2017-12-28 19:00:00

#najLepsi2017: mecz roku

Autor: LW
Czas na siódmą kategorię plebiscytu #najLepsi2017, w którym podsumowujemy miniony rok w wykonaniu Legii. Tym razem wybierzecie mecz roku.

Opublikowany przez Legia Warszawa na 28 grudnia 2017

1. Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (0:0), 09.04.2017 r.

Kędziora 82' - Dąbrowski 87', Hamalainen 94'

Istny horror i rollercoaster emocji. Choć sytuacji bramkowych nie brakowało, pierwszy gol padł dopiero w 82. minucie, kiedy Arkadiusza Malarza pokonał Tomasz Kędziora. Legia była w tarapatach. Pięć minut po golu dla lechitów, Wojskowi wyrównali za sprawą Macieja Dąbrowskiego. W 94. minucie, w ostatniej akcji meczu, rozpaczliwy rajd lewym skrzydłem przeprowadził Adam Hlousek i dośrodkował idealnie na głowę Hamalainena, który pięknym strzałem dał Legii trzy punkty. Hit co się zowie - to naprawdę był mecz na miarę klasyku ekstraklasy. Z pięknym zakończeniem dla legionistów.

2. Legia Warszawa - Lech Poznań 2:0 (1:0), 17.05.2017 r.

Vadis Odjidja-Ofoe 7', Michał Kucharczyk 83'

Kolejny mecz z Lechem i kolejne zwycięstwo Wojskowych. Tym razem legioniści ograli Kolejorza w dużo mniej dramatycznych okolicznościach, bowiem już od siódmej minuty spotkania prowadzili za sprawą pięknego gola Vadisa Odjidji-Ofoe, który wykorzystał cudowne podanie z głębi pola od Macieja Dąbrowskiego. Legioniści grali jak z nut, w pełni dominując nad Lechem. W 83. minucie spotkania, wynik na 2:0 ustalił Michał Kucharczyk, który po zagraniu Jodłowca znalazł się sam przed bramkarzem gości. Najpierw przerzucił nad nim piłkę, a następnie głową skierował ją do siatki. Wojskowi po świetnym spotkaniu po raz trzeci w sezonie pokonali Lecha Poznań.

3. Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:0 (0:0), 19.11.2017 r.

Kasper Hamalainen 84'

Ligowy klasyk powrócił w wielkiej krasie. W listopadzie Legia zagrała przy Łazienkowskiej z Górnikiem o pozycję lidera LOTTO Ekstraklasy. Kibice zgromadzeni na stadionie czekali na gola aż do końcówki drugiej połowy. Wcześniej znakomicie bronił bramkarz gości, Tomasz Loska oraz zawodziły celowniki legionistów. W 84. minucie golkiper zabrzan musiał jednak skapitulować po strzale Kaspera Hamalainena. Przy Łazienkowskiej zapanowała ekstaza. Wraz z ostatnim gwizdkiem arbitra, Wojskowi przesunęli się na pierwszą pozycję w ligowej tabeli. To było bez wątpienia, jak dotąd, jedno z najważniejszych zwycięstw w kontekście walki o tytuł mistrzowski w tym sezonie.

Które z tych spotkań było waszym zdaniem najlepszym meczem Legii w 2017 roku? Głosujcie w naszych kanałach społecznościowych!