2018-02-19 10:15:00

Poniedziałkowy raport z Łazienkowskiej

Autor: Jakub Mieżejewski Fot. Janusz Partyka, Jacek Prondzynski
Ekstraklasa z przytupem wróciła na Ł3. Wojskowi pewnie wygrali 4:1 ze Śląskiem Wrocław, a w zespole debiutował Marko Vešović. W weekend sparingi rozgrywały rezerwy i zespoły młodzieżowe. Koszykarska Legia rozpoczęła prawdziwą grę o Puchar Polski. W skrócie - działo się! Oto legijny weekend w pigułce.

Dobra passa w lidze trwa. Legia pewnie ogrywa Śląsk Wrocław 4:1

Po dwóch miesiącach przerwy liga wróciła na Łazienkowską. I to z przytupem! W meczu 23. kolejki mistrzowie Polski wygrali 4:1 ze Śląskiem Wrocław po hat-tricku Kaspera Hamalainena oraz bramce Jarosława Niezgody. Fin potrzebował zaledwie 10 minut na trzy trafienia do siatki rywali. Gra legionistów mogła się podobać zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy to zdominowali rywali pod każdym względem. Dzięki zwycięstwu Legia utrzymała pozycję lidera z dwoma punktami przewagi nad Jagiellonią oraz czterem nad Lechem.

- To było dla nas bardzo ważne spotkanie, ponieważ nie chcieliśmy powielić błędów z poprzedniego meczu z Zagłębiem Lubin. Cały tydzień pracowaliśmy nad taktyką na starcie ze Śląskiem i cieszę się, że zawodnicy zrealizowali wszystkie założenia - skomentował przebieg spotkania trener Romeo Jozak.

Powrót Rado na Ł3, debiut Marko Vešovicia

W 55. minucie przy aplauzie kibiców na murawie pojawił się Miroslav Radović. Serb zagrał w meczu Legii przy Łazienkowskiej po 257 dniach przerwy. W końcówce spotkania w barwach Legii zadebiutował również Marko Vešović.

- Dzisiejszy debiut był czymś niesamowitym, dotąd znałem tę atmosferę tylko z opowieści, dziś poczułem ją na własnej skórze. Zapamiętam ten dzień do końca życia i mam nadzieję, że to dopiero początek mojej wspaniałej przygody w Legii - powiedział Czarnogórzec po piątkowym meczu.

Brian Iloski z kontraktem 2+1

W sobotę kontrakt z Legią podpisał Brian Iloski. Utalentowany 22-letni amerykański pomocnik parafował umowę na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok.

- Brian to młody, zdolny zawodnik, którego wyszukaliśmy w Stanach Zjednoczonych. Był jednym z najlepszych zawodników w zespole UCLA przez kilka ostatnich lat. Uważamy, że może bardzo się rozwinąć. Podczas testów odnotowaliśmy, jak z każdym dniem podnosił swoje umiejętności. Największe wrażenie zrobił na nas fakt, że kiedy pierwszy raz wyszedł na boisko, nie miał żadnych obaw grając przeciw bardziej doświadczonym zawodnikom i pokazał się z najlepszej strony. Widzimy w nim dużo jakości i wierzymy w jego przyszłość. Nie oczekujemy efektów natychmiast, w tym sezonie, ale może nas zaskoczy już niebawem - powiedział Ivan Kepcija, dyrektor techniczny Legii Warszawa.

Remis rezerw Legii w sparingu z Olimpią Grudziądz

Po powrocie ze zgrupowania w północnych Włoszech rezerwy Legii przygotowują się do rundy wiosennej w Polsce. W ten weekend piłkarze Legii II zremisowali 1:1 z pierwszoligową Olimpią Grudziądz. Bramkę dla Wojskowych zdobył Michał Góral w 70. minucie meczu. W sparingu wystąpiło aż siedmiu piłkarzy trenujących z pierwszą drużyną, w tym Brian Iloski, który w piątek podpisał kontrakt z Legią.

Olimpia Grudziądz - Legia II Warszawa 1:1 (1:0)

Bramki: Candrea (43. min.) - Góral (70. min.)

Legia II: Kudrjavcevs (75’ Łakota) - Turzyniecki, Bondarenko (46’ Gęsior), Pietrzyk, Grudziński - Kwietniewski (60’ Aftyka), Żyro, Praszelik (46’ Olejarka), Bartczak (60’ Shapiro-Thompson), Iloski - Góral.

Juniorzy: remis z Mazurem i wysoka porażka z Bayernem

Legia występująca w Centralnej Lidze Juniorów zremisowała 1:1 z Mazurem Karczew po trafieniu Michała Karbownika. Wyjazdu do Niemiec nie będzie mile wspominał zespół U17, który w sparingu z Bayernem Monachium przegrał aż 0:14.

Raport z wypożyczeń: asysty Jodłowca oraz Michalaka

Trwa dobra passa Konrada Michalaka wypożyczonego do Wisły Płock. Jego zespół wygrał 2:0, a skrzydłowy asystował przy pierwszej bramce Jose Kante. Dobre występy zaliczyli Tomasz Jodłowiec oraz Jakub Czerwiński w Piaście Gliwice, który wygrał 2:0 z Lechią Gdańsk na wyjeździe. „Jodła” był wyróżniającym się piłkarzem i asystował przy pierwszym golu dla gliwiczan.

100. mecz Michała Pazdana w Legii

Michał Pazdan rozegrał 100. mecz w barwach Legii. Obrońca Wojskowych uczcił swój jubileusz dobrym występem przeciwko Śląskowi Wrocław. Na 100 meczów Pazdana w barwach Legii składa się: 69 występów w ekstraklasie, 14 w Lidze Europy UEFA, 11 w Lidze Mistrzów UEFA, cztery w Pucharze Polski oraz dwa w Superpucharze.

Raport zdrowotny: wszyscy gotowi do gry

W piątkowym meczu nie zagrał Sebastian Szymański, który wraca do formy po urazie w meczu z Zagłębiem Lubin. Pauza skrzydłowego nie powinna jednak trwać dłużej, tym bardziej, że „Szymi” wziął już udział w czwartkowym treningu legionistów. - Sebastian mógłby na siłę zagrać, ale nie ma takiej konieczności - mówił trener Romeo Jozak na konferencji prasowej przed meczem ze Śląskiem.

Przed meczem z Cracovią szkoleniowiec ma więc pełny komfort pracy, ponieważ żaden z zawodników nie jest kontuzjowany, ani nie będzie pauzować z powodu nadmiaru żółtych kartek. W ostatnim meczu z tego powodu nie zagrał Adam Hlousek.

Czterech legionistów w „11” kolejki

Po spotkaniu ze Śląskiem Wrocław czterech piłkarzy Legii zostało wybranych przez dziennikarzy „Przeglądu Sportowego” do jedenastki 23. kolejki: Domagoj Antolić, Kasper Hamalainen, Eduardo da Silva oraz Jarosław Niezgoda.

Z innych sekcji: porażka koszykarskiej Legii w Pucharze Polski

Koszykarze Legii Warszawa wyraźnie przegrali ze Stelmetem Zielona Góra (63:109) w ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Polski. Zielonogórzanie dominowali nad Zielonymi Kanonierami w każdym elemencie gry i pewnie wygrali każdą z kwart. Najlepsi w Legii byli Grzegorz Kukiełka (16 punktów) oraz Hunter Mickelson (15 punktów).