Legia Warszawa
vs Lechia Gdańsk
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2019-06-19 14:46:00
Newsletter

Prezentujemy sztaby szkoleniowe na sezon 2019/20

Autor: Jakub Wydra Fot. Aleksandra Wór
Prezentujemy kadrę trenerską zespołu rezerw oraz drużyn Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa na sezon 2019/2020. W stosunku do poprzedniego sezonu zajdzie kilka rotacji trenerów pomiędzy zespołami. Do drużyny trenerów dołączy również czterech nowych szkoleniowców.

Przed nadchodzącym sezonem dokonaliśmy tak naprawdę tylko kosmetycznych zmian w sztabach szkoleniowych - które były już z góry przewidziane wcześniej. W młodszych grupach wiekowych zakładamy, że trener pracuje dwa sezony z zawodnikami z danego rocznika, po czym następuje rotacja. W starszych grupach wiekowych zrobiliśmy kilka rotacji trenerów, chociażby z powodu odejścia Marka Saganowskiego do pierwszego zespołu Legii Warszawa – wyjaśnia Menadżer Akademii, Radosław Mozyrko.

 

W piłce młodzieżowej i w szkoleniu kluczowym aspektem jest cierpliwość i konsekwencja, co kłóci się z częstym wymienianiem trenerów. Mamy zaufanie do naszych szkoleniowców, wiemy, jak pracują i widzimy, że cały czas się rozwijają, doskonalą swój warsztat. Rozwój zawodników nie byłby możliwy bez rozwoju ludzi, którzy mają ich szkolić. Dlatego w pierwszej kolejności kładziemy nacisk na zapewnienie odpowiednich warunków do rozwoju trenerom, którzy u nas pracują. Natomiast, gdy decydujemy się sięgnąć po trenera spoza Akademii, jest to poprzedzone wnikliwą obserwacją jego pracy w poprzednich klubach, weryfikujemy również jego spojrzenie na futbol czy na szkolenie młodych zawodników. Wizja pracy nowego trenera musi być spójna z naszą wizją, jako Akademii – podkreśla Mozyrko.

 

Tego lata do sztabów Akademii Legii dołączy czterech nowych trenerów, w tym jeden - Piotr Ciołkowski - od dłuższego czasu pracował w Akademii jako stażysta. Poza nim w naszym zespole trenerskim pojawią się Artur Kalinowski, Łukasz Pachelski i Sebastian Janusiński.

 

Razem z koordynatorami uznaliśmy, że potrzebujemy wzmocnień do naszej drużyny trenerów. Zależało nam na trenerze, który ma już kilka "siwych włosów", który dłuższy czas pracował w piłce młodzieżowej, ale ma również doświadczenie z pracy z seniorami. Który z jednej strony, metaforycznie mówiąc, z niejednego pieca jadł chleb, a z drugiej dalej ma ogromną pasję, chęć rozwoju i otwartą głowę. Dlatego zdecydowaliśmy się na Artura Kalinowskiego, który ma dwadzieścia lat doświadczenia w zawodzie, pracował z wieloma zawodnikami, którzy dziś grają na najwyższym poziomie w Polsce, a również jego osobowość, energia i pasja idealnie pasują do naszej drużyny trenerów – wyjaśnia Menadżer APLW.

 

Łukasz Pachelski to trener, który - mimo młodego wieku - ma już spore doświadczenie w pracy z młodzieżą. Obserwowaliśmy go od półtora roku i teraz uznaliśmy, że to najwłaściwszy moment, by ściągnąć go do Akademii. Ma bardzo duży potencjał, cały czas chce się uczyć, rozwijać swój warsztat. Myślę, że ma przed sobą fajną przyszłość w młodzieżowym futbolu.

 

– Piotrek już od pewnego czasu należy do naszej drużyny trenerów, pomagał nam dotąd jako stażysta. Uczył się zagranicą, błyskawicznie się rozwija. Z tą pokorą i chęcią rozwoju, które go charakteryzują, jestem spokojny o jego przyszłość w piłce młodzieżowej. Jestem również pewien, że swoim przykładem będzie stymulował innych trenerów do własnego rozwoju. Piotrek będzie asystentem Rafała Gębarskiego, który ma ponad dwadzieścia lat doświadczenia w zawodzie i będzie pełnił rolę mentora dla naszego młodego trenera.

