Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2016-08-10 23:09:00
Newsletter

Pożegnanie z Pucharem

Autor: Kacper Ruszczak Fot. Mateusz Kostrzewa
Legia Warszawa przegrała w Zabrzu z Górnikiem 2:3 i po dogrywce odpadła z rozgrywek o Puchar Polski.

Przeczytaj zapis relacji live z Zabrza

 

 

W porównaniu do meczu z Piastem, trener Hasi w podstawowej jedenastce na spotkanie z Górnikiem Zabrze dokonał aż ośmiu zmian, ale absolutnie nie można było powiedzieć, że zestawienie Wojskowych było rezerwowe. Na boisku od 1. minuty przebywali nowi piłkarze naszej drużyny - Vadis Odjidja Ofoe i Maciej Dąbrowski, a na lewym skrzydle szalał Steeven Langil. W bramce szansę dostał Radek Cierzniak, a na prawej obronie próbowany był Igor Lewczuk.

 

W ciągu pierwszych 37 minut na boisku działo się niewiele. W Legii mógł podobać się Langil, który imponował szybkością i dryblingiem, choć klarownych sytuacji strzeleckich nie było. Wtedy nadeszły jednak dwie minuty, które - jak się wydawało - "zabiły" mecz. Najpierw, po dośrodkowaniu Aleksandrowa, Wojskowych na prowadzenie wyprowadził Hamalainen, a dwie minuty później w polu karnym zatańczył Nikolić, nie dając żadnych szans Kasprzikowi i trafiając na 2:0.

 

Minęły kolejne dwie minuty, po czym dość niespodziewanie szansę na złapanie kontaktu z Legią miał Górnik. Po stracie piłki w środku pola przez Odjidję, gospodarze ruszyli z kontratakiem, którego efektem był rzut karny podyktowany przez sędziego Krasnego za faul Dąbrowskiego na Plizdze. Do piłki podszedł Gergel, ale w bramce znakomicie spisał się Cierzniak, który pewnie obronił strzał Słowaka. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

 

Drugą połowę legioniści zaczęli słabo, tak jakby uwierzyli, że zwycięstwo mają już w kieszeni. Krew poczuli gospodarze, którzy atakowali coraz odważniej. Ich starania przyniosły zamierzony efekt w 54. minucie, gdy Kopacz wykorzystał dośrodkowanie Plizgi z rzutu rożnego i mocnym strzałem głową dał Górnikowi kontakt z mistrzami Polski. Siedem minut później natomiast było już 2:2. Strzał życia z około 25 metrów oddał Kurzawa, a Cierzniak nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

 

W dalszej części drugiej połowy legionistom udało się obudzić, Wojskowi stworzyli kilka sytuacji, ale żadna z nich nie była aż tak dobra, aby udało się strzelić gola. Mniej atakowali gospodarze, a kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry wszystko wskazywało, że będziemy mieć dogrywkę. W 93. minutę o wyniku i awansie Legii mógł przesądzić jeszcze Kucharczyk, który nieznacznie pomylił się z dystansu. Bramki już nie padły, a piłkarze czekali na dogrywkę.

 

Tę od świetnej kontry rozpoczęli Wojskowi. Znowu szansę miał Kucharczyk, który tym razem huknął z całej siły już z obrębu pola karnego, ale piłka zatrzymała się na słupku. W 100. minucie, w tej samej akcji, na murawę padli Rzeźniczak i Dąbrowski. "Rzeźnik" ucierpiał po faulu Cerigamicia, a nowy legionista miał problem ze skurczami. Gra została wznowiona dopiero po kilku minutach. Sytuacja na tyle rozkojarzyła legionistów, że już w doliczonym czasie gry pierwszej częśći dogrywki Górnik wyszedł na prowadzenie. Wojskowi ponownie nie upilnowali w "szesnastce" Kopacza przy rzucie rożnym, a ten strzelił swojego drugiego gola tego wieczoru i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

 

Od powrotu Dąbrowskiego na boisko legioniści grali praktycznie w dziesiątkę. Stoper nie był w pełni sił, a trener Hasi wykorzystał już wcześniej limit zmian. Mimo to, Legii udało się stworzyć groźną sytuację, ale Górnikowi znowu sprzyjało szczęście - Prijović trafił w poprzeczkę. Niestety, legionistów nie było już stać na więcej. W samej końcówce wynik mógł podwyższyć Górnik, gdy w słupek trafił Angulo. Ostatecznie, rezultat nie uległ już zmianie. Legia odpadła z Pucharu Polski.

 

 

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (0:2)

 

Bramki: Kopacz 54', 105', Kurzawa 61' - Hamalainen 37', Nikolić 39'.

 

Legia Warszawa: 33. Radosław Cierzniak - 4. Igor Lewczuk, 25. Jakub Rzeźniczak, 5. Maciej Dąbrowski, 17. Tomasz Brzyski - 8. Vadis Odjidja Ofoe (75. Thibault Moulin, 91'), 3. Tomasz Jodłowiec, 22. Kasper Hamalainen (99. Aleksandar Prijović, 69') - 77. Michaił Aleksandrow, 11. Nemanja Nikolić, 7. Steeven Langil (18. Michał Kucharczyk, 59').

 

Rezerwowi: 1. Arkadiusz Malarz, 28. Łukasz Broź, 15. Michał Kopczyński, 75. Thibault Moulin, 18. Michał Kucharczyk, 20. Jarosław Niezgoda, 99. Aleksandar Prijović.

 

Trener: Besnik Hasi.

