vs Rangers F.C.

2019-05-23 22:41:00

MŚ U20: Polska - Kolumbia 0:2

Autor: PG Fot. Piotr Kucza/400mm.pl
Reprezentacja Polski do lat 20 przegrała 0:2 z Kolumbią w pierwszym meczu grupowym organizowanych w Polsce mistrzostw świata. Cały mecz w bramce biało-czerwonych rozegrał Radosław Majecki.

Początek spotkania zapowiadał, że może to być udana inauguracja turnieju. Polacy zaczęli odważnie, jednak z każdą kolejną minutą Kolumbijczycy przejmowali inicjatywę. W 23. minucie Ivan Angulo trafił do bramki strzeżonej przez bramkarza Legii Warszawa. Akcja rozpoczęła się od błędu Sebastiana Walukiewicza, który podał piłkę pod nogi rywala. Angulo stanął oko w oko z Radosławem Majeckim i nie dał szans polskiemu golkiperowi.

W 50. minucie Majecki obronił sytuację sam na sam i uchronił drużynę przed stratą drugiego gola. Jednak w doliczonym czasie gry Kolumbijczycy podwyższyli prowadzenie. Błyskotliwą indywidualną akcją popisał się Johan Carbonero. Jego strzał został obroniony przez Majeckiego, ale dobitki Luisa Sandovala nie udało mu się zatrzymać.

W niedzielę, 26 maja o godzinie 20:30, Polacy zagrają z reprezentacją Tahiti, która uległa dziś Senegalowi 0:3.

MŚ U-20 Polska - Senegal 0:2 (0:1)

Gole: Ivan Angulo (23'), Luis Sandoval (90')

Polska: Radosław Majecki – Serafin Szota, Sebastian Walukiewicz (Jakub Bednarczyk 55'), Jan Sobociński, Adrian Stanilewicz – David Kopacz, Bartosz Slisz, Tomasz Makowski, Tymoteusz Puchacz (Adrian Benedyczak 82') – Mateusz Bogusz (Marcel Zylla 68') – Dominik Steczyk

Kolumbia: Kevin Mier – Anderson Arroyo, Andres Reyes (Carlos Teran 90'), Carlos Cuesta, Brayan Vera – Ivan Angulo (Johan Carbonero 78'), Andres Balanta, Jaime Alvarado, Andres Perea – Juan Hernandez (Luis Sandoval 60'), Luis Sinisterra