 

– Sebastian Janusiński przeszedł czteroetapową rekrutację, w której okazał się najlepszy spośród ponad pięćdziesięciu trenerów z całej Polski biorących udział w tym procesie. Sebastian pracował dotąd w AGAPE Białołęka. Szukaliśmy trenera, który będzie się odpowiednio uzupełniał w duecie z Mateuszem Legierskim oraz będzie wzmocnieniem naszej drużyny trenerów w młodszych kategoriach. Sebastian bardzo dobrze zaprezentował się w procesie rekrutacyjnym i bardzo cieszymy się, że będzie pracował z nami od nadchodzącego sezonu.

 

 

Najważniejsze zmiany? Trenerem drużyny U18 zostanie Grzegorz Szoka, który kontynuował będzie pracę z rocznikiem 2002 i najzdolniejszymi zawodnikami z młodszych roczników. Dotychczasowy trener U18 - Tomasz Sokołowski, który objął tę rolę po awansie Marka Saganowskiego do sztabu pierwszego zespołu Wojskowych, zostanie asystentem trenera Piotra Kobiereckiego w Legii II.

 

Zespół U17 obejmie dotychczasowy opiekun U15, Rafał Gębarski, a nowym trenerem U15 zostanie Artur Kalinowski. Asystentem Dariusza Rolaka w drużynie U14 zostanie natomiast Łukasz Pachelski. Z kolei Sebastian Janusiński będzie - w duecie z Mateuszem Legierskim - pracował z drużyną U11.

 

Powstanie również nowy dział – Dział Rozwoju Zawodników, który skoncentruje się na tym, by w jeszcze większym stopniu zindywidualizować zajęcia, wdrożyć bardziej jakościowy monitoring postępów najzdolniejszych zawodników oraz wesprzeć trening indywidualny analizą.

 

Szef Działu Rozwoju Zawodników – Mateusz Kamuda

Trener Indywidualny – Norbert Misiak

Trener Indywidualny – Radosław Pruchnik

Trener Indywidualny Bramkarzy – Arkadiusz Białostocki

Trener Indywidualny Rozwoju Motorycznego – Bartosz Paluch

Analityk – Piotr Parchan

 

Pełne sztaby zespołu rezerw i drużyn Akademii w sezonie 2019/20

 

Legia II:

 

I trener: Piotr Kobierecki   II trener: Tomasz Sokołowski   Trener bramkarzy: Maciej Kowal  

Trener przygotowania motorycznego: Cesar Sanjuan-Szklarz   Analityk: Kacper Marzec

 

Legia U18:

 

I trener: Grzegorz Szoka   II trener: Jakub Renosik   Tr. bramkarzy: Arkadiusz Białostocki  

Tr. motoryczny: Tomasz Grudziński

 

Legia U17:

 

I trener: Rafał Gębarski   II trener: Piotr Ciołkowski   Tr. bramkarzy: Michał Kubiak  

Tr. motoryczny: Krzysztof Mutschmann

 

Legia U16:

 

I trener: Tomasz Kycko   II trener: Norbert Misiak   Tr. bramkarzy: Michał Kubiak  

Tr. motoryczny: Krzysztof Mutschmann

 

Legia U15:

 

I trener: Artur Kalinowski   II trener: Tomasz Bąbel   Tr. bramkarzy: Bartosz Groszak

 

Legia U14:

 

I trener: Dariusz Rolak   II trener: Łukasz Pachelski   Tr. bramkarzy: Bartosz Groszak

 

 Legia U13:

 

I trener: Jakub Zapaśnik   II trener: Maciej Pietraszko   Tr. bramkarzy: Michał Kubiak

 

Legia U12:

 

Duet I trenerów: Mateusz Majewski i Rafał Klimkowski   Tr. bramkarzy: Michał Kubiak

 

Legia U11:

 

Duet I trenerów: Mateusz Legierski i Sebastian Janusiński

 

Legia U10:

 

Duet I trenerów: Sebastian Różycki i Łukasz Listwan

 

Legia U9:

 

Trener: Rafał Wajman

 

W kategoriach od U15 w dół trenerzy przygotowania motorycznego będą się rotować, a za proces ten odpowiadać będzie szef działu, Cesar Sanjuan-Szklarz.

 

Dietetykiem Akademii będzie Patrycja Karczewska.

 

Analizą na potrzeby Akademii zajmuje się Dział Analizy, na którego czele stoi Kacper Marzec.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Więcej na temat

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN