2016-11-27 20:00:00

Magiera: Pokazaliśmy intensywność

Autor: Marcin Węcławek Fot. Mateusz Kostrzewa
- Mieliśmy być skoncentrowani, dać jakość. To się udało - powiedział po efektownym, czterobramkowym zwycięstwie trener Wojskowych.

Jacek Magiera
: - Cieszę się bardzo, bo zrealizowaliśmy cel, jakim była wygrana. Chcieliśmy zacząć bardzo agresywnie, iść za ciosem po ofensywnych akcjach pokazanych w LM UEFA. To się udało, gole pozwoliły nam kontrolować grę, grać w piłkę. Oczywiście jest nad czym pracować, i pracować będziemy. Wracamy do Warszawy, cele swoje mamy – kolejny mecz ligowy, mecz ze Sportingiem CP….

Pokazaliśmy intensywność, wystarczy spojrzeć na pierwsze minuty meczu, atakowaliśmy przeciwnika na jego połowie. Przyspieszenie pozwoliło nam zdobyć przewagę. Arytmia jest ważna, gra w jednostajnym tempie do niczego nie prowadzi. Raz gramy wysokim, raz niskim, a raz średnim pressingiem, żeby zróżnicować grę.

Nie spodziewałem się takiego składu Śląska ani przez moment. Przyjąłem go do wiadomości, ale zajmowaliśmy się swoją drużyną. Założenia były do realizacji, nie miało znaczenia, kto wyjdzie w szeregach przeciwnika. Mieliśmy być skoncentrowani, dać jakość. To się udało.