2013-09-04 17:46:07

Peterson show

Autor: T. Gardziński, fot. J. Prondzynski
Legia II pokonała Mechanika Radomsko 4:0, a aż trzy bramki dla naszej drużyny zdobył Brazylijczyk Peterson! Czwartego gola strzelił Norbert Misiak.

Od początku spotkania piłkarze Legii częściej utrzymywali się przy piłce, co nie przełożyło się na efekt w postaci bramek. Wraz z upływającym czasem przewaga gospodarzy rosła. Pierwszą groźną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Peterson. Brazylijczyk wbiegł w pole karne i uderzył, lecz bramkarz obronił jego strzał.

Wychowanek Fluminense skierował piłkę do siatki już w kolejnej akcji. Futbolówkę w 13. minucie dośrodkowano w pole karne z rzutu rożnego. Ta trafiła do niepilnowanego Petersona, który strzałem bez przyjęcia pokonał Dawida.

Legioniści często atakowali prawą stroną boiska, gdzie szczególnie aktywni byli Bartczak i Alan. Peterson chciał zdobyć kolejne bramki, dlatego często indywidualnie wykańczał ofensywne akcje kolegów z drużyny. W 29. minucie meczu oddał cudowny strzał przewrotką, po którym o centymetry piłka minęła lewy słupek.

Dominacja Legii została potwierdzona w 32. minucie, kiedy Peterson wykorzystał linii defensywnej Mechanika i oddał mocny strzał na pustą bramkę.

Trzy minuty później Kamil Anczewski został podcięty w polu karnym Mechanika. Sędzia spotkania nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany. Niestety uderzył zbyt lekko, a bramkarz gości skutecznie interweniował.

Druga drużyna Legii przeważała przez pierwszą połowę i zasłużenie prowadziła z Mechanikiem 2:0 po dwóch bramkach Petersona.

Podopieczni trenera Banasika rozpoczęli drugie 45 minut spokojnie, bez specjalnego forsowania tempa. Dogodną okazję do zdobycia bramki miał Tomasiewicz, ale trafił wprost w golkipera Mechanika.

Dopiąć swego rezerwom Legii udało się w 52. minucie. Peterson dopadł do zagranej ze środka pola piłki, ruszył z akcją w pole karne i uderzył między nogami bramkarza gości. Tym samym wypożyczony z Fluminense zawodnik skompletował hat-tricka.

Peterson był w dzisiejszym spotkaniu zdecydowanie najbardziej aktywnym piłkarzem rezerw Legii, raz za razem próbował kolejnych strzałów na bramkę przeciwnika.

W 64. minucie gola mógł zdobyć Kamil Rozmus, lecz jego uderzenie oddane w dużym zamieszaniu podbramkowym zostało przypadkowo zablokowane przez Alana.

Peterson mimo wielkich chęci nie mógł podwyższyć swojego rezultatu przeciwko Mechanikowi, ponieważ w 66. minucie zszedł z placu gry z kontuzją.

Chwilę później pierwszą dogodną okazję w drugiej połowie mieli goście – Artur Dębiec fatalnie sprezentował piłkę Radowiczowi, ale zdołał naprawić swój błąd zanim napastnik Mechanika zdołał oddać strzał.

Legioniści mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia przewagi, udało się to Norbertowi Misiakowi w 84. minucie meczu. Wprowadzony po przerwie piłkarz dopadł do bezpańskiej piłki zagranej z prawego skrzydła i technicznie uderzył na bramkę Mechanika. Golkiper gości nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję i piłka zatrzepotała w siatce.

Zdobyć honorowego gola dla drużyny z Radomska mógł jeden z jego piłkarzy w doliczonym czasie gry, ale jego strzał na poprzeczkę zdołał zbić Wienczatek. Rezerwy Legii dzięki trzem golom Petersona oraz bramce Misiaka wygrały drugie spotkanie z rzędu i rozpoczęły wspinaczkę ku górnym rejonom tabeli trzeciej ligi.

Legia II Warszawa – Mechanik Radomsko 4:0 (2:0)

Bramki: Peterson 13', 32', 52'; Norbert Misiak 84'

Legia II Warszawa: 13. Oliwer Wienczatek – 5. Gelhorn Filalho Alan, 27. Mateusz Cichocki, 22. Marko Suler, 13. Kamil Pozmus – 17. Robert Bartczak (7. 46' Norbert Misiak), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 25. Przemysław Mizgała (60' 35. Artur Dębiec), 8. Bartek Kalinkowski (80' 34. Patryk Sokołowski), 18. Silvino da Cruz Peterson (66' 6. Rafał Parobczyk) – 9. Kamil Anczewski

Rezerwowi: 29. Dawid Leleń, 11. Łukasz Bogusławski, 35. Artur Dębiec, 6. Rafał Parobczyk, 28, Maciej Prusinowski, 7. Norbert Misiak, 24. Patryk Sokołowski

Trener: Dariusz Banasik

Mechanik Radomsko: 1. Rafał Dawid – 19. Łukasz Dryja, 3. Rafał Radziejewski, 4. Kamil Nowak, 8. Mariusz Kolba – 17. Adam Olejnik, 14. Przemysław Kornacki (67' 6. Tomasz Walioszczyk), 18. Marcin Antczak (76' 20. Marek Brych), 7. Jakub Tazbir (67' 13. Marcin Lewacki), 5. Marek Michalski – 16. Przemysław Szewczyk (60' 11. Damian Radowicz)

Rezerwowi: 96. Mateusz Antczak, 11. Damian Radowicz, 20. Marek Brych, 13. Marcin Lewacki, 15., Krzysztof Kociuga, 6. Tomasz Walioszczyk, 9. Maciej Halejak

Trener: Rafał Ozga