Legia Warszawa
vs Europa FC
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2018-08-17 20:30:00
Newsletter

List Prezesa Dariusza Mioduskiego do Kibiców Legii

Autor: Legia Warszawa
Wczoraj zrealizował się czarny scenariusz i niczym nie można tego usprawiedliwić. Tak jak i Wy, czuję rozgoryczenie, złość i wstyd.

W poprzednim sezonie trzeci raz z rzędu zdobyliśmy mistrzostwo Polski, ale popełniliśmy też błędy. Największym było to, że sztab szkoleniowy na nowy sezon oparliśmy na trenerze bez wystarczającego doświadczenia. Porażka w pucharach europejskich to przede wszystkim konsekwencja tej decyzji. Dlatego w ostatnich dniach zatrudniliśmy trenera z dużym, niepodważalnym doświadczeniem i charyzmą. Wierzę, że przywróci naszej drużynie waleczność i charakter, bo tego właśnie brakowało jej najbardziej. 

 

Odkąd przejąłem pełną odpowiedzialność za Legię byłem przekonany, że moją rolą jest zapewnić wszystkim w Klubie jak najlepsze warunki do pracy. Zawsze, jako właściciel i prezes Legii Warszawa, starałem się wywiązać ze swojej roli najlepiej jak potrafię. Ale ostatnie mecze - z mistrzem Luksemburga, a wcześniej z mistrzem Słowacji - pokazały, że moje założenia były błędne. Zapewniając piłkarzom warunki na wysokim europejskim poziomie mam też prawo wymagać pełnego zaangażowania. Tymczasem przegraliśmy z klubami, które mogą nam pozazdrościć warunków do pracy pod każdym względem. Z klubami, które mogłyby tylko pomarzyć o budżecie, wynagrodzeniach oraz wydatkach transferowych na poziomie Legii. Dlatego mam świadomość, że musimy wyciągnąć dużo głębsze wnioski z ostatnich porażek niż tylko zmiana na stanowisku trenera. Wszyscy, także ja, musimy pokazać, że zasłużyliśmy na to, żeby pracować i zarządzać dziś klubem o ponad stuletniej historii. W najbliższych tygodniach dokładnie przeanalizujemy nasze dotychczasowe działania w całym pionie sportowym Legii i w razie potrzeby dokonamy niezbędnych zmian. Konsekwencje finansowe związane z odpadnięciem z rozgrywek europejskich na tym poziomie oznaczają też, że będziemy musieli ograniczyć koszty i wolniej się rozwijać w wielu obszarach działalności Klubu. Jesteśmy jednak na tę sytuację odpowiednio przygotowani.

 

Jednocześnie nie pozwolimy, aby obniżyły się nasze sportowe aspiracje. Legia jest Mistrzem Polski, zdobywcą Pucharu Polski i naszym obowiązkiem jest walczyć o obronę tych trofeów w obecnym i każdym kolejnym sezonie. Walczyć z pełnym zaangażowaniem, dając  z siebie wszystko na boisku. Dlatego jeszcze raz przepraszam wszystkich kibiców, przede wszystkim za to, w jakim stylu odpadliśmy z rozgrywek europejskich. To trudny moment, ale tym bardziej liczymy teraz na Wasze wsparcie, bo Legia jest dla kibiców i dzięki kibicom. Jesteśmy największym polskim klubem, dlatego nasze porażki oraz problemy cieszą bardzo wielu. Krytykujcie nas, gdy na to zasługujemy, ale także wspierajcie, bo Legia gra dalej, a jedyną odpowiedzią na radość naszych przeciwników są zwycięstwa. Wielkie kluby są silne także dzięki temu, że w trudnych chwilach potrafią się zjednoczyć.

 

Dariusz Mioduski, Właściciel i Prezes zarządu Legii Warszawa


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

JU1916
Pułkownik
2018-08-17 21:12:00
Panie Prezesie, mleko się rozlało i wstyd pozostanie już na zawsze: (L) odpadła z drużyną luksemburską, półamatorską, w dodatku po dwóch żenująco słabych meczach. Jednakże, nie ma sensu wsłuchiwać się w katastroficzne głosy mediów, niektóre wieszczące katastroficzne wizje. Drużyna, z nowym trenerem, musi teraz powalczyć przede wszystkim o kibiców, żeby przekonać zwłaszcza tych "chwiejnych". "Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce" - choćby była tak bolesna, jak cięgi od mistrza Luksemburga. Podobnie jak Pan, Panie Prezesie, wierzę, że sportowo dźwigniemy się z tej zapaści, bo - jakkolwiek by to nie zabrzmiało - jakość piłkarska jest po naszej stronie. Tylko (L), (L) mistrz!
Panie Prezesie, podziękowania za przeprosiny, natomiast warto w tym momencie zwrócić się w stronę historii klubowej, o której Pan pisze. Podpowiedzi w temacie przyszłości wydrukowane sumptem PWN, sam Pan nadzorował druk. Pana Lucjan zapewne również podzieli się dobrą radą, w swojej biografii/ wywiadzie podkreślił kwestię tytuł Mistrza bez pucharów. Lektura pozycji Jima Keoghana "Futbolowa rewolucja. Kibice wkraczają do gry" także godna polecenia. Walczyć, trenować, posprzątać śmietnikmy chodowany drugi sezon! My nie tracimy wiary. Tylko (L)!
JA
2018-08-17 21:46:39
Przykro mi Panie prezesie ale już nie wieżę w to co Pan mówi:(
Toudi
Toudi
Major
2018-08-17 22:13:20
Panie Prezesie, zatrudnienie normalnego trenera to jedna strona medalu. Tylko, tak samo jak dotychczasowa gra zawodników,teksty wygłaszane przez nowego trenera chluby nam nie przynoszą, nawet jeśliby miały być usprawiedliwieniem. Druga strona medalu to postawa zawodników, którym zupełnie odpuszczono w okresie przygotowawczym do sezonu. Liczę na zapowiadaną analizę, wyciągnięcie, mam nadzieję, słusznych wniosków i nie zamiatanie tego pod dywan. To że mówią o nas źle....mówili i mówić będą bo nas nienawidzą. Jednak porażka z półamatorami bardzo boli.Teraz pozostała nam tylko liga i Puchar Polski. Tutaj cele raczej są jasne.
Osobiście nie mam do Pana pretensji. Widać, że Pan chce tak jak my, kibice dobrze, a nie myli się ten co nic nie robi. Mam do niektórych piłkarzy, którzy funkcjonują w tym klubie niczym najemnicy,grający pod siebie i oczekujący na przelewy i transfer do jeszcze większego klubu po jeszcze wyższe przelewy. Mam nadzieję, że nowy trener scali tę drużynę, że zrobi z Legii prawdziwy zespół, dla którego ważniejsze będzie dobro klubu a nie lansowanie swojej osoby
Wiktor
Major
2018-08-17 22:46:42
Panie Prezesie staję za Panem murem. I choć zazwyczaj jestem kąśliwy w swoich komentarzach i surowy, to doceniam Pana przeprosiny. Chodzę na mecze Legii, wykupuję karnet, kibicuję jej zawsze i wszędzie gdzie tylko jestem - oczekuje tylko jednego, WOLI WALKI I ZAANGAŻOWANIA. Zdaję sobie sprawę, iż jest Pan wielkim kibicem i fanem Legii i inwestuje Pan w klub swoje pieniądze. Naprawdę to doceniam. Chciałbym, by piłkarze, którzy mają z Pana strony "ptasie mleczko" też zaczeli to robić. W mojej opinii, a zapewne też wszystkich kibiców, teraz każdy mecz powinien do końca rudny jesiennej zostać wygrany. By Legia spokojnie mogła spędzić zimę i święta na pierwszym miejscu w tabeli. Mam nadzieję, że dla piłkarzy to będzie żółta kartka i sami zrozumieją co narobili. Nie spierajmy się jako brac kibicowska ale bądźmy mądrzy. Połączmy swoje siły i spróbujmy pójść do przodu. Z tego miejsca chciałbym tez wystosować apel do niektórych kibiców Legii. Zamiast palenia rac i płacenia przez klub systematycznych kar, te pieniądze przekażmy na Akademię Legii bo tam sie wykuwają młode talenty. Czy Pan Panie Prezesie może zaapelować o to do kibiców? Naprzód Legia !!!
mamon66
mamon66
Kapitan
2018-08-17 23:40:17
Szanowny Panie Prezesie Proszę o działanie a nie pisanie listów.
Gaco
Major
2018-08-17 23:51:47
Panie Prezesie, prawdziwi kibice będą z tym Klubem do śmierci i nawet takie blamaże tego nie zmienią. Każdy klub ma kiedyś swoje Dudelange, nasze przyszło akurat w tej chwili. Najważniejsze, żeby ktoś w Klubie wyciągnął z tego wnioski na przyszłość, żeby do takich sytuacji dochodziło raz na 20 lat. Może nas nie być stać na super piłkarzy, ale nie można brać na trenera jakiś debiutantów. To samo z piłkarzami - Legia to nie jest przedszkole, mogą się uczyć na wypożyczeniach, a nie tutaj. Bo tu kosztuje to dużo drożej. Liczę, że zamkniemy gęby tym śmiejącym się z nas teraz, gdy zdobędziemy po raz 4 z rzędu Mistrzostwo.
Wiktor
Major
2018-08-17 23:55:34
W całej rozciągłości zgadzam się z Gaco. Mądre słowa. Ten wstyd i blamaż zmyje 4 Mistrzostwo Polski z rzędu. Więc do boju Panowie, pokażcie swój honor i gryźcie trawę. Chcemy to jako kibice widzieć w każdym meczu, nie tylko w pierwszym, drugim lub trzecim. W każdym do końca tego sezonu !!!
Wiktor
Major
2018-08-17 23:59:30
Wchodzimy tu na forum i piszemy swoje uwagi, bo to Nas boli. Naprawdę każdemu z Nas zależy na Legii, by była wielka i znana w całej Europie, jak nie na świecie. Mam nadzieję, że ktoś z Klubu to przeczyta. Mam cichą wiarę, że ujrzy te wpisy Prezes Mioduski. Chciałbym, by nasze uwagi i sugestie były odczytywane piłkarzom przed każdym meczem tego sezonu, by czasem nie zapomnieli o zmazaniu wstydu.
tomekm1
tomekm1
Kapitan
2018-08-18 00:38:40
Zabierasz nam sektor Paca.. Nie i teraz zebrzesz o kase. 220 zawsze z Legią
Popieram Gaco w 100%. Do boju (L)egio !!! My kibice z Łazienkowskiej nie poddamy się. Będziemy z Tobą zawsze i na dobre i na złe. (L)egia albo śmierć , (L)egia albo śmierć. Podnieś głowę i zaciśnij pięść.
DareLLo
2018-08-18 07:51:09
Prezesie, możesz sobie być właścicielem, ale: - Zatrudnij prezesa który ogarnia piłkę nożna, chyba, że chcesz doprowadzić Legię do poziomu Polonii po Wojciechowskim... - Potężne kary finansowe dla piłkarzy! Najsłabszych przenieść do rezerw albo rozwiązać umowy! - Koniec z zakupem obcokrajowców którzy niewiele prezentują a dużo kosztują (chyba, że się już sprawdzili w Polsce)
Marek Legia
Marek Legia
Pułkownik
2018-08-18 10:44:53
popieram Prezesa trzeba zrobić porządek a następnie mistrz co się stało to się nie odstanie
mmaciek51
Kapitan
2018-08-18 11:21:09
Prezesie, wszyscy są winni tylko nie Ty? To są kpiny. To Ty jesteś winny za obecną sytuację w Klubie, to Ty jesteś winny za wyniki Naszej Legii. Nie pion sportowy, Tylko TY. To Ty ich zatrudniłeś, to Ty zostawiłeś Klafa na dłużej, to Ty zwolniłeś Magierę. TY jesteś WINNY za sytuację w Klubie!!!!! Zatrudnij wreszcie Prezesa znającego się na piłce, czemu jeszcze nie sprzedałeś prawa do nazwy stadionu? Na co czekasz? To TY zadłużasz nasz Klub
Jacol
Jacol
Pułkownik
2018-08-18 12:54:12
Co z legionami? Tak fajny projekt został całkowicie olany.
Budyń
Budyń
Kapitan
2018-08-18 23:34:47
Jako wieloletni kibic Legii z dziada pradziada(blisko 40 lat świadomego kibicowania) jestem oczywiście mocno rozczarowany, jednakże uważam, że rozdrapywanie powstałych, głębokich bądź co bądź ran nie ma większego sensu. Na przestrzeni lat często bywaliśmy w tzw. czarnej duupie i zawsze się z tego podnosiliśmy. Oczywiście obecny stan zapaści nie może i nie powinien być porównywany do tych zamierzchłych, gdyż jest poprzedzony wyjątkowym pasmem sukcesów. I dlatego uważam, że wyjście na prostą w tej sytuacji nie powinno by zbyt trudne, gdyż posiadamy wypracowaną i ugruntowaną pozycję, której nie jest w stanie przekreślić jedno czy dwa niepowodzenia. Dlatego wierzę w Pana racjonalne podejście do zarządzenia obecnym kryzysem i w myśl powiedzenia, iż "co nas nie zabije, to nas wzmocni", wyjście z tego jeszcze MOCNIEJSZYM. MOCNO LEGIA ! (klub na zawsze)
Reko
Starszy żołnierz
2018-08-19 13:08:59
A ja odpocznę sobie od chodzenia na Ł3.

Więcej na temat

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN