2018-10-15 15:01:00

Legioniści grali w reprezentacjach

Autor: Kamil Majewski Fot. Mateusz Kostrzewa
W miniony weekend kilku legionistów wzięło udział w meczach swoich reprezentacji narodowych. Sprawdźmy, jak poradzili sobie reprezentujący na co dzień barwy Legii zawodnicy.

Sebastian Szymański, Paweł Stolarski oraz Mateusz Wieteska rozpoczęli w wyjściowym składzie wyjazdowy mecz eliminacji mistrzostw Europy do lat 21 przeciwko Danii. Jako pierwsi do siatki trafili gospodarze, w 40. minucie Kamila Grabarę pokonał Philip Billing. Biało-czerwoni wyrównali trzy minuty później, z rzutu karnego bramkę zdobył Dawid Kownacki. Podopieczni Czesława Michniewicza przed ostatnią kolejką tracą do liderujących Duńczyków jeden punkt.

Marko Vesović rozegrał 56 minut w wyjazdowym, wygranym 4:1 przez Czarnogórę meczu 4. grupy dywizji C Ligi Narodów UEFA. Prawoskrzydłowy asystował przy pierwszym golu dla swojego zespołu, litewskiego bramkarza pokonał Stefan Mugosa. W pierwszej połowie zawodnik Legii obejrzał żółtą kartkę.

Jose Kante rozegrał 80 minut w spotkaniu 3. kolejki eliminacji Pucharu Narodów Afryki. Gwinea pokonała Rwandę 2:0. Zespół napastnika Legii po trzech seriach ma na swoim koncie dziewięć punktów, o trzy wyprzedzając reprezentację Wybrzeża Kości Słoniowej.

Dominik Nagy rozegrał 22 minuty w przegranym 0:1 z Grecją meczu reprezentacji Węgier. Spotkanie odbyło się w ramach 3. kolejki 2. grupy dywizji C Ligi Narodów UEFA. Madziarzy mają na swoim koncie trzy punkty, stawce przewodzą Finowie z kompletem zwycięstw.

Chris Philipps rozegrał 90 minut w przegranym 0:1 meczu reprezentacji Luksemburga przeciwko Białorusi. Dla Luksemburczyków była to pierwsza strata punktów w Lidze Narodów UEFA. Po trzech kolejkach mają na swoim koncie sześć punktów. Liderem 2. grupy dywizji D są Białorusini.