2017-10-29 21:05:00

Pazdan: Najważniejsze, że wraca spokój i normalność

Autor: Jakub Mieżejewski, JJ Fot. Janusz Partyka
- Dzisiaj były momenty, kiedy wszystko wyglądało okej, choć czasami nie wyglądało to do końca tak jak chcieliśmy. Wygraliśmy 2:0 u siebie i kontynuujemy passę wygranych. Za tydzień jedziemy do Szczecina, żeby podtrzymać przed dobrą formę przed przerwą reprezentacyjną - powiedział Michał Pazdan po meczu z Arką Gdynia.

Mimo że wygraliśmy 2:0 był to bardzo trudny mecz. W pierwszej połowie kilkukrotnie obronną ręką wyszliśmy z groźnych sytuacji, także na pewno było to ciężkie spotkanie. Przed meczem wiedzieliśmy, że mimo ostatnich wygranych, dzisiaj mieliśmy zagrać mecz, przed którym wszyscy dodawali nam trzy punkty za zwycięstwo, a przecież Arka w poprzedniej kolejce pokazała, że Jagiellonii można strzelić cztery gole. Ważne jednak, że cały czas punktujemy.

Nie wiem, czy to był nasz najlepszy mecz pod wodzą trenera Jozaka. Na pewno nie decyduje o tym większa przewaga bramkowa aniżeli było to przy poprzednich zwycięstwach. Dzisiaj były momenty, kiedy wszystko wyglądało okej, czasami nie do końca było tak jak chcieliśmy. Wygraliśmy jednak 2:0 u siebie i kontynuujemy passę wygranych. Za tydzień jedziemy do Szczecina, żeby podtrzymać dobrą formę przerwą reprezentacyjną.

Najważniejsze, że w zespole wraca spokój i normalność. Wreszcie możemy skupić się na treningach, a nie na sprawach pozaboiskowych. Skupmy się więc dalej na poprawie naszej grze, bo wciąż może być lepiej. Na pewno w ostatnich meczach widać było determinację. Nie są to piękne zwycięstwa, ale nie można nam odmówić zostawiania serducha na boisku. I od tego trzeba zacząć, a dopiero później możemy mówić o graniu w piłkę. W tym kierunku również powoli idziemy do przodu. Może nie zawsze dominujemy przez cały mecz, ale są momenty w spotkachaniach, kiedy gramy ładną piłkę. Najważniejsze jest to, że na dzień dzisiejszy wygrywamy i pniemy się w górę tabeli.