vs Raków Częstochowa

2015-09-11 23:21:00

Legioniści o remisie z Zagłębiem

Autor: Kacper Ruszczak, Maciej Prusiński Fot. Mateusz Kostrzewa
W 8. kolejce Ekstraklasy sezonu 2015/16 Legia zremisowała przed własną publicznością 2:2 z Zagłębiem Lubin. Zapraszamy do lektury pomeczowych wypowiedzi piłkarzy naszej drużyny.

Ivan Trickovski: - To nie był nasz dzień. OK, strzeliłem gola, indywidualnie to dobrze, ale nie jestem w pełni szczęśliwy, bo nie wygraliśmy, a dla Legii wszystko oprócz zwycięstwa to za mało. W pierwszej połowie Zagłębie zagrało bardzo dobrze i stosowało wysoki pressing, przez co trudno było nam znaleźć miejsce na boisku. W drugiej połowie z naszej strony gra wyglądała już lepiej, stworzyliśmy kilka sytuacji i strzeliliśmy dwa gole, ale na trzeciego zabrakło nam sił. Każdy mecz jest bardzo ważny, w każdym musimy wygrywać.

Dominik Furman: - Nie jesteśmy zadowoleni z tego meczu. Też chciałbym wiedzieć, dlaczego nasza gra tak wyglądała. Na tę chwilę, na gorąco nie znam odpowiedzi. Fizycznie czułem się OK, ale gdy dostajesz dwie bramki, to twoja dyspozycja nie jest najlepsza. Nie wiem, dlaczego tak się to wszystko ułożyło. W drugiej połowie graliśmy troszkę lepiej, strzeliliśmy dwa gole, ale potem znowu nie było sytuacji.

Nemanja Nikolić: - Nie zagraliśmy najlepszego spotkania, pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo słaba, brakowało ruchu i intensywności w przednich formacjach. Rywale po pierwszym golu się cofnęli, wierzyliśmy, że możemy zmienić przebieg meczu, ale nie udało się zdobyć trzeciej bramki. Jesteśmy rozczarowani, straciliśmy dwa punkty. Musimy zmienić podejście do takich spotkań, bo chcemy odzyskać mistrzowski tytuł. Legia grając u siebie powinna miażdzyć każdego przeciwnika. Czy boję się Duńczyków? Myślę, że jesteśmy wystarczająco mocni.