2018-09-07 23:00:00

Liga Narodów UEFA: Włochy - Polska 1:1 (0:1)

Autor: JP
W swoim premierowym meczu Ligi Narodów UEFA reprezentacja Polski zremisowała w Bolonii z Włochami 1:1. Gola dla drużyny prowadzonej przez selekcjonera Jerzego Brzęczka strzelił w końcówce pierwszej połowy Piotr Zieliński, zaś bramkę dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego Jorginho. 11 września biało-czerwoni zmierzą się we Wrocławiu w meczu towarzyskim z Irlandią.

Piątkowe starcie z Włochami było debiutem dla Jerzego Brzęczka, nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Debiut w koszulce z orłem na piersi zaliczył także piłkarz Atalanty Bergamo Arkadiusz Reca. Na prowadzenie w tym meczu wyszli w 40. minucie Polacy. Robert Lewandowski wyłuskał piłkę spod nóg Joringho, dośrodkował na pole karne, a Piotr Zieliński mocnym strzałem pokonał Donnarummę.

„Azzurri” w drugiej odsłonie starali się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Drużyna Roberto Manciniego dopięła swego w 77. minucie. Federico Chiesa wpadł z piłką w szesnastkę i wywalczył rzut karny po dyskusyjnym wślizgu Jakuba Błaszczykowskiego. „Jedenastkę” na gola zamienił Jorginho - było więc 1:1 i takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie. Polska i Włochy zapisali sobie na start Ligi Narodów UEFA po jednym punkcie. W meczu tym nie wystąpił żaden legionista.

Liga Narodów UEFA: Włochy – Polska 1:1 (0:1)

Bramki: Jorginho (77, k.) - Zieliński (40)

Włochy: Donnarumma - Zappacosta, Bonucci, Chiellini, Biraghi - Pellegrini (46' Bonaventura), Jorginho, Gagliardini - Bernardeschi, Balotelli (62' Belotti), Insigne (71' Chiesa)

Polska: Fabiański - Bereszyński, Glik, Bednarek, Reca - Błaszczykowski (80' Pietrzak), Krychowiak, Klich (55' Szymański), Zieliński (66' Linetty), Kurzawa - Lewandowski

Żółte kartki: Chiellini – Klich, Błaszczykowski, Fabiański

***

Swoje mecze rozegrały także młodzieżowe reprezentacje Polski z legionistami w składzie. Kadra do lat 21 prowadzona przez Czesława Michniewicza niespodziewanie tylko zremisowała na własnym boisku z Wyspami Owczymi 1:1, w spotkaniu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy. 90 minut rozegrał obrońca Legii Mateusz Wieteska, zaś tuż przed przerwą na murawie pojawił się Sebastian Szymański. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Paweł Stolarski. Gola na wagę remisu strzelił w 72. minucie meczu Dawid Kownacki. 11 września Polska U21 zagra w Helsinkach z Finlandią.

U-21: Polska - Wyspy Owcze 1:1 (0:1)

Bramki: Kownacki (72, k.) - Thomsen (15)

Polska: Grabara - Dankowski (46' Jóźwiak), Wieteska, Bochniewicz, Pestka - Piotrowski, Dziczek (44' Szymański), Kapustka, Jagiełło - Tomczyk (46' Świderski), Kownacki

Wyspy Owcze: Hansen - Olsen, Wardum, Petersen, Danielsen - Heinesen (77' Egilsson), Magnusson, Hansen (59' Bjartalio), Andreasen, Olsen - Thomsen

Żółte kartki: Jóźwiak, Pestka - Magnusson, Danielsen, Bjartalio, Andreasen

Z kolei reprezentacja Polski do lat 17 w swoim pierwszym meczu w turnieju o Puchar Syrenki zwyciężyła Estonię 2:0. Gole dla biało-czerwonych strzelili Michał Rakoczy i Daniel Dudziński. W podstawowym składzie znalazło się dwóch piłkarzy klubu z Łazienkowskiej – Nikodem Niski oraz Patryk Peda. W końcówce na murawie pojawił się także inny legionista Jerzy Munik. W następnym meczu, 9 września w Staszowie, Polacy zmierzą się z Belgią.

U-17: Polska – Estonia 2:0 (1:0)

Bramki: Rakoczy (33), Dudziński (82)

Polska: M. Biegański - Niski, Peda, Bejger, Iskra - Górski (89’ Lukoszek), Kozłowski (89’ Munik), Rakoczy (73’ J. Biegański), Zalewski (76’ Wędrychowski) - Szymczak (57’ Dudziński), Marchwiński (86’ Szelągowski)

Estonia: Hein - Tammiksaar (87’ Randlahe), Toomsalu, Kruglov, Jaagumets (23’ Arhipov) - Hussar, Jersov (78’ Aganits), Andreas (87’ Magimets), Komlov, Timofejev (73’ Zukov) - Sapovalov (81’ Aigro)