Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2013-08-27 18:50:00
Newsletter

Pozostała Liga Europy

Autor: Krystian Grzelak, fot. Mateusz Kostrzewa
Niestety nie zagramy w Lidze Mistrzów... Legia Warszawa zremisowała ze Steauą Bukareszt 2:2. Bramki dla drużyny Jana Urbana zdobyli Miroslav Radović i Jakub Rzeźniczak. Przed stołecznym zespołem walka w Lidze Europy.

Już po dziesięciu minutach meczu było wiadomo, że gdyby Legii udało się wywalczyć awans do Ligi Mistrzów, to biorąc pod uwagę okoliczności, naszym zawodnikom stawiano by pod stadionem pomniki. Wszystko dlatego, że w ciągu dwóch minut Rumuni dwukrotnie znaleźli sposób na Dusana Kuciaka.

Jako pierwszy - już w siódmej minucie - ukąsił Nicolae Stanciu. Zawodnik Steauy, pomimo asekuracji legionistów, znalazł się w pozycji strzeleckiej i bez większych problemów skierował piłkę do siatki. 120 sekund później Rumuni podwyższyli na 2:0. Przeciwnicy wyszli z kontratakiem trzech na dwóch. W polu karnym piłkę otrzymał Federico Pivaccari, zwiódł naszych obrońców i zdobył drugą bramkę dla Steauy.

Tego dnia Kibice Legii po raz kolejny udowodnili swoją klasę. Zawodnicy, niesieni ich kapitalnym dopingiem, nie zamierzali się poddawać, mimo utraty dwóch goli. W dużej mierze dzięki temu już w dwudziestej minucie stadion oszalał z radości po tym, jak Michał Kucharczyk skierował futbolówkę do siatki. Niestety arbitrzy zdecydowali, że nasz zawodnik w momencie dotknięcia piłki był na spalonym i nie uznali tej bramki.

Kilka minut później nie było już żadnych wątpliwości! Jakub Wawrzyniak posłał doskonałe dośrodkowanie z lewego skrzydła, a Miro Radović w pełnym biegu wyskoczył w "szesnastce" Rumunów i uderzył głową na tyle skutecznie, że pokonał Cipriana Tatarusanu. Gol Serba pozwalał legionistom zachowywać nadzieję na osiągnięcie korzystnego wyniku. Szczególnie, że już niejednokrotnie udowodnili, że w drugich połowach prezentują się o wiele lepiej niż przed przerwą.

Już chwilę po wyjściu na drugą część spotkania legioniści rzucili się do ataku i na pewno nie sposób było odmówić im zaangażowania. Raz atakował Radović, raz Kosecki, jeszcze innym razem Bereszyński albo Vrdoljak. Niestety - mimo że prób było dużo, żadnej z nich nie udało się wykorzystać.

Bardzo dobrą zmianę dał Henrik Ojamaa, który zastąpił na boisku Michała Kucharczyka. Estończyk szarżował prawym skrzydłem, harował w defensywie, ale tak naprawdę niewiele z tego wszystkiego wynikało. Ataki legionistów doskonale powstrzymywali defensorzy Steauy, na czele z Łukaszem Szukałą.

Legia próbowała i walczyła do ostatniego gwizdka arbitra. Z każdą kolejną minutą było jednak widać, że zawodnikom ubywa sił, a akcje nie są już tak dynamiczne i szybkie jak wcześniej. W doliczonym czasie gry Kuba Rzeźniczak zdołał jeszcze pokonać bramkarza Steauy i doprowadził do wyrównania. 2:2. Więcej strzelić się nie udało... Rumunii cieszą się więc z awansu do Ligi Mistrzów. My... będziemy walczyli. Następna próba - w przyszłym roku. Została Liga Europy, a w niej pokażemy, na co nas stać!

Legia Warszawa - Steaua Bukareszt 2:2 (1:2)

Bramki: Miroslav Radović 20', Jakub Rzeźniczak 90' - Nicolae Stanciu 7', Federico Piovaccari 9'

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak - 19. Bartosz Bereszyński, 25. Jakub Rzeźniczak, 2. Dossa Junior, 14. Jakub Wawrzyniak - 20. Jakub Kosecki, 21. Ivica Vrdoljak, 37. Dominik Furman (75' 33. Michał Żyro), 32. Miroslav Radović, 18. Michał Kucharczyk (63' 7. Henrik Ojamaa) - 9. Marek Saganowski (79' 29. Patryk Mikita)

ławka rezerwowych: 84. Wojciech Skaba, 8. Marko Suler, 17. Tomasz Brzyski, 35. Daniel Łukasik, 33. Michał Żyro, 27. Patryk Mikita, 7. Henrik Ojamaa

Trener: Jan Urban

Steaua Bukareszt: 12. Ciprian Tatarusanu - 17. Daniel Georgievski, 4. Łukasz Szukała, 6. Florin Gardos, 14. Iasmin Latovlevici - 77. Adrian Popa, 8. Lucian Filip, 23. Nicolae Stanciu (59' 19. Adrian Cristea), 55. Alexandru Bourceanu, 10. Cristian Tanase (72' 20. Leandro Tatu) - 25. Federico Piovaccari (89' 80. Gabriel Iancu)

ławka rezerwowych: 1. Florin Nita, 11. Andrei Prepelita, 19. Adrian Cristea, 20. Leandro Tatu, 22. Paul Pirvulescu, 30. Mihai Radut, 80. Gabriel Iancu

Trener: Laurentiu Reghecampf

Relacja live znajduje się tutaj.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN