vs Raków Częstochowa

2015-09-20 18:05:00

Legioniści o zwycięstwie z Ruchem (HD)

Autor: legia.com Fot. Jacek Prondzynski
W niedzielę, w 9. kolejce Ekstraklasy, Legia rozgromiła na wyjeździe Ruch Chorzów 4:1 po golach Nikolicia, Vranjesa, Kucharczyka i Prijovicia. Jak wysokie zwycięstwo na Cichej skomentowali legioniści? Zapraszamy do lektury ich wypowiedzi.

Igor Lewczuk:
- Chcieliśmy dobrze zagrać. Trzy gole w 12 minut to niecodzienne wydarzenie, dlatego miło, że ten mecz tak się ułożył. Prowadząc 3:0 powinniśmy troszkę mądrzej zagrać. Straciliśmy bramkę, ale w drugiej połowie spotkanie było już całkowicie pod naszą kontrolą. Na pierwszym miejscu jest Piast, dlatego musimy robić wszystko, aby szybko go dogonić.

Stojan Vranjes: - Po porażce w Lidze Europy do Chorzowa przyjechaliśmy z jednym celem, którym było zdobycie trzech punktów. Jestem bardzo szczęśliwy, że zdobyłem pierwszą bramkę dla Legii, ale najważniejsze jest to, że wygraliśmy i ten cel udało się zrealizować. Strzeliliśmy gola już w pierwszej minucie, a to najlepsza możliwa rzecz w piłce nożnej. Takie właśnie było założenie, od początku chcieliśmy grać pressingiem. My wiemy, że Legia musi zwyciężać w każdym spotkaniu, dlatego teraz myślimy już o czwartku i 1/8 finału Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. Chcemy awansować. Nie będę czuł dodatkowych emocji przed tym meczem. Jestem piłkarzem Legii, zagram na sto procent i mam nadzieję, że strzelę kolejnego gola. Indywidualnie moja gra wygląda lepiej, ale wydaje mi się, że jeszcze potrzebuję trochę czasu na pełną adaptację. W każdym kolejnym spotkaniu będzie jeszcze lepiej.

Aleksandar Prijović: - Jestem zadowolony z dzisiejszego zwycięstwa, wszystko poszło po naszej myśli, a swoją bramkę traktuję jako bonus. Zawsze chcemy atakować od pierwszych minut, dziś dopisywało nam też szczęście, ale byliśmy lepsi i zasłużyliśmy na wygraną. Zaczęliśmy perfekcyjnie, dostrzegłem Niko, który świetnie wszystko wykończył. Nasza współpraca układa się bez zarzutu. W czwartek mamy już następny, bardzo ważny mecz. Chcemy wygrać i kontynuować dobrą grę z dzisiaj.

***

Kamil Mazek: - Przespaliśmy pierwsze 15 minut, ale bramka dodała nam nieco skrzydeł. Graliśmy dobrze, mieliśmy swoje szanse, ale z większości pojedynków zwycięską ręką wychodził Dusan Kuciak. Nie potrafię odpowiedzieć, dlaczego początek meczu tak wyglądał. Owszem, wyszliśmy na to spotkanie pewni siebie, ale nie powinniśmy tak szybko stracić trzech goli. Są plusy i minusy, musimy wyciągnąć wnioski. Do starcia z Legią podszedłem jak do każdego innego.