2018-12-05 22:30:00

Pewne zwycięstwo w Głogowie

Autor: Przemysław Gołaszewski Fot. Mateusz Kostrzewa
Legia Warszawa wygrała 3:0 w wyjazdowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski z Chrobrym Głogów i zakwalifikowała się do kolejnej fazy rozgrywek. Wynik spotkania otworzył Michał Kucharczyk, a następnie dwukrotnie do siatki rywali, po strzałach z dystansu, trafił Cafu.

Piłkarze Chrobrego Głogów wyszli na murawę z ofensywnym nastawieniem i to oni jako pierwsi przeprowadzili akcję zaczepną. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska legioniści skutecznie oddalili zagrożenie. W 6. minucie gospodarze wykonywali rzut wolny niemal z linii pola karnego, jednak uderzenie było na tyle słabe, że po serii rykoszetów, piłka nie doleciała nawet do bramki Radosława Majeckiego. Po kilku minutach legioniści narzucili swój styl. Pierwsze ostrzeżenie zawodnicy z Głogowa otrzymali w 14. minucie, kiedy to po dobrej akcji prawą stroną boiska i zagraniu w pole karne strzał oddał Michał Kucharczyk. Piłka leciała jednak w sam środek bramki, z czym poradził sobie bramkarz rywali. Chwilę później w doskonałej sytuacji znalazł się Sandro Kulenović. Młody napastnik przełożył na zamach dwóch defensorów gospodarzy i celował w kierunku bliższego słupka. Sławomir Janicki poradził sobie także z tą próbą. Od pierwszego gwizdka sędziego aktywny był Adam Hlousek. Jego rajdy lewą stroną sprawiały kłopot gospodarzom. W 31. minucie legioniści wyszli na prowadzenie. Doskonałe podanie z głębi pola posłał Chris Philipps. Adresatem był Michał Kucharczyk. Skrzydłowy opanował piłkę i bez trudu trafił do siatki. Pięć minut później strzeliliśmy drugą bramkę. Paweł Stolarski wycofał piłkę do Cafu, a ten precyzyjnym, technicznym uderzeniem zza pola karnego wpisał się na listę strzelców. Mimo dużej chęci do gry gospodarzy, szczególnie widocznej w pierwszych minutach, pierwsza połowa nie pozostawiła wątpliwości, która z drużyn rozdawała dziś karty. Do szatni piłkarze Legii zeszli z zasłużonym prowadzeniem.

Druga połowa przebiegała w nieco odmiennym tempie. Dwubramkowe prowadzenie pozwalało legionistom na spokojne kontrolowanie gry, co też piłkarze z Warszawy skutecznie starali się czynić. W 71. minucie na murawie pojawił się Miroslav Radović. Doświadczony Serb zastąpił Kaspra Hamalainena. Tuż po zameldowaniu się na boisku Radović stanął przed szansą na podwyższenie wyniku. Sandro Kulenović zagrał do starszego kolegi z drużyny, a ten przeniósł piłkę nad poprzeczką. W tej sytuacji nie popisał się bramkarz, który wybiegł z bramki, przez co nie byłby w stanie skutecznie interweniować, gdyby "Rado" lepiej przymierzył. Na dziesięć minut przed końcem legioniści oddali serię strzałów z dystansu. Najpierw próbował Pasquato, lecz bramkarz rywali, z problemami, ale poradził sobie z uderzeniem. Następnie szczęścia szukał Sebastian Szymański. Tym razem Janicki sparował piłkę na rzut rożny. Jednak do trzech razy sztuka. Radović wycofał piłkę do nadbiegającego Cafu, a Portugalczyk huknął i piłka tuż przy słupku zatrzepotała w siatce. Jeszcze w doliczonym czasie gry Kulenović był bliski strzelenia swojego gola. Chorwatowi nawet udało się to zrobić, jednak sędzia Jarosław Przybył odgwizdał pozycję spaloną.

Legia pewnie zwyciężyła w Głogowie i zameldowała się w kolejnej rundzie rozgrywek o Puchar Polski. Wiosną gramy o dwudzieste trofeum! Losowanie 1/4 finału Turnieju Tysiąca Drużyn jeszcze w tym roku - w piątek, 7 grudnia, o godz. 12:00.

Chrobry Głogów - Legia Warszawa 0:3 (0:2)

Bramki: Kucharczyk (31’), Cafu (35’), Cafu (82’)

Żółta kartka: Sędziak (9’)

CHROBRY: Janicki - Stolc, Wajsak, Wasiluk, Ratajczak - Kona (Borecki 81’), Pawlik, Drewniak, Maćkowski (Bach 56’) - Machaj (Kaczmarek 62’) - Sędziak
Rezerwowi: Abramowicz, Zejdler, Borecki, Nowicki, Bach, Kaczmarek, Kowalczyk

LEGIA: Majecki - Stolarski, Remy, Wieteska, Hlousek - Philipps, Cafu - Kucharczyk (Szymański 73’), Hamalainen (Radović 71’), Vesović (Pasquato 46’) - Kulenović
Rezerwowi: Cierzniak, Jędrzejczyk, Pasquato, Martins, Radović, Szymański, Kante