2018-06-24 22:47:00

Polska przegrywa z Kolumbią. Grał Michał Pazdan

Po porażce 0:3 z Kolumbią reprezentacja Polski straciła szanse na awans do 1/8 finału Mistrzostw Świata FIFA. Michał Pazdan spędził na boisku 80 minut.

Obrońca warszawskiej Legii stworzył trzyosobowy blok defensywny z Janem Bednarkiem i Łukaszem Piszczkiem w systemie 1-3-4-3. Dla Michała, którego w 80. minucie zmienił Kamil Glik, był to 35. mecz w kadrze. Drugi z legionistów, Artur Jędrzejczyk, pozostał na ławce rezerwowych.

Po remisie Japonii z Senegalem było jasne, że drużyna, która przegra mecz w Kazaniu, zakończy mundial w fazie grupowej. Dla Kolumbii bramki zdobyli Yerry Mina (40'), Radamel Falcao (70') i Juan Cuadrado (75').

Po dwóch seriach spotkań Polacy zajmują czwarte miejsce w grupie H. Ostatni mecz na rosyjskim mundialu rozegramy z Japonią w czwartek o 16:00.

Polska - Kolumbia 0:3 (0:1)

Skład Polski: Szczęsny - Piszczek, Bednarek, Pazdan (80' Glik) - Bereszyński (72' Teodorczyk), Krychowiak, Góralski, Rybus - Zieliński, Lewandowski, Kownacki (57' Grosicki).