vs Europa FC

2019-06-16 20:42:00

ME. U21: Polska - Belgia 3:2

Autor: PG Fot. Fot. Piotr Kucza/FotoPyK
Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała 3:2 z Belgią w pierwszym meczu grupowym mistrzostw Europy. Mateusz Wieteska zagrał pełne dziewięćdziesiąt minut. Gole dla naszej drużyny narodowej strzelili Szymon Żurkowski, Krystian Bielik i Sebastian Szymański. W środę o godzinie 21:00 Polacy zagrają z Włochami, gospodarzami turnieju.

Reprezentanci Polski pokazali charakter i odwrócili losy spotkania. Pierwsi do siatki trafili Belgowie. W 16. minucie Aaron Iseka Leya płaskim strzałem wykończył dogranie z lewej strony boiska, czym zaskoczył Kamila Grabarę. Dziesięć minut później wyrównał Szymon  Żurkowski. Pomocnik polskiej drużyny przejął piłkę przed polem karnym, gdzie miał bardzo dużo miejsca i uderzył po ziemi z dystansu. Piłka przeleciała tuż obok ręki interweniującego bramkarza rywali.

W drugiej połowie Polacy szybko wyszli na prowadzenie. Siedem minut po wznowieniu gry bramkę zdobył były gracz Legii Warszawa Krystian Bielik. Obrońca wyskoczył do piłki zagranej z rzutu rożnego i trafił tuż przy słupku. Podopieczni selekcjonera Michniewicza cofnęli się do obrony i skutecznie utrudniali grę przeciwników. W 79. minucie gola strzelił Sebastian Szymański. Zawodnik, który od przyszłego roku grał będzie w barwach moskiewskiego Dynama wykończył sprytne podanie Żurkowskiego i zmieścił piłkę tuż pod poprzeczką. Belgowie zdołali jeszcze odpowiedzieć trafieniem Diona Coolsa.

W środę, 19 czerwca o godzinie 21:00, Polacy zmierzą się z gospodarzami turnieju - Włochami.

Polska – Belgia 3:2 (1:1)

Gole: Żurkowski (26'), Bielik (52), Szymański (79') – Leya Iseka (16'), Cools (84')

Polska: Kamil Grabara – Karol Fila, Mateusz Wieteska, Krystian Bielik, Kamil Pestka – Konrad Michalak (Kamil Jóźwiak 90'), Szymon Żurkowski, Patryk Dziczek, Filip Jagiełło (Paweł Bochniewicz 88'), Sebastian Szymański – Dawid Kownacki

Belgia: Nordin Jackers – Dion Cools, Wout Faes, Elias Cobbaut, Casper De Norre (Francis Amuzu 80') – Dodi Lukebakio, Orel Mangala, Bryan Heynen, Siebe Schrijvers, Isaac Mbenza (Alexis Saelemaekers 90') – Aaron Leya Iseka (Yari Verschaeren 63')

Żółte kartki : Bielik, Grabara, Jóźwiak - Faes, Lukebakio