vs Arka Gdynia

2017-09-04 23:39:00

Polska - Kazachstan 3:0 (1:0) - Kolejny krok w drodze na mundial

Autor: JP Fot. Mateusz Kostrzewa
Polska pokonała Kazachstan 3:0 w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata w Rosji i wciąż jest liderem w swojej grupie. Kadra Adama Nawałki zmazała plamę po piątkowej klęsce z Danią i postawiła kolejny krok na drodze do awansu na przyszłoroczny mundial. Gole dla "Biało-czerwonych" strzelili Arkadiusz Milik, Kamil Glik i Robert Lewandowski.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski podejmowała ousaidera grupy E drużynę Kazachstanu. W 11. minucie spotkania 57 tysięcy kibiców w stan euforii wprawił Arkadiusz Milik, który wykończył akcję Macieja Makuszewskiego. Skromne prowadzenie "Biało-czerwonych" utrzymało się do przerwy, choć Polacy mieli swoje szanse na podwyższenie wyniku.

Od początku meczu w drużynie Adama Nawałki oglądaliśmy dwóch legionistów - Michała Pazdana i Krzysztofa Mączyńskiego. Artur Jędrzejczyk tym razem zasiadł na ławce rezerwowych, za niego na lewej stronie obrony grał ekslegionista Maciej Rybus. Po zmianie stron oglądaliśmy sporo składnych akcji gospodarzy, lecz brakowało wykończenia lub akcje kasowali kazachscy defensorzy. W końcówce spotkania swoje gole dołożyli Kamil Glik i Robert Lewandowski i "Biało-czerwoni" ostatecznie pokonali rywali 3:0.

Swoje mecze wygrały także Dania (4:1 z Armenią) oraz Czarnogóra (1:0 z Rumunią), więc w czołówce zachowano status quo. Na dwa mecze przed końcem eliminacji do MS w Rosji '2018 Polacy nadal przewodzą stawce, mając trzy punkty przewagi nad Danią i Czarnogórą.

Polska – Kazachstan 3:0 (1:0)

Bramki: Milik (11), Glik (74), Lewandowski (86, k.)

POLSKA: Fabiański – Piszczek, Glik, Pazdan, Rybus – Makuszewski (65' Błaszczykowski), Mączyński (89' Bednarek), Zieliński, Grosicki (90' Teodorczyk) – Milik, Lewandowski

KAZACHSTAN: Loria - Sujumbajew, Łogwinienko, Achmetow, Dmitrenko, Szomko - Darabjew, Kuat, Bejsebekow - Chiżniczenko (58' Szczetkin), Murtazajew.

Żółte kartki: Dmitrenko, Sujumbajew, Logvinenko, Kuat.