 

Górnik Zabrze: 99. Grzegorz Kasprzik - 22. Szymon Matuszek, 2. Bartosz Kopacz, 26. Adam Danch, 7. Rafał Kurzawa - 28. Maciej Ambrosiewicz (10. Erik Grendel, 50'), 8. Konrad Nowak (17. Igor Angulo, 79'), 19. Mariusz Przybylski - 11. Roman Gergel, 14. Armin Cerimagić (23. Szymon Skrzypczak, 105'), 18. Dawid Plizga.


Rezerwowi: 96. Mateusz Kuchta, 3. Adam Wolniewicz, 5. Aleksandr Szeweluchin, 10. Erik Grendel, 17. Igor Angulo, 16. Dariusz Pawłowski, 23. Szymon Skrzypczak.

 

Trener: Marcin Brosz

 

Transmisję z meczu przeprowadziła stacja Polsat Sport.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

zwyszomi
Podporucznik
2016-08-10 23:06:51
Co by tu jeszcze spierdolić Panowie grajki, co by tu jeszcze spierdolić...
dradzik
dradzik
Porucznik
2016-08-10 23:15:47
Dno! W dwóch ostatnich meczach Legia ma 24 rzuty rożne i żadnego zagrożenia. Piast i Górnik mają 9 i tracimy 2 bramki, które strzela ten sam zawodnik. To nie jest normalne. Normalne też nie jest że w Legii gra taki piłkarz jak Aleksandrov. On jest beznadziejny. Paru innych też nie lepsi. Po co było zapinać się na ten puchar. Nie lepiej wystawić było rezerwy. Byłby mniejszy wstyd i więcej siły na ligę i puchary. Szkoda gadać.
JA
2016-08-10 23:18:34
Tragedia. Drużyna od początku sezonu gra fatalnie zero stylu. Gramy fatalnie fartem wygrywamy w eliminacjach LM. W lidze to już w ogóle dno. Ten trener nigdy nie powinien znaleźć się w LEGII. Jestem bardzo zawiedziony !!!
piotruspan02
2016-08-10 23:21:18
Z Nieba do PIEKŁA DNO ,Tragedia. Grajki oddały znów szansę na puchar na własność,który z kolei ?
tomek72
Porucznik
2016-08-10 23:39:34
Najwyższa pora żeby Panowie Prezesi zastanowili się czy nowy trener to był właściwy wybór,za czasów TRENERA CZERCZESOWA nasza drużyna była NIEPOKONANA więc co się stało w tak krótkim czasie -bo na pewno Chłopaki nie stracili chęci żeby dalej grać?Może trener jest .....
Panie Leśniodorski leczenie wrzodów nie polega na czekaniu aż pękną. Trzeba się Besnika pozbyć zanim nad pogrąży do końca. Młodych nie wprowadza, taktykę ma do dupy, wydaje pieniądze na kolejnych graczy i dalej nic. Ps. Biuro podróży Żewłakow i s-ka też bym czym prędzej rozwiązał...
maik
maik
Kapitan
2016-08-11 00:16:28
Janek Urban pożegnał się z klubem po wtopie w Zabrzu. Zarządzie miej jaja i wywal Albana póki jeszcze wszystkiego nie spartolił. Kto to jest ten Odidja? Ktoś go oglądał przed transferem?
śpioch99
Szeregowiec
2016-08-11 01:43:01
Cała Polska z nas się śmieje zarabiają najwięcej kupują najdrożej a grają najgorzej.ogrywają nas piłkarze kturzy pensji nie dostają ale chociaż mają ambicje a u nas zero zaangażowania kupić piłkarza który nawet ni jest w stanie biegać 90 min. A drugi to już powinien wracać do siebie bo tylko straty robił. Przykro się patrzy jak że średnia ka naszej ligi toczymy się jeszcze niżej zmieńcie trenera póki jest czas chociaż na utrzymanie się w lidze.
Pitt79
Pitt79
Kapitan
2016-08-11 04:30:42
Pitt79
Pitt79
Kapitan
2016-08-11 04:33:23
Kpina!!! Gdy wychodzisz na Boisko - ZAWSZE DAWAJ Z SIEBIE WSZYSTKO !!!
Radzik 72
Radzik 72
Porucznik
2016-08-11 07:59:27
Mam pytanie do wszystkich, Prezesa , piłkarzy , trenerów , dyrektora sportowego itp. Do k.... nędzy ile my (kibice) mamy jeszcze znieść upokorzeń !!!!!!!!
LOLEK
2016-08-11 09:49:56
Nie jest źle, jest bardzo źle.
discover99
2016-08-11 10:30:06
to jest dramat, była szansa aby Puchar wylądował na stałe przy Łazienkowskiej, Legia jest w rozsypce, nie poukładana taktycznie dodatkowo są problemy z wytrzymałością fizyczną zawodników, po raz któryś z rzędu Legia nie jest przygotowana do sezonu
Uratuje całą sytuację tylko awans do Ligi Mistrzów. Będziecie mieli wybaczony ten blamaż w Zabrzu. Jeśli nie teraz , to nigdy , bo UEFA czai się ze zmianami , które jeśli nastąpią i wróci stary system , to kaput.
Ziggi
2016-08-12 10:49:17
Roczny karnet w sezonie 2016/17 to: - darmowy wstęp na wszystkie domowe mecze Pucharu Polski do półfinału włącznie, No to się k...a naoglądam. Zróbcie z tym może jakąś aktualizację bo niedobrze się robi.

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN