Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2017-08-24 20:55:00
Newsletter

Legia żegna się z europejskimi pucharami...

Autor: Kacper Ruszczak Fot. Jacek Prondzynski
Legia Warszawa nie zagra w fazie grupowej Ligi Europy UEFA w sezonie 2017/18. Mistrzowie Polski bezbramkowo zremisowali w rewanżu z Sheriffem, w związku z czym to drużyna z Tyraspola wywalczyła awans, dzięki bramce zdobytej przy Łazienkowskiej.

Tekstową relację live znajdziecie tutaj.

 

Gol. Tego legioniści potrzebowali w Tyraspolu. Dzięki bramce zdobytej przez Sheriffa w Warszawie, w 87. minucie pierwszego meczu fazy play-off Ligi Europy UEFA, mistrzom Mołdawii wystarczał tylko bezbramkowy remis w rewanżu.

 

Wojskowi mieli przewagę. Niestety, podobnie jak w pierwszym spotkaniu, gra ofensywna naszej drużyny kończyła się najczęściej na szesnastym metrze. Sheriff mógł skupić się jedynie na blokowaniu dostępu do własnej bramki, a mistrzowie Polski nie potrafili skutecznie przedostać się przez mur obronny rywala.

 

Na domiar złego, w 38. minucie z boiska wyleciał Michał Pazdan. Stoper najpierw dostał żółtą kartkę za uderzenie w twarz Badibangi, a kilka sekund później został upomniany po raz drugi za naruszenie nietykalności cielesnej sędziego. Mistrzowie Polski przez ponad 50 minut musieli więc grać w dziesiątkę.

 

Nasza drużyna nie podjęła jednak ryzyka. Nie widzieliśmy ciągłych ataków legionistów, którzy powinni przecież postawić wszystko na jedną kartę. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry znakomitą okazję zmarnował Hamalainen, a w dalszej części spotkania Wojskowym ani razu nie udało się już stworzyć zagrożenia pod bramką Sheriffa.

 

W efekcie Legia nie zagra jesienią w fazie grupowej europejskich pucharów po raz pierwszy od 2012 roku. Wówczas to drużyna odpadła w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Europy UEFA z Rosenborgiem Trondheim. Teraz pozostała nam gra na dwóch frontach krajowych - w LOTTO Ekstraklasie i Pucharze Polski.

 

Sheriff Tyraspol - Legia Warszawa 0:0

 

Żółte kartki: Bayala, Cristiano, Jairo - Nagy, Dąbrowski, Kucharczyk

 

Czerwona kartka: Pazdan (za dwie żółte)

 

Sheriff: Mikulić - Susić, Posmac, Kulusić, Da Silva - Bayala, Anton, De Nooijer, Tripić (Victor 77') - Badibanga (Jairo 60'), Brezovec (Balima 65').

 

Rezerwowi: Jurić, Balima, Bordian, Damascan, Jairo, Mugosa, Victor.

 

Legia: Malarz - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Jodłowiec (Sadiku 76'), Moulin - Nagy (Berto 65'), Mączyński, Kucharczyk (Szymański 85') - Hamalainen.

 

Rezerwowi: Cierzniak, Astiz, Broź, Kopczyński, Szymański, Berto, Sadiku.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

