vs KuPS Kuopio

2018-10-14 23:08:00

Liga Narodów UEFA: Polska - Włochy 0:1

Autor: Przemysław Gołaszewski
Reprezentacja Polski przegrała w Chorzowie z reprezentacją Włoch 0:1 w meczu Ligi Narodów UEFA. Gola dla przyjezdnych strzelił w doliczonym czasie gry Cristiano Biraghi. Artur Jędrzejczyk pojawił się na boisku w 87. minucie spotkania, zastępując Arkadiusza Recę.

Przez pełne dziewięćdziesiąt minut to Włosi dyktowali warunki gry. Już w pierwszych minutach spotkania Polacy mieli dużo szczęścia, kiedy to po strzale sprzed pola karnego Jorginho piłka obiła poprzeczkę. Poprzeczka uratowała nas zresztą po raz drugi, gdy Lorenzo Insigne uderzał wślizgiem z kilku metrów. Na słowa pochwały zasłużył Wojciech Szczęsny, który w wielu sytuacjach ratował biało - czerwonych.

Polacy nie stworzyli sobie zbyt wielu okazji strzeleckich. Najlepszą zmarnował Arkadiusz Milik, gdy najpierw opanował trudną piłkę, a następnie z kilku metrów przeniósł ją nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Gianluigiego Donnarummę. Wcześniej dogodną sytuację miał też Kamil Grosicki, ale po jego strzale skutecznie interweniował włoski golkiper. Włosi nieustannie atakowali i dopięli swego w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zagranie na dalszy słupek przedłużył Kevin Lasagnia, a tam do piłki dopadł Cristiano Biraghi i bez trudu skierował ją do siatki.

Porażka z Włochami oznacza, że Polacy spadną do drugiej dywizji Ligi Narodów UEFA. Po trzech meczach nasi reprezentanci mają na swoim koncie jeden punkt i gorszy bezpośredni bilans meczów z Włochami. 20 listopada biało - czerwoni zagrają na wyjeździe ostatni mecz tej edycji rozgrywek. Rywalem będzie Portugalia.

Polska – Włochy 0:1 (0:0)

Gol: Cristiano Biraghi 90’ + 2’

Polska: Wojciech Szczęsny – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca (Artur Jędrzejczyk 87’) – Damian Szymański (Kamil Grosicki 46’), Jacek Góralski, Karol Linetty (Jakub Błaszczykowski 46’) – Robert Lewandowski, Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik

Włochy: Gianluigi Donnarumma – Alessandro Florenzi (Cristiano Piccini 84’), Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Cristiano Biraghi – Marco Verratti, Jorginho, Nicolo Barella – Federico Bernardeschi (Kevin Lasagna 81’), Lorenzo Insigne, Federico Chiesa

Żółta kartka: Jorginho 31'

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia)