2017-03-03 22:50:00

Magiera: Piłka cieszyła zawodników

Autor: Kamil Majewski Fot. Jacek Prondzynski
- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze na tak trudnym terenie wygraliśmy. Uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie. Piłka cieszyła naszych zawodników i zrobiliśmy wiele akcji - powiedział po zwycięskim meczu w Lubinie trener Legii Jacek Magiera.

Druga połowa była trochę inna, Zagłębie stwarzało okazje po stałych fragmentach gry. W trudnym momencie udało nam się jednak opanować sytuacje i odnieść zwycięstwo, moim zdaniem zasłużone. Gra wygladała dobrze, mam nadzieje ze z meczu na mecz będzie coraz lepiej.

Nie, nie poszczęściło nam się przy spalonych. Trzymamy linię spalonego, aby zawodnik przeciwnika został złapany na ofsajdzie i to jest wyćwiczone. Jak najbardziej prawidłowe decyzje sędziego, takie sytuacje wprowadzają dużo nerwowości na trybunach, ale my wierzymy, że to co robimy ma sens. Poświęcamy dużo czasu na treningi tych fragmentów gry.

Każdy ucieszył się, ze Sebastian strzelił gola, najbardziej sam zawodnik. Dla Sebastiana to wielka sprawa. On ma wielki potencjał, wiedzieliśmy że on nie pęknie, mimo wyniku i sytuacji na boisku. Zastanawialiśmy się długo, czy go wpuścić, Vuko pomógł mi podjąć decyzje. Daliśmy szanse Sebastianowi i on nas nie zawiódł. Nie traktujemy zawodników przez pryzmat młody-stary tylko w dobrej formie-słabej formie. Dużo myśli chodzi po głowie, ale najważniejsze, żeby zmiana dawała jakość.