vs KuPS Kuopio

2018-11-20 23:10:00

Liga Narodów UEFA: Portugalia - Polska 1:1

Autor: Przemysław Gołaszewski
Reprezentacja Polski zremisowała na wyjeździe 1:1 z Portugalią w swoim ostatnim meczu tegorocznej edycji Ligi Narodów UEFA. Bramkę na wagę remisu strzelił z rzutu karnego Arkadiusz Milik. Zdobyty punkt oznacza, że Polacy będą rozstawieni podczas losowania grupy eliminacyjnej do Mistrzostw Europy UEFA w 2020 roku.

To było wyrównane spotkanie. Oba zespoły stwarzały sobie dogodne sytuacje strzeleckie, choć przez dziewięćdziesiąt minut to Polacy więcej razy uderzali na bramkę rywali. Wynik otworzyli jednak gospodarze. W 34. minucie z rzutu rożnego na krótki słupek piłkę dośrodkował Renato Sanches. Ta trafiła do Andre Silvy, który skierował ją do bramki. W ekwilibrystyczny sposób interweniować próbował Wojciech Szczęsny, lecz jego starania nie przyniosły skutku.

Polacy wyrównali dopiero w drugiej połowie, choć wcześniej w poprzeczkę trafił Tomasz Kędziora. W 66. minucie Arkadiusz Milik wybiegł z piłką sam na sam z bramkarzem. Tuż za naszym napastnikiem podążał Danilo, który ratował całą sytuację w nieprzepisowy sposób i pociągał Milika za koszulkę. Polak upadł, sędzia podyktował “jedenastkę”, a faulujący został ukarany czerwoną kartką. Milik pewnie uderzył w lewy róg bramkarza, a piłka zatrzepotała w siatce, jednak arbiter cofnął akcję, ponieważ stojący przed polem karnym zawodnicy, wpadli w “szesnastę” zanim strzelec kopnął piłkę. Arkadiusz Milik powtórzył uderzenie, i podobnie jak za pierwszym razem skierował piłkę w lewy róg portugalskiego bramkarza. Tym razem wszystko przebiegło zgodnie z przepisami i Polacy mogli cieszyć się z wyrównującej bramki.

Remis z Portugalią nie zmienia pozycji Polski w tabeli grupowej Ligi Narodów UEFA. Piłkarze selekcjonera Brzęczka kończą rozgrywki z dwoma punktami i ostatnim miejscem w grupie. Wywalczony punkt ma jednak ogromne znaczenie w kontekście nadchodzących eliminacji do mistrzostw Europy. Dzięki dzisiejszemu remisowi Polacy zachowali bowiem miejsce wśród rozstawionych drużyn.

Portugalia – Polska 1:1 (1:0)

Bramki: André Silva 34 – Arkadiusz Milik 66 (k)

Portugalia: Beto – João Cancelo, Pepe, Rúben Dias, Kévin Rodrigues – Rafa Silva (70, Bruma), Danilo Pereira, William Carvalho, Renato Sanches, Raphaël Guerreiro (61, João Mário) – André Silva (87, Éder)

Polska: Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora, Thiago Cionek, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński – Kamil Grosicki (79, Damian Kądzior), Mateusz Klich (75, Jacek Góralski), Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński (90, Damian Szymański), Przemysław Frankowski – Arkadiusz Milik