2018-10-11 23:00:00

Liga Narodów UEFA: Polska - Portugalia 2:3

Autor: Przemysław Gołaszewski Fot. Mateusz Kostrzewa
Reprezentacja Polski przegrała 2:3 z Portugalią w drugim meczu Ligi Narodów UEFA. Bramki dla naszej drużyny narodowej zdobyli Krzysztof Piątek oraz Jakub Błaszczykowski. Pełne dziewięćdziesiąt minut rozegrał Artur Jędrzejczyk.

Początek spotkania należał do Polaków, co udało się udokumentować w 19. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Rafała Kurzawę najwyżej do piłki wyskoczył Krzysztof Piątek, który strzelił swojego debiutanckiego gola w kadrze. Niestety, po bramce otwierającej wynik spotkania Polacy oddali inicjatywę rywalom. Portugalczycy wyrównali w 31. minucie, kiedy to Andre Silva wykończył dobre zagranie Pizziego. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry goście wyszli na prowadzenie. Kamil Glik ofiarnie interweniował wślizgiem, jednak skierował piłkę do własnej bramki.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił i to Portugalczycy zdecydowanie dominowali. Potwierdzeniem tego była trzecia bramka. W 52. minucie Bernardo Silva przeprowadził indywidualną akcję i płaskim strzałem tuż przy słupku pokonał Łukasza Fabiańskiego. Nadzieje w serca polskich kibiców wlał piętnaście minut przed końcem wprowadzony w drugiej połowie Jakub Błaszczykowski. Doświadczony skrzydłowy popisał się efektownym wolejem i w ten sposób wykończył dośrodkowanie Kamila Grosickiego. Polakom nie udał się jednak doprowadzić do remisu. Pełne dziewięćdziesiąt minut spędził na boisku Artur Jędrzejczyk, który został ustawiony przez selekcjonera Jerzego Brzęczka na lewej stronie defensywy.

Po dwóch meczach Ligi Narodów UEFA reprezentacja Polski z jednym punktem zajmuje drugie miejsce w grupie. W niedzielę, 14 października, Polacy zagrają w Chorzowie z reprezentacją Włoch.

Polska – Portugalia 2:3 (1:2)

Bramki: Krzysztof Piątek (18'), Jakub Błaszczykowski (77') – Andre Silva (31'), Kamil Glik (43' sam.), Bernardo Silva (52')

Polska: Łukasz Fabiański – Bartosz Bereszyński (Tomasz Kędziora 46'), Kamil Glik, Jan Bednarek, Artur Jędrzejczyk – Mateusz Klich (Jakub Błaszczykowski 63'), Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Rafał Kurzawa (Kamil Grosicki 64') – Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski

Portugalia: Rui Patricio – Joao Cancelo, Pepe, Ruben Dias, Mario Rui – Ruben Neves, Pizzi (Renato Sanches 75'), William Carvalho – Bernardo Silva (Bruno Fernandes 90'), Andre Silva, Rafa Silva (Danilo Pereira 85')

Żółte kartki: Klich, Krychowiak – Andre Silva, William Carvalho, Pepe, Bernardo Silva

Sędziował: Carlos Del Cerro (Hiszpania)