2016-04-06 20:09:00

Na gorąco po meczu: Czerczesow komentuje awans (video)

Autor: Kacper Ruszczak Fot. Jacek Prondzynski
- Mieliśmy przewagę po pierwszym meczu, bo wygraliśmy 4:0, ale chcieliśmy się pokazać w Bydgoszczy i zwyciężyć. Udało się i dzięki temu jesteśmy w finale Pucharu Polski - powiedział trener Stanisław Czerczesow po zwycięstwie Legii z Zawiszą.

Od oceny zawodników rywala jest trener Zawiszy, a nawet jeśli jakiś piłkarz drużyny z Bydgoszczy by mi się spodobał, to i tak nie zdradziłbym jego nazwiska.

U mnie nie ma takiego pojęcia jak "gracz rezerwowy". Można powiedzieć, że mamy dwa równe składy, a każdy z zawodników, który wchodzi do gry, musi być w pełni gotowy.

Dla mnie piłkarze Legii są najlepsi na świecie. Każdy z nich jest dla mnie graczem pierwszego składu.

***

Zbigniew Smółka (trener Zawiszy): - Po raz kolejny pierwsza połowa była trochę nerwowa. Powiedziałem piłkarzom, że zawodnicy Legii to tacy sami ludzie jak my. Chcieliśmy pokazać coś na boisku. Udało się to w drugiej połowie, z której możemy być zadowoleni. Znowu jednak straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Pierwszego gola strzeliliśmy sobie natomiast sami. Myślę, że po przerwie spotkanie mogło się podobać z obydwu stron. Jestem bardzo zadowolony z tych drugich 45 minut. Na tym będziemy budować naszą dalszą grę.