vs KuPS Kuopio

2018-08-27 12:30:00

Poniedziałkowy raport z Łazienkowskiej

Autor: Przemysław Gołaszewski, Marlena Penc, Michał Papierz Fot. Mateusz Kostrzewa, Marlena Penc, Aleksandra Wór
W minionym tygodniu swoje mecze rozegrała pierwsza drużyna, rezerwy oraz prowadzony przez Marka Saganowskiego zespół do lat 18. Powody do zadowolenia mieli tylko najmłodsi piłkarze.

Porażka z Wisłą Płock

W meczu 6. kolejki LOTTO Ekstraklasy piłkarze Legii Warszawa przegrali na własnym stadionie 1:4 z Wisłą Płock. Jedynego gola dla legionistów strzelił po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego Carlitos. Podopieczni trenera Sa Pinto kończyli mecz w “dziesiątkę” po tym, jak drugą żółtą kartkę obejrzał Inaki Astiz. Po sześciu kolejkach ligowych legioniści mają na swoim koncie 10 punktów.

- Wiem, że razem odbudujemy drużynę, która będzie walczyć o mistrzostwo Polski. Nie lubię mówić o przeszłości. Zaczynamy od zera, jestem skoncentrowany na pomocy drużynie w rozwiązaniu jej problemu - mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Ricardo Sa Pinto.

Legia Warszawa - Wisła Płock 1:4 (0:2)

Gol dla Legii: 83’ Carlitos

LEGIA: Malarz - Jędrzejczyk, Astiz, Wieteska, Hołownia (Kulenović 60’) - Kucharczyk, Cafu, Antolić (Mączyński 66’), Hamalainen (Pasquato 46’) - Carlitos, Kante
Rezerwowi: Cierzniak, Pazdan, Radović, Pasquato, Kulenović, Eduardo, Mączyński

Nieudany mecz rezerw

Druga drużyna Legii Warszawa przegrała na własnym boisku z Olimpią Zambrów 0:4 w spotkaniu 4. kolejki pierwszej grupy trzeciej ligi. Pojedyncze sytuacje legionistów nie stwarzały dużego zagrożenia dla Olimpii, która kontrolowała przebieg meczu. Następne spotkanie drugiej drużyny Legii Warszawa z Sokołem zaplanowane jest na 1 września o godzinie 18.00 w Ostródzie.

Legia II Warszawa - Olimpia Zambrów 0:4 (0:2)

LEGIA II: Radosław Majecki - Mateusz Leleno, Mateusz Żyro, Bartosz Brodziński, Konrad Matuszewski - Michał Bajdur (71' Amos Shapiro-Thompson), Radosław Pruchnik, Michał Karbownik, Grzegorz Aftyka (55' Piotr Cichocki), Maciej Rosołek - Łukasz Zjawiński (67' Mikołaj Neuman)

Zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów

W spotkaniu 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 zespół Legii Warszawa wygrał u siebie z Ruchem Chorzów 3:1 (1:0).  W 9. minucie Nikodem Niski dośrodkował z prawej strony wprost na wbiegającego Kacpra Wełniaka, a ten bez problemu umieścił piłkę w siatce. Jednobramkowe prowadzenie nie zadowalało legionistów, którzy dążyli do strzelenia kolejnej bramki. Od 42. minuty "Niebiescy" musieli sobie radzić w dziesiątkę, gdyż Jan Peda otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.Zawodnicy z Chorzowa ambitnie dążyli do wyrównania i w  75. minucie dopięli swego. Po zamieszaniu w polu karnym piłka znalazła się pod nogami Daniela Iwanka, który pewnym strzałem pokonał Cezarego Misztę. Stracona bramka podziałała na legionistów jak płachta na byka i chwilę później ponownie objęli prowadzenie za sprawą Łukasza Łakomego. Jednobramkowe prowadzenie nie satysfakcjonowało "Wojskowych" i trzy minuty później swoje debiutanckie trafienie zaliczył Mateusz Misiak, ustalając wynik spotkania na 3:1.

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 3:1 (1:0)

Gole dla Legii: 9’ Kacper Wełniak, 79' Łukasz Łakomy, 82' Mateusz Misiak

LEGIA CLJ: Cezary Miszta - Nikodem Niski, Jan Goliński, Filip Czach, Mateusz Szyszkowski - Mateusz Lorenc (45' Mateusz Lisowski) - Dawid Wach (70' Mateusz Misiak), Łukasz Łakomy, Bartłomiej Ciepiela, Przemysław Czado (60' Mateusz Leszczuk) - Kacper Wełniak (82' Michał Gładysz)