piotruspan02
2017-08-24 20:59:47
Dziady P...e
piotruspan02
2017-08-24 21:06:52
(Dziewuchy) nie Piłkarze
Legia the best
2017-08-24 21:07:44
Brawo Panowie.Panie 'trenerze"niech Pan nie zapomni zgłosić Niezgody na fazę grupową. Dąbrowski co z zakładem?.Brawo Panie Pazdan.
A czego się można było spodziewać ! Drużyna źle przygotowana do sezonu , najlepszy gracz sprzedany , ciągłe obietnice trenera , że drużyna odpali to mydlenie oczu naiwnym. Źle Pan zaczął Prezesie.
kojot
kojot
Kapitan
2017-08-24 21:08:42
Z całym szacunkie do Jacka Magiery.Myślę że Twój czas już minął.
lurtz
Szeregowiec
2017-08-24 21:11:02
Ta drużyna jest tak słaba że nie da się tego oglądać, chyba lepiej że odpadli niż męczyć się wzajemnie (grą i oglądaniem)Trzeba wziąć kija i rozgonić tych kopaczy.
Wiktor
Porucznik
2017-08-24 21:13:27
Teraz czarna seria się pogłębi. Po meczu w 10-tkę piłkarze będą zajechani, a Zagłębie rzuci się na nich wypoczęte. I znowu będą baty? Najbardziej jednak dziwi mnie to, iż piłkarze Legii po roku walki o Mistrzostwo kraju i europejskie puchary oddają całoroczny trud i pot na boiskach po frajersku. Europę wyrwali nam Kazachowie i Mołdawianie - po prostu ŻENUA.
Oczy bolały jak oglądałem ten żenujący spektakl. Zapomnijmy o mistrzostwie w tym roku... idą chude lata
Toudi
Toudi
Porucznik
2017-08-24 21:18:19
słaba drużyna, słaby trener, chaos, niedokładność. osiągnęliśmy dno.trener już się wypstrykał z pomysłów na grę a prezes z prowadzenia klubu.
jamro
Starszy żołnierz
2017-08-24 21:21:15
Nie, to nie był dobry mecz, nie zagraliście dobrze, nie było blisko i nie zabrakło szczęścia. Wygrywają dobre drużyny, które chcą grać w piłkę. Nie jesteście dobrą drużyną, indywidualnie też mniemanie o sobie was przerasta parokrotnie i przede wszystkim nie chcecie nawet grać w piłkę. Byle kasa się zgadzała. Teraz ekstraklasa pokaże wam ile tak naprawdę jesteście warci.
NIE "Legia żegna się z europejskimi pucharami..." TYLKO BANDA PIŁKARZYKÓW, KTÓRYM NIE CHCE SIĘ GRAĆ!!!!!!!! Z drugiej strony po co mają się męczyć i tak kasa 10-tego jest na koncie...... TAKI CH..., a nie wypłaty powinni dostać!!!!!!!! Widziałem wiele porażek, ale jeśli ktoś minimum chęci pokazuje w czasie meczu to zasługuje przynajmniej na małe brawa - tutaj nikomu, oprócz kibiców, nie chciało się NIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Panowie Leśniodorski, Mioduski i Wandzel - koncertowo rozje&aliście nam nasz Klub. Pies was Je&ał. Zamiast Niko, Prijo, VOO, Gui i Rado serwuje się nam jakiś pasztet ale ceny mamy iście mistrzowskie... Mam karnet, kapustę już wydałem i dałem się oszukać. Teraz pooglądam z domu i grosza nie zostawię na jakikolwiek gadżet czy cokolwiek innego ze stadionu. Wy dziadujecie to i kibice zaczną. Znajdźcie lepiej nowego inwestora i wynocha!!!
eMTeZet
2017-08-24 21:32:11
Panie DM czytałem pana wpisy na TT i słuchałem wywiadów odnosząc wrażenie, że pan żyje w innym świecie. I to sie sprawdziło. Dostawaliśmy w dupę od każdego a pan ciągle to samo. ostatni pana w pis na TT to "w czwartek po awans". No chyba ja prędzej dostane awans na generała jak wy do pucharów z tym śmiesznym ksiedzem jako trenerem i panem jako Prezesem. Żenua. A ten cały zaciąg Żewłaka to chyba do III ligi, bo nawet ESA nie pasują a co dopiero do LM czy LE. Oczekuję honorowej dymisji trenerka. Równie dobrze drużyne może poprowadzić pana żona. Też pewnie nie ma pojęcia co zrobić? No proszę zadzwonić do Leśnego niech szybko wraca, tylko bez tego frendzla. I tyle w temacie. Nie chiałbym byc na waszym miejscu w najbliższym meczu u nas. Podziękujemy odpowiednio.
WSTYD , HAŃBA , ŻENADA !!!!
Panie Magiera, Panu już podziękujemy. Od kilku spotkań Legia gra niesamowicie słabą piłkę, mam wrażenie, że taktyka się nie zmienia, ciągłe wrzuty w pole karne do nikogo. Skład na mecz z Sheriffem? Tragedia. Bez nominalnego napastnika rozpoczynamy spotkanie, w którym powinniśmy być nastawieni na atak od początku. Berto wprowadzony zbyt późno, Sadiku również. Pazdan niestety swoje do (nie)awansu dołożył.
Biały74
Biały74
Szeregowiec
2017-08-24 21:52:07
