2018-03-12 17:00:00

Poniedziałkowy raport z Łazienkowskiej

Autor: Jakub Mieżejewski Fot. Jacek Prondzynski, Mateusz Kostrzewa
Wojskowi przywieźli komplet punktów z Gdańska i zrównali się w tabeli z Jagiellonią Białystok. Do rozgrywek ligowych wróciły młodzieżowe drużyny Legii, które rozpoczęły od spotkań z silnymi rywalami. To był wyczerpujący, ale udany weekend. Zapraszamy na cotygodniowy raport z Ł3.

Pewna wygrana w Gdańsku (3:1)

W obliczu porażki Jagielloni Białystok podopieczni Romeo Jozaka mogli zrównać się punktami z liderem. I dokonali tego, wygrywając z Lechią Gdańsk bez większych problemów 3:1. Wynik otworzył Jarosław Niezgoda w 24. minucie w typowy dla siebie sposób. Dziewięć z 11 bramek napastnik strzelił właśnie w pierwszych połowach meczów. Po przerwie Wojskowi podwyższyli wynik na 3:0 po trafieniach Michała Kucharczyka oraz William Remy’ego, dla którego był to pierwszy gol w barwach Legii. Gdańszczan stać było jedynie na honorową bramkę Simeona Sławczewa. Wojskowi kontrolowali przebieg meczu, mogli wygrać i jedynie w końcówce pierwszej połowi dali dojść do głosu Lechii. Podsumowanie spotkania można przeczytać tutaj.

„Bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy grę Lechii przed tym spotkaniem. Lechiści zaskoczyli nas energią, co oczywiście jest związane ze zmianą trenera (…) Chcę podziękować moim zawodnikom, którzy pokazali dużo pasji i zaangażowania na boisku” - powiedział trener Romeo Jozak po meczu.

Debiuty trzech legionistów

Cafu, Mauricio oraz Brian Iloski zadebiutowali w barwach Legii Warszawa. Pierwszy z nich rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie i rozegrał dobre spotkanie. Portugalczyk miał okazję zdobyć bramkę w debiucie, ale jest strzał obronił Dusan Kuciak.

„Jestem w Legii od 10 dni, ale wykonałem już sporą pracę i zasłużyłem, żeby zagrać w tym meczu. Myślę, że w kolejnych będę wyglądał tylko lepiej” - swierdził Mauricio po meczu z Lechią, w którym rozegrał 30 minut.

300. spotkanie Michała Kucharczyka w Legii

Wyjazdowy mecz z Lechią Gdańsk był 300. oficjalnym spotkaniem Michała Kucharczyka w barwach Legii Warszawa. Pomocnik Wojskowych pierwszy raz koszulkę z ''eLką'' na piersi założył 27 sierpnia 2010 roku w spotkaniu z GKS Bełchatów. W dotychczasowych 300. spotkaniach ''Kuchy'' zdobył 61 bramek i miał 51 asyst.

Juniorzy: wygrana i remis drużyn U19 i U17 w CLJ

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów zespół Legii Warszawa pokonał na wyjeździe Jagiellonię Białystok 1:0 po akcji zawodników trenujących z pierwszym zespołem. Mecz zapowiadany był jako hit rozgrywek CLJ dlatego, że obie drużyny uznawane są za najlepsze w rozgrywkach. Wojskowi mają sześć oczek przewagi nad drugą "Jagą". Więcej o spotkaniu można przeczytać tutaj.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramka: Mateusz Praszelik 52’ (asysta: Mikołaj Kwietniewski)

Skład Legii: Cezary Miszta – Michał Król, Mateusz Bondarenko, Filip Czach, Mateusz Grudziński – Michał Karbownik – Maciej Rosołek (90. Maksymilian Sitek), Mikołaj Kwietniewski (90. Bartłomiej Kukułowicz), Mateusz Praszelik, Mateusz Szwed (46. Kamil Orlik) – Łukasz Zjawiński

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej grupy A Centralnej Ligi Juniorów U17 Legia Warszawa zremisowała w Łodzi z ŁKS-em 1:1. To pierwszy mecz rozgrywek, więc Wojskowi zajmują trzecie miejsce.

