2016-08-10 23:59:00

Legioniści o meczu w Zabrzu

Autor: Kacper Ruszczak, Marcin Węcławek Fot. Mateusz Kostrzewa
Piłkarze Legii na gorąco skomentowali przegraną z Górnikiem Zabrze i odpadnięcie z Pucharu Polski.

Jakub Rzeźniczak: - Po tym spotkaniu nie ma usprawiedliwienia. Jesteśmy mistrzem Polski, obrońcą Pucharu, przyjechaliśmy do drużyny, która co prawda spadła z Ekstraklasy, ale teraz gra w pierwszej lidze. Po 45. minutach prowadziliśmy 2:0. Nie możemy dopuszczać do sytuacji, że przegrywamy 2:3. Nie pierwszy raz w tym sezonie dostajemy bramki po stałych fragmentach gry. Dwie bramki po rzucie rożnym straciliśmy w Pucharze Polski, dwie straciliśmy też na Wiśle Płock – w tym drugim wypadku nie zaważyły na wyniku, tutaj było jednak wprost przeciwnie.  Sprawa odpowiedzialności jest prosta, bo przy nich każdy ma swoje krycie, ktoś odpowiadał za Kopacza… To były błędy indywidualne i trzeba wyciągnąć z nich wnioski.

Górnik był bardzo zaangażowany, grał bardzo ostro i sędzia na to pozwolił.  Wydaje mi się, że trochę się pogubił, szczególnie w drugiej połowie i tak to się skończyło. Ale, jak już mówiłem, nic nas nie usprawiedliwia.  Powinniśmy wygrać.

Różnica między pierwszą a drugą połową nie była wcale niewyobrażalna, Górnik strzelał bramki z sytuacji, z których niekoniecznie musiały one paść, nie były stuprocentowe. Rzut rożny, piękny strzał Kurzawy, gdzie oczywiście jeden z naszych zawodników powinien wcześniej zablokować… Szkoda.

Legia ma w nogach 120 minut, ale dziś grało sporo zawodników będących trochę dalej od składu. Trener rotuje nim tak, że w przyszłym tygodniu zagrają pewno ci, którzy dziś odpoczywali. Nie zapominajmy, że w sobotę czeka nas kolejny mecz ligowy, również bardzo dla nas ważny. Już sześć punktów w tym sezonie straciliśmy…

Mecz o Ligę Mistrzów będzie wyjątkowy niezależnie od ostatnich wyników. Takie spotkania zdarzają się raz na kilka lat. Skupmy się na tym, żeby ten cel zrealizować, bo drogę mamy ku temu otwartą.

Z Dąbrowskim w miarę się w obronie rozumieliśmy. Inaczej gra się w Zagłębiu, inaczej w Legii. Dąbrowski musi poznać niuanse taktyczne, których trener wymaga od środkowych obrońców. Pierwsze koty za płoty, teraz będzie mu się grało tylko lepiej.

Maciej Dąbrowski: - Trzeba się przyzwyczaić do nowej drużyny, nauczyć gry, ale to nie jest żadne wytłumaczenie. Straciliśmy dwie bramki po dwóch moich błędach indywidualnych i biorę to na siebie. Muszę wyciągnąć z tego wnioski, nie mogę pozwalać na to, by przeciwnicy strzelali nam gole w taki sposób.

Radosław Cierzniak: - Trudno jest oceniać ten mecz na gorąco. Prowadząc 2:0, powinniśmy strzelić jeszcze jednego gola i to wygrać. Założenie było takie, żeby utrzymywać się przy piłce. Ale nie zagraliśmy dobrze, szczególnie w drugiej połowie. Myślę, że dla Górnika to był mecz sezonu. Wiedzieliśmy, jak będą nastawieni. Trener przygotował nas do tego spotkania bardzo dobrze. Gramy z meczu na mecz, nie można wybiegać w przyszłość, nie myśleliśmy o Dundalk. Ubolewamy nad tym, że odpadliśmy z Pucharu Polski.