vs Europa FC

2019-06-22 23:12:00

ME U21: Hiszpania - Polska 5:0

Autor: PG Fot. FotoPyK / Piotr Kucza
Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała z Hiszpanią 0:5 w ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy do lat 21. Cały mecz rozegrał Mateusz Wieteska, który w 66. minucie obejrzał żółtą kartkę.

Od pierwszego gwizdka Hiszpanie narzucili swój styl gry. Polacy bronili się bardzo głęboko i dali zdominować się rywalom. W 17. minucie prowadzenie Hiszpanom dał Fornals, który zakończył strzałem płaskie dośrodkowanie z bocznej strefy boiska. W 25. minucie do siatki trafił Oyarzabal. Niespełna pięć minut później Hiszpania wygrywali 3:0. Fabian Ruiz, który wcześniej dwukrotnie obił obramowanie bramki, zdobył bramkę po uderzeniu sprzed pola karnego.

W drugiej części gry napór przeciwnikó trwał. W 71. minucie cudownym wykonaniem rzutu wolnego popisał się Ceballos. Kamil Grabara nie miał szans i po raz czwarty musiał wyciągać piłkę z siatki. Wynik spotkania ustalił w 90. minucie Mayoral.

Tym samym Polacy zakończyli udział w turnieju. Na rozgrywanych we Włoszech i w San Marino mistrzostwach Europy nasi reprezentanci pokonali Belgów i Włochów, gromadząc tym samym sześć punktów. Polska zajmująca pierwsze miejsce w grupie przed ostatnią kolejką, zakończyła fazę grupową na trzecim miejscu. Pierwsi Hiszpanie i drudzy Włosi także zgromadzili sześć oczek.

Hiszpania - Polska 5:0 (3:0)

Bramki: Fornals 17', Oyarzabal 35', Ruiz 39', Ceballos 71', Mayoral 90'

Hiszpania: Sivera – Aguirregabiria, Nunez, Mere, Caricol – Ruiz (Merino 75'), Roca – Olmo, Ceballos (Vallejo 87'), Fornals – Oyarzabal (Mayoral 59')

Polska: Grabara – Fila (Piotrowski 46'), Gumny, Wieteska, Bielik, Pestka – Michalak, Dziczek, Żurkowski (Płacheta 71'), Szymański – Buksa (Świderski 55')