vs Pogoń Szczecin

2019-06-24 23:43:00

ME U21: Asysta Kulenovicia w reprezentacji

Autor: PG Fot. Piotr Kucza / FotoPyK
Reprezentacja Chorwacji do lat 21 zremisowała 3:3 z Anglią w ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy do lat 21. Sandro Kulenović wystąpił w pełnym wymiarze czasowym i zanotował asystę przy drugim trafieniu swojej drużyny. Chorwaci zgromadzili w turnieju jeden punkt i pożegnali się z rozgrywkami po fazie grupowej.

W 61. minucie, przy wyniku 2:1 dla Anglików, Sandro Kulenović otrzymał podanie z prawej strony boiska. Zawodnik Legii przyjał piłkę w pobliżu linii pola karnego i wycofał ją do wbiegającego Nikoli Vlasicia. Ten uderzył bez przyjęcia w kierunku dalszego słupka i pokonał bramkarza rywali. W 70. minucie Anglicy wyszli na prowadzenie 3:2, lecz w samej końcówce Chorwaci doprowadzili do remisu za sprawą trafienia Jospia Brekalo.

Punkt zdobyty z Anglią był dla młodzieżowej reprezentacji Chorwacji jedyną zdobyczą podczas turnieju rozgrywanego we Włoszech i w San Marino. 28 czerwca Sandro Kulenović dołączy do trenującej w austriackim Leogang drużyny Legii Warszawa.

ME U21: Chorwacja - Anglia 3:3

Gole: Brekalo (39', 82'), Vlasić (62')  - Nelson (11' k.), Maddison (48'), Kenny (70')