Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2018-08-20 11:01:00
Newsletter

Poniedziałkowy raport z Łazienkowskiej

Autor: PG, MP, JW Fot. Janusz Partyka, Mateusz Kostrzewa, Jacek Prondzynski, Aleksandra Wór
Miniony tydzień rozpoczął się od przedstawienia nowego szkoleniowca Legii Warszawa. Pierwszym trenerem Wojskowych został Portugalczyk Ricardo Sa Pinto. Kontrakt z klubem podpisał także 22-letni obrońca - Paweł Stolarski. Swoje mecze rozegrała pierwsza drużyna, rezerwy oraz zespół CLJ.

Ricardo Sa Pinto trenerem Legii


W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezesa Dariusza Mioduskiego, podczas której zaprezentowano portugalskiego szkoleniowca. Trener Sa Pinto podpisał z Mistrzem Polski trzyletni kontrakt. Ricardo Sa Pinto pracował wcześniej między innymi w Standardzie Liege, gdzie zwyciężył w rozgrywkach o Puchar Belgii, Belenenses, Crvenie zvezdzie i Sportingu CP. Wraz z nim do klubu dołączyło trzech współpracowników Portugalczyka - Rui Mota, który pełni funkcję asystenta trenera, trener bramkarzy Ricardo Pereira oraz Guilherme Gomes, który odpowiada za przygotowanie fizyczne drużyny z Łazienkowskiej.


- To wielki zaszczyt i ogromna przyjemność dołączyć do Legii Warszawa, napawa mnie to dumą. Wszystko przebiegło tak, jak tego oczekiwaliśmy. W przeszłości były już okazję i w końcu się udało. Legia to wielki klub ze wspaniałą historią. Klub, który przyzwyczaja wszystkich do zwycięstw i zasługuje, aby je odnosić - mówił na swojej pierwszej konferencji Ricardo Sa Pinto.


Transfer Pawła Stolarskiego


Dzień po rozpoczęciu pracy nowego trenera do klubu dołączył 22-letni Paweł Stolarski. Obrońca został pozyskany z Lechii Gdańsk i związał się z Legią trzyletnią umową z opcją przedłużenia o kolejny rok. Stolarski to zawodnik, który może grać zarówno na prawej obronie,  jak również na skrzydle czy też na pozycji wahadłowego. Od sezonu 2014/15 reprezentował barwy Lechii Gdańsk, w której zagrał w ponad 80 meczach (jedna bramka, siedem asyst). Stolarski jest także młodzieżowym reprezentantem Polski. Barwy narodowe reprezentował w 35 meczach.

 

 

- Jego profil bardzo nam odpowiada - jest agresywny, szybki i silny. Te cechy są potrzebne naszej drużynie. Mimo młodego wieku ma już duże doświadczenie. Wierzymy, że jego kariera rozwinie się w Warszawie i od pierwszych dni w klubie wniesie do zespołu to, co ma najlepsze - mówił o nowym zawodniku dyrektor techniczny Legii, Ivan Kepcija.


Remis z F91 Dudelange


Legioniści udali się do Luksemburga, gdzie zremisowali 2:2 w rewanżowym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy UEFA przeciwko drużynie F91 Dudelange. Dwa gole dla naszej drużyny strzelił Jose Kante. Niestety, wynik osiągnięty na wyjeździe nie pozwolił odrobić strat z pierwszego meczu (1:2), co oznacza, że legioniści pożegnali się w tym sezonie z europejskimi pucharami.

 
F91 Dudelange - Legia Warszawa 2:2 (2:1)

Gole: Stumpf (7), Da Cruz (17) - Kante (33, 86)

Legia: Malarz - Wieteska, Philipps (Szymański 46’), Pazdan, Hlousek - Cafu, Mączyński
(Eduardo 77’) - Kucharczyk, Carlitos, Nagy (Hamalainen 69’) - Kante

Ligowa wygrana z Zagłębiem Sosnowiec


W niedzielę, w ramach 5. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Legia Warszawa pokonała w meczu przyjaźni Zagłębie Sosnowiec 2:1. Drugą bramkę w tym sezonie zdobył Artur Jędrzejczyk. Gola dającego wygraną strzelił w końcówce spotkania Carlitos. Dzięki odniesionemu zwycięstwu legioniści przesunęli się na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Po pięciu kolejkach drużyna trenera Sa Pinto ma na swoim koncie dziesięć punktów i do zajmującego pierwsze miejsce Lecha Poznań traci dwa oczka. - Było to bardzo ważne spotkanie, ponieważ nie wygraliśmy jeszcze u siebie w lidze. Chcieli oni wybrnąć z tej trudnej sytuacji. Naszym celem jest kończyć każdy mecz zwycięstwem - mówił po swoim pierwszym zwycięstwie w nowym klubie trener Sa Pinto.

 
Legia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)

Bramki: Jędrzejczyk (40), Carlitos (77) - Wrzesiński (54)

Legia: Malarz - Jędrzejczyk (Eduardo 75’), Wieteska, Astiz, Hołownia - Szymański, Antolić, Cafu, Kucharczyk (Nagy 61’) - Kante (Hamalainen 61’), Carlitos


Porażka drużyny rezerw


Drużyna rezerw Legii Warszawa uległa w 3. kolejce pierwszej grupy rozgrywek trzeciej ligi Pelikanowi Łowicz 1:3. Jedyną bramkę dla podopiecznych trenera Piotra Kobiereckiego zdobył już w trzeciej minucie meczu obrońca Wojskowych Bartosz Brodziński.


Pelikan Łowicz - Legia II Warszawa 3:1 (1:1)

Gole: Nowicki (13), Dobkowski (51), Adamczyk (71) - Brodziński (3)

Legia II (skład wyjściowy): Majecki - Leleno, Bondarenko, Brodziński, Matuszewski - Wojtysiak, Karbownik, Pruchnik, Bajdur - Aftyka - Zjawiński.


Pierwsza przegrana zespołu U18


Juniorzy Legii Warszawa przegrali w meczu wyjazdowym z Pogonią Szczecin 0:2 w trzeciej kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Gole dla rywali strzelili Szymon Modrzewski i Kryspin Szcześniak z rzutu karnego. - Pierwsza połowa była bardzo słaba w naszym wykonaniu. Brakowało wysokiego pressingu, brakowało agresywnej reakcji po stracie, brakowało gry w piłkę. Druga połowa była o wiele lepsza. Niestety, po naszym błędzie i rzucie karnym, rywal zadał drugi cios. Po tej bramce przez długie fragmenty to my byliśmy stroną dominującą, Pogoń nieco oddała nam inicjatywę. Nie potrafiliśmy jednak tego wykorzystać i odwrócić losów tego spotkania - mówił po meczu kapitan Legii, Jan Goliński.

 
CLJ: Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 2:0 (1:0)

Gole: Modrzewski (28), Szcześniak (49, k.)

Legia: Ojrzyński - Niski, Goliński, Szyszkowski, Konik - Lorenc (60' Czach), Łakomy - Preuss (65' Wach), Ciepiela (75' Lisowski), Szwed - Rosołek.

 

Plakieta za 100 meczów dla Arkadiusza Malarza

 

Przed meczem Legii z Zagłębie bramkarz Arkadiusz Malarz otrzymał pamiątkową plakietę z okazji rozegrania stu meczów ligowych w barwach Wojskowych. Wiktor Bołba, kustosz muzeum klubowego, wręczył legioniście upominek przed rozpoczęciem niedzielnego spotkania. Setne ligowe spotkanie w koszulce z “eLką” na piersi Arkadiusz Malarz rozegrał przed tygodniem w Gliwicach.

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN