), Jędrzejczyk (42’), Hamalainen (45’), Warcholak (88’)

Czerwone kartki: Astiz (62’)