2018-03-05 15:30:00

Poniedziałkowy raport z Łazienkowskiej

Autor: Jakub Mieżejewski Fot. Janusz Partyka, Anna Okolus
Sporo wydarzyło się w ten weekend z udziałem drużyn z Łazienkowskiej. Wygrana w ligowym klasyku z Lechem i ostatni sparing zespołu rezerw. Zapraszamy na raport z Ł3, z którego dowiecie się o wszystkim, co z udziałem Legii działo się w ostatni weekend.

Klasyk dla Legii (2:1)

Wydarzeniem weekendu w całej piłkarskiej Polsce było spotkanie Legii z Lechem. Ligowy szlagier niósł za sobą wielką wagę, gdyż obie drużyny musiały wygrać, by zbliżyć się do Jagiellonii i wrócić na zwycięski szlak. Trener Romeo Jozak zmienił skład względem poprzedniego spotkania. Pierwszy raz wiosną od początku zagrał Miroslav Radović. Wojskowi otworzyli wynik w 2. minucie trafieniem Marko Vešovicia. Legia dominowała w pierwszej części, mogła prowadzić wyżej. W drugiej połowie mecz wyrównał się, Kolejorz ruszył do ataków, co przyniosło efekty w 63. minucie. W końcówce meczu bramkę z rzutu karnego zdobył niezawodny Michał Kucharczyk. Dzięki zwycięstwu Wojskowi zrównali się punktami z Jagiellonią i zwiększyli przewagę do pięciu oczek nad Lechem.

„To był bardzo ciekawy, intensywny i emocjonujący mecz. Cały zespół dziś walczył, to piękne. Podnieśliśmy się po ostatniej porażce. Jestem dumny z drużyny” - powiedział Romeo Jozak po meczu z Jagiellonią.

Astiz i Jędrzejczyk pauzują za żółte kartki

We wczorajszym spotkaniu z Lechem Inaki Astiz oraz Artur Jędrzejczyk otrzymali żółte kartki. Dla obu piłkarzy to czwarte takie upomnienie w tym sezonie, co w konsekwencji oznacza, że nie zagrają w niedzielnym meczu z Lechią Gdańsk. Nie wiadomo również na jaki czas zawieszony zostanie Domagoj Antolić - za faul w meczu z Jagiellonią. Chorwat pauzował już we wczorajszym spotkaniu.

Rezerwy: Legia ogrywa Sokoła Serock 8:1

Sparingiem z czwartoligowcem drużyna Krzysztofa Dębka zakończyła okres przygotowawczy. W sobotnim meczu wystąpiło sześciu piłkarzy na co dzień trenujących z pierwszym zespołem Legii Warszawa: Vjaceslavs Kudrjavcevs, Łukasz Turzyniecki, Robert Bartczak, Mikołaj Kwietniewski, Mateusz Praszelik i Brian Iloski. Hat-tricka w sparingu zanotował Michał Góral, dwie bramki zdobył Robert Bartczak, po jednym trafieniu dołożyli Mikołaj Kwietniewski, Mateusz Bondarenko oraz Arkadiusz Najemski.

W przyszłym tygodniu rezerwy wrócą do rozgrywek III ligi i zagrają z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Raport z wypożyczeń: Udany debiut Mateusza Żyro

Do gry wrócili legioniści wypożyczeni do klubów z Nice I ligi. Nie był to jednak dla nich udany debiut, gdyż w większości przypadków siedzieli na ławce rezerwowych bądź byli niewidoczni w meczach swoich drużyn. Blisko zdobycia bramki był Miłosz Kozak z Podbeskidzia Bielsko-Biała w spotkaniu ze Stomilem Olsztyn. Najlepiej zaprezentował się jednak Mateusz Żyro, który do Wigier trafił pod koniec okna transferowego, ale szybko trafił do wyjściowej jedenastce. W debiucie rozegrał 90 minut, jego Wigry wygrały i zachowały czyste konto.

Legioniści wypożyczeni do klubów LOTTO Ekstraklasy nie będą zbyt dobrze wspominać tej kolejki. Jakub Czerwiński oraz Tomasz Jodłowiec wystąpili od pierwszej minuty w meczu Piast Gliwice – Górnik Zabrze, ich zespół prowadził 1:0, ale spotkanie zostało przerwane.

Raport zdrowotny: urazy Brozia i Philippsa

We wczorajszym spotkaniu żaden z zawodników nie doznał urazu. Z problemami zdrowotnymi zmagają się za to Łukasz Broź oraz Chris Philipps, których nabawili się w meczu z Jagiellonią Białystok. Sytuacja obu zawodników z każdym dniem poprawia się. - Łukasz Broź doznał naciągnięcia więzadła pobocznego przyśrodkowego prawego kolana. Uraz na szczęście nie jest poważny. W tym momencie nie trenuje, przechodzi rehabilitację, ale mamy nadzieję, że wkrótce wróci do pełnych obciążeń. Natomiast Chris Philipps uskarża się na ból w lewej łydce. Jest pod opieką fizjoterapeutów i jeżeli badania kontrolne na to pozwolą, to w tym tygodniu powinien wrócić do treningów - powiedział dr Maciej Tabiszewski.

Inne sekcje: Kolejna porażka siatkarzy

Siatkarze Legii Warszawa przegrali 0:3 z KS-em Metro. Wojskowi notują passę czterech porażek z rzędu.

KS Metro Warszawa – Legia Warszawa 3:0 (25:22, 25:20, 25:19)

Pięciu legionistów w „11” kolejki

Po zwycięskim spotkaniu z Lechem Poznań dziennikarze „Przeglądu Sportowego” wybrali do jedenastki kolejki trzech legionistów: Arkadiusza Malarza, Williama Remy'ego oraz Marko Vešovicia. Wojskowi znaleźli się także w najlepszej jedenastce kolejki wg redakcji „Sportu”. Znaleźli się w niej Inaki Astiz i William Remy. Tygodnik „Piłka Nożna” w swojej drużynie kolejki wyróżnił natomiast Inakiego Astiza i Michała Kucharczyka.