vs Raków Częstochowa

2015-07-23 21:41:00

Legioniści o meczu z Botosani

Autor: legia.com Fot. Mateusz Kostrzewa
Legia pokonała FC Botosani 3:0 i pewnie awansowała do III rundy eliminacji Ligi Europy. Jak zwycięstwo na gorącym terenie skomentowali piłkarze naszej drużyny?

Łukasz Broź: - Stworzyliśmy sobie dzisiaj dużo sytuacji, wygraliśmy 3:0, chociaż mogliśmy wyżej. Dla drużyny bardzo dobre jest to, jak szybko do zespołu wkomponowali się Nikolić i Prijović, którzy od razu zaczęli strzelać gole. To duży plus. W drugiej połowie bardzo już odczuwałem upał i dużą wilgotność powietrza, często mnie zatykało. Trzeba to było jednak jakoś wytrzymać. Po meczu w szatni od razu sprawdziliśmy wynik meczu Mladost - Kukesi, Albańczycy prowadzili 3:0 do przerwy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że tam też będzie około 40 stopni. Musimy się do tych warunków przyzwyczaić.

Guilherme: - W Brazylii wilgotność jest jeszcze większa, dlatego lubię grać w takich warunkach. Mieliśmy świetną taktykę na ten mecz, dobrze czytaliśmy grę. Chcieliśmy szybko strzelić bramkę i skomplikować sytuację rywali - udało się, plan został zrealizowany. Rozmawiałem dziś z moimi braćmi i zdobytą bramkę chcę zadedykować właśnie im. Nowi napastnicy dobrze wkomponowali się do zespołu, atmosfera jest świetna. Będziemy dalej pracować, aby odpowiednio przygotować się do kolejnych spotkań.