ŁKS – Legia Warszawa 1:1 (0:0)

Bramka: Mieszko Lorenc 25' (asysta: Łukasz Łakomy)

O innych wynikach możecie się dowiedzieć w weekendowym rozkładzie jazdy, który możecie znaleźć w tym miejscu.

Raport z wypożyczeń: Tomasz Jodłowiec z asystą

Kolejne dobre występ zaliczyli wypożyczeni do Piasta Gliwice Jakub Czerwiński oraz Tomasz Jodłowiec. Ich zespół wygrał 2:0 z Sandecją Nowy Sącz, a "Jodła" asystował przy golu Karola Angielskiego. Z zawodników występujących w Nice I lidze dobrze zaprezentowali się Mateusz Żyro (Wigry Suwałki) oraz Radosław Majecki (Stal Mielec). Obaj zawodnicy grający w defensywnych formacjach zakończyli spotkania z czystym kontem, a ich zespoły wygrały. 73. minuty w meczu z Wisłą Płock rozegrał Konrad Michalak, ale nie był to występ, który zapadnie w jago pamięci.

Hildeberto (Northampton), Dominik Nagy (Ferencvarosi TC) weszli na murawę w drugich połowach meczu, natomiast wypożyczeni do Zemplina Michalovce Nishi oraz Sulley grali od pierwszej minuty. Ich zespół zremisował 0:0 Preszowem i znajduje się na drugim miejscu w grupie spadkowej.

Raport zdrowotny: Nic poważnego z Michałem Pazdnem

Choć piłkarze rywala nie oszczędzali legionistów w niedzielnym spotkaniu, to szczęśliwie nie znalazło to przełożenia na urazy i dolegliwości. -Żaden z zawodnikow nie ucierpial poważnie w meczu z Lechią Gdańsk. Kilku z nich narzekało na objawy lekkiego przeziębienia. Jeśli chodzi o Michała Pazdana, to zawodnik nic nie zgłaszał. Na poniedziałkowy trening nie wyszedł prawdopodobnie dlatego, że miał indywidualny tok regeneracyjny w siłowni - powiedział dr Maciej Tabiszewski. Coraz bliżej powrotu do treningów są Chris Philipps oraz Łukasz Broź, ktorych stan zdrowia poprawia się. Obaj piłkarze nadal narzekają na dolegliwości, które wykluczają ich z treningów z zespołem.

Trzech legionistów w „11” kolejki

Po meczu z Lechią w Gdańsku dziennikarze „Przeglądu Sportowego” oraz tygodnika „Piłka Nożna” umieścili w „11” kolejki obrońcę Wojskowych Williama Remy'ego. Redakcja „Sportu” znalazła w niej miejsce dla trzech legionistów - Arkadiusza Malarza, Wiliama Remy'ego oraz Jarosława Niezgody.

Inne sekcje: wysoka porażka koszykarskiej Legii

To nie było dobry weekend dla fanów koszykówki. Legia Warszawa przegrała w wyjazdowym spotkaniu z Polskim Cukrem Toruń 59:98. Zdobywca Pucharu Polski zdominował mecz od pierwszej minuty spotkania. W poniedziałek o godzinie 19:00 Legia na Bemowie zagra z Kingiem Szczecin. Obszerny opis spotkania możecie przeczytać tutaj

Polski Cukier Toruń - Legia Warszawa 98:59 (30:13, 26:19, 26:13, 16:14)

Vesović w kadrze Czarnogóry

Pomocnik Legii Marko Vesović został powołany do reprezentacji Czarnogóry. Legionista będzie miał okazję zagrać z Cyprem (23 marca) i Turcją (27 marca).