Jak zawsze do końca wierny, znów przyjdę na kolejny ligowy mecz, znów będę dopingował... ale jest mi wstyd za to co pokazali w dniu dzisiejszym pseudo piłkarze. Wstyd, dno i kilometr mułu. Nie mam słów na tą kompromitację.
Normalny człowiek myśli sobie tak. Skoro bez 100 mln zł w budżecie w klubie jest Pazdan, Ofoe, Nikolic, to po awansie do LM w składzie będzie 2 Pazdanów, 2 Ofoe, 2 Nikoliców, a takie parówki z Mołdawii to będą rezerwy 3:0 pędzlowały a w Ekstraklasie Legia będzie miała 20 punktów nad wiceliderem tak jak zespoły w innych ligach z taką przewagą finansową. Tymczasem prezesi roztrwonili wszystkie pieniądze zaledwie w kilka miesięcy, opędzlowali za frytki najlepszych, jak zawsze jak ostatni gołodupce wzięli ludzi którzy nie są gotowi do gry i trzeba czekać aż łaskawie zrzuci sadło albo wreszcie da rade biegać dłużej niż 30 minut, pomimo tego że trwa najważniejszy moment sezonu kiedy nie ma czasu na zgrywanie, czekanie i eksperymenty. Ile by nie zarobili, ile by kibice nie wydali, i tak wszystko przepierdolą i nic z tego drużyna nie będzie miała, ba wręcz będzie gorsza. Ostatni raz dałem się nabrać na karnet, a i do sklepu nie będę za często zaglądał, pokazaliście pięknie że gówno z tego i tak jest, bo wszystko rozpierdolicie, nawet za to blaszaka nie postawicie a drużynę i tak osłabicie jak zawsze i będziecie tylko wiecznie skamleć że jesteście na zero i nie macie pieniędzy. Wkurwiliście mnie w ostatnich miesiącach jak nigdy do tej pory, a w dzisiejszym dniu przelała się czara goryczy.
Wiktor
Porucznik
2017-08-24 22:53:39
Jestem za ukaraniem Trenera i całego składu grającego w dwumeczu karą 20 000 zł od każdego z nich. Może jak zapłacą z własnej kieszeni to powróci chęć do gry i wola walki. Nie można przejść obojętnie od tego co się stało. To jest Legia Warszawa, wielki i dumny klub. Przez trenera i piłkarzy odczuwam ostatnio tylko wstyd. Rozumiem, że można przegrać ale po walce. A żadnej walki na boisku nie widziałem. Mieli się rzucić na rywala od pierwszych minut, podobno byli wypoczęci.......... .
Marcin Płowicz
Marcin Płowicz
2017-08-24 22:57:03
Qrwa qrwa qrwa tylko tyle mi się ciśnie na usta
piotras legia
Porucznik
2017-08-24 23:19:38
Do Wiktor-Starszy Żołnierz. Brawo! Pełna zgoda. Jebnąć takie kary, że się odechce nawet samych myśli o dalszym kompromitowaniu nas...a czuję, że to niestety dopiero początek ich ekscesów.
Biadolicie. Nie od dziś wiadomo, że piłkarsko jesteśmy 3 ligą europejską. Stawiajmy na młodych zdolnych. Niech stworzą porządną akademię piłkarską i tam standardy europejskie osiągają. Potem można myśleć o seniorach.
PeeJay71
Podporucznik
2017-08-24 23:57:30
Po wysłuchaniu kolejnej wypowiedzi trenera po meczu.... ten człowiek mówi po raz kolejny "półzdaniami" - jak robot we wczesnej wersji .... kto, do jasnej cholery, KTO???????????????????????? podpisał z nim kolejną umowę? Przecież to nie ma sensu zupełnie......
Old Kibol
Porucznik
2017-08-25 02:03:03
To jest klęska: sportowa, finansowa, wizerunkowa, rankingowa i jaka tam jeszcze jest. Zlepek miernych, ale za to drogich piłkarzyków nie dał rady. Być może, los już nam tyle pomógł w jubileuszowym roku, że dziś tej niewidzialnej ręki wspierającej Legię zabrakło. Jedyny plus jest taki, że juz nie dostaniemy więcej kar od UEFA :)) A na koniec pozwolę sobie na smutny żarcik: otóż plotki o Polexicie okazały sie prawdą. Reprezentujące nas 4 zespoły postanowiły zgodnie i solidarnie opuścić piłkarską Europę.
YeLonki
YeLonki
Szeregowiec
2017-08-25 07:16:54
Jeden w tym pozytyw przynajmiej w LE koniec (w tym sezonie)upokorzeń dla Kibiców. Do Redakcji Domagam się pokazania PRAWDZIWYCH LEGIONISTÓW ze stadionu Szeryfa. Bracia Kibice z wyjazdu do Mołdawii WIELKI SZACUN TO ONI MAJĄ LEGIĘ W SERCU. A fotki grajków głęboko do archiwum,głęboko.
dradzik
dradzik
Kapitan
2017-08-25 08:52:29
Do AndrzejZ. Ja po kilku latach też dostałem szału i po meczu z Termaliką oddałem karnet. Powiem, że dobrze się z tym czuję a i ciśnienie mniejsze. Pozdrawiam naszych piłkarzy co przytulają po 100k PLN miesięcznie!
Pozostaje...PODNIEŚĆ GŁOWĘ I ZACISNĄĆ PIĘŚĆ!!!

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN