Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2017-12-28 12:00:00
Newsletter

Liczby Legii 2017

Autor: Jakub Jeleński, Jakub Mieżejewski, JP Fot. Mateusz Kostrzewa, Jacek Prondzynski, Janusz Partyka
Jaką średnią punktową na mecz mogą pochwalić się trenerzy Magiera i Jozak? Ile litrów piwa wylał na głowę dziennikarza podczas mistrzowskiej fety Jakub Rzeźniczak? Ile kilometrów przemierzyli piłkarze udając się na mecze wyjazdowe? Tego wszystkiego dowiecie się z materiału traktującego o liczbach, jakie wykręcili legioniści w 2017 roku. Miłej lektury!

1 – miejsce w tabeli zajęli piłkarze Legii na zakończenie sezonu 2016/17, a także na koniec tego roku w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy.

 

 

***

 

1:0 – aż dziesięciokrotnie Wojskowi wygrywali w takim stosunku z rywalami w tym roku, tak więc legioniści postawili na efektywność.

 

***

 

2,04 – to średnia punktów zdobywana przez mistrzów Polski w lidze w 2017 roku, kiedy zespół prowadził Jacek Magiera. Chorwat Romeo Jozak może poszczycić się niewiele gorszym bilansem, gdyż legioniści pod jego wodzą zdobywają 1,92 punktu na mecz.

 

 

***

 

7 – przez tyle kolejek legioniści byli liderami ekstraklasy. W ubiegłym sezonie przewodzili stawce dopiero do 34. do 37. kolejki, a w tym przez zaledwie trzy. Nie przeszkodziło to im jednak w zdobyciu tytułu najlepszej drużyny w Polsce.

 

***

 

8,8 – litra piwa Królewskie wylał Jakub Rzeźniczak na głowę dziennikarza, podczas wywiadu udzielanego po zdobyciu mistrzostwa Polski.

 

 

***

9 – tyle bramek zdobyli najlepsi strzelcy Legii w tym roku Michał Kucharczyk i Kasper Hamalainen.

***

 

11 – w tylu województwach Wojskowi rozegrali swoje mecze. Legia Warszawa nie gościła za to w Lubuskim, Kujawsko-Pomorskim, Warmińsko-Mazurskim, Lubelskim i Podkarpackim. 

 

 

***

 

13 – tytuł mistrzowski zdobyła Legia w 2017 roku. Wojskowi tym samym wyrównali osiągnięcie innej sekcji klubowej, hokeja, którego zawodnicy również 13-krotnie zdobywali dla Legii złoty medal.

 

***

 

15 – obcokrajowców z 13 różnych krajów wystąpiło w tym roku w koszulce z „eLką” na piersi. Najkrócej Vamara Sanogo, który przebywał na murawie zaledwie przez 24 minuty w spotkaniu o Superpuchar Polski. Natomiast najdłużej Adam Hlousek, rozgrywający 3753 minuty w barwach Legii. Czech opuścił w tym roku zaledwie pięć meczów.

 

 

***

 

16 – meczów trwała passa meczów bez porażki w lidze u siebie. Legioniści w 2017 roku przegrali przy Ł3 zaledwie dwa spotkania, w pierwszym domowym spotkaniu z Ruchem Chorzów (1:3) oraz w ostatnim z Wisłą Płock (0:2).

 

***

 

17 lat, dziewięć miesięcy i 25 dni – miał Sebastian Szymański, kiedy zdobył pierwszą bramkę dla Legii w karierze. Pomocnik znajduje się na czwartej pozycji w klasyfikacji najmłodszych strzelców warszawskiego klubu. 18-latek jest również najmłodszym zawodnikiem w kadrze warszawskiego klubu. Na drugim biegunie znajduje się Arkadiusz Malarz, który w chwili rozegrania meczu z Wisłą Płock miał 37 lat, sześć miesięcy i 17 dni. 

 

 

***

 

23 – z tyloma drużynami Wojskowi mierzyli się w tym roku. Na krajowym podwórku Wojskowi nie odnieśli zwycięstwa jedynie z Ruchem Chorzów (1:3) i Jagiellonią Białystok (0:0, 0:1) Z europejskich rywali legioniści nie wygrali natomiast z Ajaksem Amsterdam oraz Sheriffem Tyraspol.

 

***

 

34 – stopnie Celsjusza wyniosła amplituda temperatury, w której rozgrywali swoje mecze legioniści. Najzimniej, bo -5 było podczas wyjazdu do Gdyni, zaś w największym upale Legia grała w Astanie - wówczas termometry wskazywały 29 stopni. 

 

 

***

 

43 – gole zobaczyli kibice Legii przy Ł3 w tym roku.

 

***

 

71 – centymetrów mierzy trofeum za mistrzostwo Polski, jakie 4 czerwca wznieśli w górę legioniści. Z kolei waga pucharu, to 10,8 kilograma. 

 

 

***

 

76 – punktów zdobyła Legia w 2017 roku. W tym sezonie Wojskowi wywalczyli ich 38, na wiosnę poprzedniego… dokładnie tyle samo. 

 

***

 

108 – decybeli zarejestrowano podczas październikowego meczu Legii z Wisłą w Krakowie. Takie natężenie dźwięku można porównać do huku młota pneumatycznego z odległości pół metra. Stadiony na których gościła w tym roku Legia, zazwyczaj wypełniały się do ostatniego miejsca i wzmagały maksymalny doping kibiców naszych rywali. Wiadomo!

 

 

***

 

365 – meczów w Legii ma na koncie Miroslav Radović i znajduje się na piątym miejscu w klasyfikacji rozegranych spotkań. Serb rozegrał w tym roku 17 spotkań w barwach naszego klubu. Z obecnej kadry zespołu wysoko w zestawieniu jest Michał Kucharczyk - z 294 meczami z „eLką” na piersi.

 

***

 

796 - dni (czyli dwa lata, dwa miesiące i cztery dni) minęło od momentu rozwiązania (po ośmiu latach) przez Inakiego Astiza kontraktu z Legią, do momentu parafowania tegorocznej umowy z naszym klubem przez Hiszpana. Obrońca występujący z nr 34 na koszulce - po dwuletnim pobycie na Cyprze - znów stał się podstawowym defensorem Wojskowych.

 

 

***

 

12 294 – kilometry pokonali legioniści podczas ligowych wyjazdów. Najdalej w podróż Wojskowi musieli udać się do Szczecina, jadąc 569 kilometrów, najbliżej zaś było im do Płocka, gdzie trzeba było przejechać ich 113. Oznacza to, że klubowy autokar Legii spalił w trasie ponad trzy tony paliwa, a odległość równa jest wyprawie z Warszawy na północne wybrzeże Australii.

 

***

 

328 953 – osoby oglądały na Łazienkowskiej mecze ekstraklasy w 2017 roku.

 

 

***

 

972 787 – osoby zgromadziła w 2017 roku Legia Warszawa na swoim oficjalnym profilu facebookowym. Kibice, którzy polubili fanpage naszego klubu mogliby więc założyć drugie największe miasto w Polsce, zaraz po Warszawie.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Więcej na temat

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN