2017-10-10 13:25:00

Raport kadrowiczów: awans piłkarzy Nawałki, występy Sadiku i Hamalainena

Autor: Jakub Mieżejewski Fot. Mateusz Kostrzewa
W czasie przerwy reprezentacyjnej mogliśmy się cieszyć z awansu legionistów występujących w kadrze Adama Nawałki na mistrzostwa świata w Rosji. Dobre występy w swoich kadrach narodowych zanotowali też inni zawodnicy naszego klubu.

Michał Pazdan (Polska)

Środkowy obrońca zanotował dwa pewne występy w reprezentacji narodowej. Pazdana nie należy obwiniać za utratę którejkolwiek z trzech bramek straconych w meczach z Armenią i Czarnogórą. W obu spotkaniach wystrzegł się większych błędów, co więcej, można było usłyszeć głosy, że to zawodnik Legii był pewniejszym punktem zespołu z duetu Pazdan - Glik. W eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji obrońca wystąpił w siedmiu meczach.

Krzysztof Mączyński (Polska)

W wygranym 6:1 spotkaniu z Armenią Mączyński wszedł na murawę w 60 minucie. W drugim meczu zagrał od początku i otworzył wynik spotkania golem w 6. minucie. Pomocnik był pewnym punktem zespołu, kilkukrotnie wykazał się ładnymi podaniami, nie zawinił przy straconych bramkach. Zszedł w doliczonym czasie gry, kiedy losy awansu były już przesądzone. Mączyński zanotował siedem występów w eliminacjach MŚ.

Armando Sadiku (Albania)

Napastnik miał okazję zagrać w dwóch prestiżowych meczach z Hiszpanią i Włochami, a w których Albańczycy przegrali odpowiednio 0:3 i 0:1. W spotkaniu z tymi pierwszymi wszedł na murawę w drugiej połowie spotkania, ale nie zaprezentował nic wielkiego. Z Włochami Sadiku rozegrał 90 minut. W całych eliminacjach rozegrał 406 minut i zanotował trzy trafienia. Albania skończyła w grupie na trzecim miejscu z 13 punktami na koncie.

Kasper Hamalainen (Finlandia)

„Hama” zanotował 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Chorwacją. We wczorajszym spotkaniu z Turcją (2:2) wszedł na murawę w 30 minucie przy wyniku 2:0 dla Turcji. Po jego wejściu nastąpiło ożywienie w grze zespołu. Finowie zakończyli eliminacje na 5. miejscu w grupie, tylko przed Kosowem.

Sebastian Szymański (Polska U-21)

18-latek jest regularnie powoływany do reprezentacji Czesława Michniewicza. W zremisowanym 3:3 meczu z Finlandią rozegrał 90 minut na pozycji ofensywnego pomocnika. W meczu z Litwą U-21 nie wystąpi z powodu urazu.

Konrad Michalak (Polska U-21)

Wypożyczony do Wisły Płock skrzydłowy wszedł na murawę w drugiej połowie meczu z Finlandią i rozegrał fantastyczny mecz. Był bardzo aktywny, rozkręcił ofensywę zespołu, po jego dośrodkowaniu padł gol, a dodatkowo wywalczył rzut karny. Drugie spotkanie reprezentacji U-21 zostało rozegrane we wtorek 10 października - z Litwą U-21. I mieliśmy powtórkę z rozrywki - Michalak wszedł na plac gry w 73 minucie i znowu zaprezentował się ze świetnej strony. Ustalił wynik meczu na 2:0 potężnym strzałem z prawej strony pola karnego. Po tej kolejce zmagań eliminacyjnych Polacy zajmują drugie miejsce w tabeli, za prowadzącą Danią.