2019-01-15 14:15:00

Pewne zwycięstwo po pięknych golach

Autor: Bartosz Zasławski Fot. Mateusz Kostrzewa
Cudowne gole, całkowita dominacja i 23 sprawdzonych zawodników. Legia Warszawa zdecydowanie wygrała sparingowe spotkanie z Clube Olimpico do Montijo 4:1. Trafienia Kaspera Hamalainena i Williama Remy'ego mogłyby być ozdobą największych stadionów świata.

Z Michałem Kucharczykiem w roli prawego obrońcy, z Marko Vesoviciem w roli prawego skrzydłowego, z debiutującym Luisem Rochą na lewej flance i Inakim Astizem jako defensywnym pomocnikiem rozpoczęli legioniści swój pierwszy mecz w 2019 roku.

Od początku na boisku w ONETROIA Jose Mourinho Training Center wyższą kulturę gry i piłkarską jakośc było jednoznacznie widać po stronie mistrzów Polski. Już w pierwszej minucie po dograniu Dominika Nagya w dobrej sytuacji znalazł się Andre Martins. Ciężar gry spoczywał głownie na prawej stronie, gdzie dobrze współpracowali zamienieni pozycjami Kucharczyk i Vesović. Bardzo aktywny był występujący na szpicy Sandro Kulenović, który wychodził do prostopadłych piłek i szukał wolnych przestrzeni. Najjaśniejszą postacią tej części spotkania był jednak William Remy. Świetne interwencje w defensywie, pewność w wyprowadzaniu piłki i dwa grożne strzały z głowki po stałych fragmentach gry były jedynie zapowiedzią tego, co wydarzyło się pod koniec pierwszej połowy. Najpierw Francuz przejął piłkę na własnej połowie i po ponad 60 metrowym rajdzie prawą stroną dograł do niepilnowanego Kaspera Hamalainena, który przepięknym strzałem pokonał bramkarza rywali. W doliczonym czasie gry stoper przejął piłkę w narożniku pola karnego i soczystym uderzeniem umieścił piłkę w prawym górnym rogu. Ławka rezerwowych Legii wstała z miejsc. Poza strzałem pomocnika Helio strzegący bramki Radosław Majecki nie miał wielu okazji do wykazania się na linii bramkowej.

Na drugą część spotkania trener Sa Pinto wysłał na boisko zupełnie inną jedenastkę, z Salvadorem Agrą na prawej stronie pomocy. Obraz widowiska się nie zmienił, ale ciężar gry tym razem przeniósł się na lewą flankę. Wysoki pressing legionistów stawiał duże problemy ubranej żółto-zielone koszulki drużynie Olimpico. Wyróżniał się 17-letni Michał Karbownik, dla którego jest to pierwsze zgrupowanie z seniorskim zespołem. Młodzieniec pokazywał się do gry, walczył w odbiorze, odważnie rozgrywał. Pierwsze poważne zagrożenie zespół Sa Pinto stworzył w 52 min. po efektownym rajdzie Carlitosa, które wywołało duże zamieszanie w polu karnym. Mimo prób Wieteski, Stolarskiego i Szymańskiego to co najlepsze znowu przyszło pod koniec połowy. W 81 min. fantastyczny przerzut Carlitosa na wolne pole do szybkiego Agry i sprytne wykończenie byłego zawodnika Benfiki dało legionistom trzecią bramkę. Później przyszedł jedyny negatywny moment w tym spotkaniu. Strata piłki w środku boiska, kontra trzecioligowca i Edinho delikatnym podcięciem pokonał Radosława Cierzniaka. Nasi zawodnicy postanowili jednak zakończyć pierwszy mecz podczas zgrupowania w Troi w jeszcze lepszych nastrojach i po akcji Praszelika, Agry i Carlitosa hiszpański napastnik ustalił wynik meczu.

Wtorek jest dziewiątym dniem zgrupowania Legii w Troi i pierwszym, kiedy drużynie towarzyszyło duże zachmurzenie i mgła. Zespół obecnie ma za sobą 15 długich, wyczerpujących treningów. Powrót do Warszawy przewidziany jest w piątek.

Legia Warszawa – Clube Olimpico do Montijo 4:1 (2:0)

Bramki: 35’ Hamalainen, 45’ Remy, 81’ Agra, 89’ Carlitos – 88’ Beto.

I połowa: Majecki – Kucharczyk, Remy, Pazdan, Rocha – Astiz, Martins – Vesović, Hamalainen, Nagy – Kulenović.

II połowa: Cierzniak - Stolarski, Jędrzejczyk, Wieteska, Hlousek - Cafu, Antolić - Agra, Szymański, Karbownik (75' Praszelik) – Carlitos.