2018-11-15 20:10:00

Polska - Czechy 0:1

Autor: Przemysław Gołaszewski Fot. Mateusz Kostrzewa
Polska przegrała 0:1 w meczu towarzyskim z reprezentacją Czech. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 52. minucie Jakub Jankto. Artur Jędrzejczyk nie pojawił się na murawie.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Oba zespoły stwarzały sobie sytuacje strzeleckie, jednak nie były w stanie ich wykorzystać. Bliski strzelenia gola dla Polski był Mateusz Klich, który otrzymał piłkę z prawej strony i błyskawicznie uderzył, jednak strzał został zblokowany przez rywala i zamiast w siatce piłka wylądowała za linią końcową boiska. W końcówce składna akcja naszych reprezentantów została zakończona uderzeniem Przemysława Frankowskiego, jednak bramkarz rywali nie dał się zaskoczyć. Czesi najbliżej zdobycia gola byli w 39. minucie, kiedy to Patrik Schick znalazł się w polu karnym, uderzył z powietrza, lecz nieznacznie chybił.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia gości. W 52. minucie Patrik Schick wygrał siłowy pojedynek z Janem Bednarkiem i strzelił na bramkę. Strzał wybił Łukasz Skorupski, ale piłka spadła pod nogi Jakuba Jankto i skrzydłowy bez problemu skierował ją do siatki. Po wyjściu na prowadzenie Czesi znacznie się cofnęli. To Polacy dominowali i odnajdywali się w dogodnych sytuacjach, ale nie byli w stanie ich wykończyć. Najlepszą okazję do zdobycia bramki zmarnował Robert Lewandowski, kiedy to futbolówka tuż przed napastnikiem podskoczyła na kępce trawy i zmyliła naszego kapitana.

We wtorek, 20 listopada 2018 roku o godzinie 20.45, Polacy zagrają ostatni mecz w tegorocznej edycji Ligi Narodów UEFA. Ich rywalem będzie reprezentacja Portugalii.

Polska - Czechy 0:1 (0:0)

Gol: Jakub Jankto (52')

Polska: Łukasz Skorupski – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Marcin Kamiński, Bartosz Bereszyński – Przemysław Frankowski (63, Jakub Błaszczykowski), Piotr Zieliński (69, Damian Kądzior), Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Kamil Grosicki (78, Arkadiusz Milik) – Robert Lewandowski

Czechy: Jiri Pavlenka – Pavel Kaderabek, Ondrej Celustka, Jakub Brabec (46, Tomas Kalas), Filip Novak – Borek Dockal (89, Michal Travník), Tomas Soucek (46, Vladimír Darida), David Pavelka – Matej Vydra (66, Theodor Gebre Selassie), Patrik Schick (78, Martin Dolezal), Jakub Jankto (66, Jiri Skalak)